Βάση μοτοσυκλέτας (σταντ)

Ξεκίνησε από panosp25, Απριλίου 15, 2019, 09:49:50 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Ποντιος χρηστος

Παράθεση από: panosp25 στις Απριλίου 15, 2019, 09:49:50 ΜΜ
Καλησπέρα παρεάκι!

Μιας και έπιασε οι άνοιξη και φουντώνουν οι εργασίες στις καλές μας, τελείωσα κι εγώ τον καλλωπισμό της βάσης της μηχανής μου η οποία για εμάς τους μή έχοντες διπλό σταντ είναι απαραίτητη.





Οι χούφτες είναι από πολυαιθυλένιο, υλικό που βρίσκεται εύκολα και επεξεργάζεται ακόμα πιο εύκολα.
πανο αυτο εψαχνα μερες....ηθελα να σε ρωτησω ειναι λειτουργικο ακρως? θα εκανες κατι το διαφορετικο ?η οπωσ ειναι θα το αφηνες.γιατι ψαχνω να φτιαξω κατι παρομοιο. την καλησπερα μου
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

panosp25

Χρήστο είναι άκρως λειτουργικό. Αυτη τη στιγμή την εχω πανω σε αυτη τη βαση.

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ποντιος χρηστος

οταν την σηκωνεις η πισω ροδα ακουμπαει?η το εδωσες ακομα μισο πόντο παραπάνω σε υψος?
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

panosp25

Σηκώνεται 3-4 ποντους.

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ποντιος χρηστος

ωραίος ο πανος
το ενα ειναι με κληση και το αλλο οχι? και τα 2 δουλευουν το ιδιο η ειναι και για το πισω ψαλιδι.
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

kimiraxx

Πολυ καλο και ομορφο τολμω να πω Πανο!!!

alexcb91

Καλησπέρα στην ομάδα είμαι και εγώ παθων χωρίς Σταντ και προσπαθώ να συμμαζέψω το superfour  αποτι έμαθα από εδώ μέσα τα version s δεν παίρνουν διπλό αλλά έπειτα από επικοινωνία με τον Αlex400 υπάρχει περίπτωση σώζεται η κατάσταση. Έχει κανονιστεί ήδη καφές να εξετάσουμε το μηχανάκι με τον Αlex400.

alexcb91

Παρεπιπτόντως για όσους έχουν πρόβλημα στερέωσης της μηχανής παίζει προσφορά στα lidl https://www.lidl-hellas.gr/el/fyladia/06-12-lidl-non-food/view/flyer/page/14

Alex400

Αλέξανδρε το σταντ του LIDL το έχω σε ποιό ακριβό . Θέλει δεύτερο άτομο στο κατέβασμα της μηχανής να κρατάει το τιμόνι . Ειναι όμως μονόδρομος για εμάς που δέν έχουμε κεντρικό , για να καθαρίσουμε και να λαδώσουμε αλυσίδα . Λύση ίσως θα ήταν να κατασκευάσουμε ένα τέτοιο στάντ που θα έχει μόνο ένα βραχίονα και θα σηκώνει 2-3 πόντους τον πίσω τροχό την ώρα που η μηχανή θα πατάει στο πλαινό σταντ και στον εμπρός τροχό . Φυσικά θα εφαρμόζει στη δεξιά πλευρά του ψαλιδιού κοντά στο πλαίσιο  . [Ειναι υπο σκέψη αυτή η κατασκευή ] .


TEOS CB SF

Σήμερα στα Lidl υπάρχει η παρακάτω βάση για όποιον ενδιαφέρεται ..δεν πρόσεξα την τιμή .

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ποντιος χρηστος

kalη αλλα εκανα ηδη.ποσον εφτανε?
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

TEOS CB SF

Νομίζω 30€ ..

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk