ΛΑΔΙΑ ;;

Ξεκίνησε από marios.apoel, Ιανουαρίου 03, 2014, 08:55:36 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

xrhstos

εντομεταξη ολοι τα ιδια λαδια βαζετε και ολοι δεν συμφωνείτε...σωστο και αυτο......!

xrhstos

ΚΑΙ τωρα ποια ειναι η καλύτερη τιμη στι θεσσαλονικη να παω να αγορασω?ελα στελ...που εισαι... O0

stel89s

Δεν θυμαμαι ποσο αλλα το 4λιτρο το μοτουλ μου φανηκε οτι το πηρα ακριβα... Απο τον Βαγια το πηρα στο βαρδαρη διπλα απο τον μεξις βεβαια δεν εχω ιδεα ποσο παει σε αλλα μαγαζια. Απο δευτερα θα αλλαξω και γω...

TEOS CB SF

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ MOTUL (ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΧΟΝΔΡΙΚΗ ) ΠΑΡΑΔΡΟΜΟ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΟΥ ΕΥΟΣΜΟ ΟΔΟ ΑΚΑΔΗΜΟΥ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΛΑΙΟ ΜΠΟΟΥΛΙΓΚ ... ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΛΙΑΝΙΚΗ ΕΝΤΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΤΙΜΗ .. O0 O0

xrhstos

aeτοσ ο στελ.λοιπον εσι τεο μηποσ λεσ εκεινο το μαγαζι στι γωνιαφαναρι διπλα ακριβοσ στο μποουλινκ

TEOS CB SF

Νομίζω ότι είναι αυτό δίπλα στο μποουλινκ αλά φανάρι δεν θυμάμαι αν έχει εκτός από την μεανδρου .

black_seed

εγω παντως εβαλα το εν λογο μοτουλ και δεν εχω ενθουσιαστει κιολας... :-\

alkiviadis

προηγούμενα ποιά έβαζες? πριν 2 βδομάδες άλλαξα λάδια από spectro σε motul και  8) είδα φως.που τα spectro είναι αμερικάνικα ποιό ακριβά και πιο ''καλά''? λάδια.
τώρα τις ρουφάει τις ταχύτητες!!!

black_seed

Παράθεση από: alkiviadis στις Ιουνίου 23, 2014, 01:54:37 ΜΜ
προηγούμενα ποιά έβαζες? πριν 2 βδομάδες άλλαξα λάδια από spectro σε motul και  8) είδα φως.που τα spectro είναι αμερικάνικα ποιό ακριβά και πιο ''καλά''? λάδια.
τώρα τις ρουφάει τις ταχύτητες!!!

πριν το motul ειχα bel ray...(το γκαπα γκουπα συνεφο)


TEOS CB SF

3 λίτρα  motul 15-50 30 ευρώ από ακαδημου Εύοσμο κάτω από το παλιό μποουλινκ

xrhstos

mono 3 liτρα παιρνει?...............διεύθυνση ακαδημου  οδος.αντε να το βρεις... O0 στα ποσα χιλιομετρα τα αλλαζετε?

microvios

Denicol έχει βάλει κανένας? όχι πως θέλω να κάνω δοκιμές, αλλά από περιέργεια. Λέω μήπως και Den -in -tou -Col? Πολύ Μοτουλιάρισμα έχει πέσει και αναρωτιέμαι μήπως τα παίρνετε για διαφήμιση...(όλα είναι κατανοητά)
It ain't over till it's over

xrhstos

εγω βαζω hondaλαδι και ειμαι καθαρος.

black_seed

Παράθεση από: xrhstos στις Ιουνίου 25, 2014, 11:21:02 ΜΜ
εγω βαζω hondaλαδι και ειμαι καθαρος.

φιλε χρηστο, και η honda (οπως και το yamalube της yamaha) δεν παραγουν λαδια,

αγοραζουν ενα λαδι φ/χ/ψ και του βαζουν την ταμπελα τους για να το δεινουν στα εξουσιοδοτημενα συνεργεια.

stam

Yamalube έβαζε ο αδερφός μου στο Fazer 600 και τα άλλαξε με Torco (20w50 και τα δυο) και είδε διαφορά στο κούμπωμα των ταχυτήτων. Και εγώ στο CB πάντως Motul 15w-50 βάζω μόνο μια φορα είχα βάλει 10w-40 και από τότε ξεκίνησε να μου πατινάρει στις πολύ ψηλές στροφές.Να και δυο εικόνες από τα μεταλλικά δισκάκια το ένα ειναι τριμμένο με σμιριδόπανο για να καθαρίσει και το άλλο πιστεύω ότι έγινε έτσι από το 10w40 λόγω θερμοκρασιών