επιλογή νέων ελαστικών

Ξεκίνησε από sotiris, Αυγούστου 22, 2022, 07:06:08 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

sotiris

Καλησπέρα στην ομάδα! Ελπίζω όλοι να είστε καλά και να απολαύσατε όσο μπορέσατε λίγη ξεκούραση τους καλοκαιρινούς μήνες. Ήρθε η ώρα για το CBάκι μου να αλλάξει λάστιχα. Από τότε που το πήρα φοράει τα Bridgestone s20r evo από ότι βλέπω να γράφει στα πλάγια. Διαβάζω γενικά καλά λόγια εδώ στο forum για τα bridgestone, αλλά δεν έχω πρόβλημα να δοκιμάσω κάτι άλλο. Εκτιμώ πολύ την γνώμη σας γιατί είστε άτομα που έχετε πάθος για αυτή τη μηχανή, και θα ήθελα και αν μπορείτε μου προτείνετε κάποιο ζευγάρι ελαστικών που κατα την γνώμη σας είναι καλή επιλογή για το μηχανάκι, τους δρόμους της Θεσσαλονίκης και την δική μου οδηγική συμπεριφορά. όσο για το τελευταίο, η μηχανή κινείται 80% εντός πόλης σε χαλαρούς ρυθμούς και κάποιες φορές σε εκδρομές κοντινών αποστάσεων πάντα με το έτερον ήμισυ. Χωρίς να ξέρω αν είναι λογικό αυτό που ζητάω, θα με δυσκόλευε αν χρειαστεί να ξεπεράσω πολύ τα 200 ευρώ (με περαστικά εννοώ). Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο και για το βήμα που δίνεται εδώ στο forum για να λύνουμε τις απορίες μας.

JEPE

Αν είσαι ευχαριστημένος βάλε τα ίδια! Αφού όπως λες η χρήση τους είναι σε ήρεμους ρυθμούς ότι και να βάλεις δεν θα έχει μεγάλη διαφορά γιατί να βάλεις κάτι πιο ακριβό!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Alex400

Bridgestone S22 . . . Ειναι πολύ καλύτερο απο τα S20 που φοράς και αρκετά σταθερό στο χρόνο . [ Αργεί να παλίώσει και να ξεραθεί ] .

TEOS CB SF

Καλησπέρα ,, Λάστιχα ένα μεγάλο κεφάλαιο ,πολλές διαφορετικές απόψεις , ότι και να σου πούμε αν δεν έχεις κάνει τις δοκιμές ο ίδιος σίγουρα δεν θα είμαστε αντικειμενικοί στην πρόταση μας ,,
Μπορεί κάτι π.χ που σε εσένα θα είναι το ιδανικό σε κάποιον άλλο να μην αρέσει ..
Εγώ προσωπικά επειδή κινούμαι σε επαρχιακό δίκτυο επί το πλείστον και όχι μέσα σε πόλη δίνω βάση στο να μην είναι ιδιαίτερα μαλακή η γόμα και να έχει μια κάποια ανταπόκριση σε βρεγμένο δρόμο (πολλά αυλάκια) .
Ανάλογα με τις ανάγκες και τις απαιτήσεις του κάθε οδηγού..
Εύχομαι να καταλήξεις σε κάτι οικονομικό που θα σου ταιριάζει.

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk