ʼγνωστη Βίδα!

Ξεκίνησε από microvios, Νοεμβρίου 18, 2014, 05:15:31 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

microvios

Παίδες, πρίν μερικές μέρες, εκεί που είχα παρκάρει, βρήκα πάνω στη σέλα μου, ακουμπισμένη αυτή τη βίδα. Υποθέτω κάποιος τη βρήκε κάτω, υπέθεσε πως ήταν από το CB και τη ακουμπησε. Μιά και πολλοί εδώ πέρα λύνουν και δένουν τα CB, ΄χει κανείς ιδέα α) αν είναι από το CB και β) πό που μπορεί να έχει φύγει? Εγώ δε βλέπω να λείπει πουθενά αλλά δεν έχω κοιτάξει και εξονυχιστικά εδώ που τα λέμε (πού χρόνος).
It ain't over till it's over

microvios

Ρε παιδια, καμμια ιδέα για την άγνωστη βίδα?
It ain't over till it's over

itom32

Δεν έτυχε να δώ τέτοια βιδα στο sf.

gianis

Στον ανορθωτη πανε δυο τετοιες, δεκαρες.Μονο η μια βιδωνει απο 'τι ξερω.Αν λειπουν και οι δυο απο τον ανορθωτη και ειναι δεκαρα βιδα αυτη που βρηκες ,τοτε ειναι απο'κει.

zentakias

Aντωνη στους δρομους της αθηνας αν ψαξεις εστω 2 μετρα παραλληλα στο πεζοδρομιο, θα βρεις σιγουρα 2-3 βιδες,5-6 ροδελες και 1-2 παξιμαδια.
Αν δε λειπει τιποτα απο το δικο σου, τοτε δεν ειναι δικια σου. :D

stam

Με τετράγωνο κεφάλι (αν βλέπω καλά) και μένα δύσκολο μου φένεται να έιναι από το CB.

jah

Και γω να πω την αληθεια δεν εχω δει ποτε τετραγωνη βιδα στο cb.. Βεβαια με τους μαστορες δεν ξερεις ποτε τι γινεται και τι βαζουν..

J053F

Παράθεση από: stam στις Νοεμβρίου 21, 2014, 05:47:54 ΜΜ
Με τετράγωνο κεφάλι (αν βλέπω καλά) και μένα δύσκολο μου φένεται να έιναι από το CB.

+1
CB400sf PB-1 FII-R (2010 - 2013)

microvios

Να δηλώσω απλά πως μέχρι σήμερα δεν μου έχει πέσει τίποτα στο δρόμο, οπότε, μάλλον, από αλλού ήταν η βίδα...
It ain't over till it's over