γραναζια και αλυσιδα σε version s

Ξεκίνησε από koutsg13, Ιουλίου 30, 2012, 08:29:22 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

itom32

Παράθεση από: tsak στις Αυγούστου 28, 2012, 04:16:04 ΜΜ
Επίσης το αμορτισέρ πρέπει να μπει στην αρχική σελίδα με μήνυμα από κάτω "Shit's Happen"  >:D >:D
Δεν καταλαβα τι εγινε με το αμορτισερ.Οταν λες στο εκοψε τι εννοεις.Δηλ.εσπασε η αλυσιδα ξηλωσε τον προφυλακτηρα που σε σενα πρεπει να ειναι μεταλικός και σε εγδαρε το δοχειο αζωτου ή κατι χειροτερο??Στο εκοψε κυριολεκτικα? :abeye-popping:

tsak

Παράθεση από: itom32 στις Αυγούστου 28, 2012, 04:43:13 ΜΜ
Παράθεση από: tsak στις Αυγούστου 28, 2012, 04:16:04 ΜΜ
Επίσης το αμορτισέρ πρέπει να μπει στην αρχική σελίδα με μήνυμα από κάτω "Shit's Happen"  >:D >:D
Δεν καταλαβα τι εγινε με το αμορτισερ.Οταν λες στο εκοψε τι εννοεις.Δηλ.εσπασε η αλυσιδα ξηλωσε τον προφυλακτηρα που σε σενα πρεπει να ειναι μεταλικός και σε εγδαρε το δοχειο αζωτου ή κατι χειροτερο??Στο εκοψε στη κυριολεκτικα? :abeye-popping:

Θα προσπαθήσω να το εξηγήσω με εικόνες διότι το είδα. Και ναι έσπασε και τον προφυλαχτήρα.

Έστω ότι αυτό είναι το αμορτισέρ του Δημήτρη. Η κόκκινη γραμμή είναι που ( λογικά ) χτύπησε η αλυσίδα και έκοψε το δοχείο όλο.


Οποτε είναι κάπως έτσι τώρα

itom32

 :abeye-popping: :abeye-popping: :abeye-popping: :abeye-popping: :abeye-popping: :abeye-popping: :absad: :absad: :absad: :absad:

tsak

Παράθεση από: itom32 στις Αυγούστου 28, 2012, 07:51:15 ΜΜ
:abeye-popping: :abeye-popping: :abeye-popping: :abeye-popping: :abeye-popping: :abeye-popping: :absad: :absad: :absad: :absad:

Αστο, εγώ να δεις τι έπαθα όταν το είδα :absad:

itom32

Δηλ.αν ειχε συνεπιβατη θα μπορουσε να κοψει αστραγαλο-γαμπα??Εχω φρικαρει...Δημητρη κανε ενα ευχελαιο,    

koutsg13

Καλησπερα παιδια!!! το καινουργιο σετ που εβαλα εχει γραναζια 15-43 αντι για 15-45 που φορουσε η μηχανη επανω.
δεν ξερω γιατι,αλλα ετσι ειναι το σετ. ο μαστορας μου ειπε να το δοκιμασω μια δυο μερες και αν δεν μου αρεσει,να παραγγειλει 45αρι πισω. οι στροφες στα 100χλμ. πεσανε κατα 300 περιπου,το μηχανακι ομως δουλευει πολυ καλα,σα να μην εχασε πουθενα,ρολλαρει καλυτερα και σιγουρα εγινε οικονομικοτερο,οποτε οπως καταλαβατε,δεν θα το αλλαξω... ;D .
τελικα μεγαλη υποθεση η αλυσιδα. χωρις πλακα,νιωθω σα να κερδισε ενα δυο αλογα η κουκλα μου!!!