Eπεισόδιο Νο: 08P61MCS800

Ξεκίνησε από itom32, Αυγούστου 13, 2019, 02:09:47 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

itom32

Καλησπέρα...πολύ μούγκα στην στρούγκα...Να βάλω δύσκολα;;;Το λοιπόν.Μήλον της έριδος το Tank pad με οem κωδικό Honda: 08P61MCS800 το οποίο το ψάχνω.Παλαιότερα που το έψαχνα δεν υπήρχε ούτε στην Ηοnda Japan.Στο moto sp με είπαν πως δεν υπάρχει το ίδιο και το CMSNL https://www.cmsnl.com/products/tank-pad_08p61mcs800/#.XVKVsOgzbIU.Bασικά αναρωτιέμαι αν μπορούμε να κόψουμε υλικό σε cnc,κάπιο μαλακό εύκαμπτο υλικό,αν υπάρχει ενδιαφέρον.Εκανα μια απόπειρα να βγάλω πατρόν με χαρτί.

panosp25

Μουγκα λόγω διακοπών...
Εγω θα πρότεινα κάποιο υλικό όπως το προστατευτικό πλάτης που εχουν τα μπουφάν εμπλουτισμένο με κάποιο υλικό για να σκληρύνει λιγο...

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


giannis_t

Εννοείς για μπροστά για να μην γρατσουνιεται; (Το λινκ δεν μου ανοίγει)
Και άμα βρούμε το σωστό υλικό πως θα το κολλήσουμε; Κάτι σε απομίμηση δεν σου άρεσε;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δύο πράγματα ΔΕΝ πρέπει να αγχώνεσαι, για αυτά που μπορείς να κάνεις κάτι και για αυτά που δεν μπορεί να κάνεις κάτι.

itom32

Παράθεση από: giannis_t στις Αυγούστου 13, 2019, 05:03:32 ΜΜ
Εννοείς για μπροστά για να μην γρατσουνιεται; (Το λινκ δεν μου ανοίγει)
Και άμα βρούμε το σωστό υλικό πως θα το κολλήσουμε; Κάτι σε απομίμηση δεν σου άρεσε;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν βρήκα κάτι παρόμοιο με το λογότυπο της Honda.Με είχε στείλει ο Αλεξανδρος ένα δείγμα υλικού περίπου σαν αυτού που λες Πάνο.Στην κάτω μεριά θα χρειαστεί ισχυρή ταινία διπλής όψεως,ίσως της 3Μ.Με είχε στείλει ο Αλεξανδρος τέτοιο υλικό,είναι σχετικά έυκαμπτο αλλά και σκληρό και άφθαρτο δεν θυμάμαι πως το λένε.

Alex400

Γιάννη το υλικό που χρειαζόμαστε είναι το υλικό της σέλας -μονόσελου  που έβαζε η  HONDA στα CBR400RR και  NSR250 .Ποιο αδιάβροχο και άφθαρτο  ΔΕΝ γίνεται . Κάποιοι σελάδες πιθανόν να το έχουν ή αυτοί που έφτιαχναν πολυεστερικά και μονόσελα για αγωνιστικά μηχανάκια . Η διαφορά του υλικού σε σχέση με αυτό που σου είχα στείλει είναι ότι της honda είναι μη αφρώδες [μηδενικής κυψέλης] και πιθανόν προέρχεται από την Yamamoto που έχει το καλύτερο υλικό για στολές καταδύσεων   .   Θα επανέλθω στο θέμα αφού το ψάξω λίγο . :)