Fc-Moto

Ξεκίνησε από johnnybe, Νοεμβρίου 23, 2010, 04:23:27 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

freethan

Πάλι καλά, αλλά ταλαιπωρία... Ευχαριστούμε που μας κράτησες ενήμερους, να ξέρουμε και τι παίζει απο πρώτο χέρι.
Ελπίζω να βρεις κάτι καλύτερο τώρα και να το ευχαριστηθείς.

johnnybe

Να σου πω την αλήθεια Freethan,δεν ξέρω τι θα κάνω. Το Rev'It μου αρέσει πολύ αλλά το βρίσκω σε καλή τιμή μόνο στα Motoin και Fcmoto. Από το Motoin δεν θα αποπειραθώ να το παραγγείλω για προφανείς λόγους, εκτός αν μου τραβήξουν καμιά έκπτωση...που χλωμό το κόβω.
Το Fcmoto μου είπε ότι περιμένει παραλαβή 12/04.

Αν αποφασίσω να αφήσω το Rev'It, θα πάρω Dainese. Έχει πολύ καλές τιμές σε τζάκετ που με ενδιαφέρουν στο motocard.com και στο market2ruote.it
Για να αγοράσω από Ελλάδα ούτε κουβέντα.

freethan

Καλησπέρα, κάποτε το FC-moto σε παρέπεμπε στο moto-in για Rev'it δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα. Όχι οτι σημαίνει κάτι τώρα, απλά ελπίζω να έχουν δικό τους στοκ.
Τα spidi σε ψήνουν ; Έχω εδώ και 6 χρόνια και απλά τα σπάει... Απο τις καλύτερες επενδύσεις που έχω κάνει. Και τότε που το πήρα απο το market2ruote είχε και κόκκαλο πλάτης αφαιρούμενο, το original της spidi. Άσε που ήρθε και φθηνότερα απο όσο εδώ, και σε 3 μέρες στην πόρτα μου.
Δεν ξέρω αν έχεις δει και εδώ : http://www.rev-it.co.uk/ , είχα μιλήσει μαζί τους για ένα καλοκαιρινό για την κοπέλα μου, αλλά δεν είχαν στο μέγεθος και χρώμα που το ήθελα :/ Ήταν πολύ εξυπηρετικοί πάντως, και έστελναν Ελλάδα για 20£ αν θυμάμαι κιόλας.
Απο Ελλάδα θα σου έλεγα μόνο αν είναι πολύ μικρή η διαφορά...

johnnybe

Τα κοίταζα και τα Spidi. Ωραία φαίνονται στο internet, δεν έχω δει από κοντά όμως. Επίσης φοράω 46 σε Rev'it - Dainese και αν δεν κάνω λάθος τα Spidi  ξεκινάνε από 48.

To revit.co.uk ζητάει 380λίρες+μεταφορικά. Δλδ κάνα 430?,είναι πολλά ρε 'συ,τόσο το αγοράζω από Ελλάδα. Οι γερμανοί το δίνουν 368? τελική τιμή. Βέβαια θα μου πεις τώρα ότι οι γερμανοί δεν το έχουν για να στο δώσουν και θα έχεις δίκιο...

Στην παρούσα φάση, μιας και έχουν περάσει τα χοντρά κρύα και δεν υπάρχει πίεση χρόνου, θα περιμένω το fc-moto για το Rev'It. Αν προκύψει πάλι θέμα πάει να πει ότι είναι μοιραίο...αυτό το τζάκετ δεν θέλει να ζεστάνει τους ώμους μου.

Είδομεν...

desmond

Παράθεση από: freethan στις Μάρτιος 20, 2011, 05:26:53 ΜΜ
Καλησπέρα, κάποτε το FC-moto σε παρέπεμπε στο moto-in για Rev'it δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα. Όχι οτι σημαίνει κάτι τώρα, απλά ελπίζω να έχουν δικό τους στοκ.

ΤΟ δικό μου το Rev'it το πήρα κατευθείαν από FC-moto και δεν είχα πρόβλημα παρα μόνο ότι άργησαν 10μέρες να το στείλουν
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

johnnybe

Desmond, είναι εύκολο να μας πεις πιο μοντέλο πήρες και αν είσαι ευχαριστημένος;

desmond

ναι man, sorry που αργησα, εχω μερες να μπω.
εχω πάρει το "ride" και ειμαι πολύ ευχαριστημένος.
Έχει αφαιρούμενη επένδυση, λεπτή μεν αλλά κάνει δουλειά.
Έχει πολλές τσέπες αδιάβροχες και μή εξωτερικές, εσωτερικές, στην επένδυση κλπ
τα προστατευτικά του σε αγκώνες και ώμους είναι σκληρό πλαστικό από έξω και άνετο σφουγγαράκι από μέσα.
Αφού πάρει τη φόρμα σου, δεν τα καταλαβαίνεις καν.
Το προστατευτικό πλάτης είναι το απλό το σφουγγαράκι αλλά αν θέλεις αγοράζεις extra το σκληρό.
Από βροχή δεν καταλαβαίνει τίποτα.
Γενικά είναι πανάλαφρο. Τόσο που όταν μου ήρθε το κουτί από την ups νόμιζα ότι το έχουν στείλει χωρίς τα προστατευτικά.
Η μόνη μ@λ@κία που είναι δικιά μου και όχι του μπουφάν είναι ότι το πήρα σε medium και τελικά μετά από 2 μήνες κατάλαβα ότι έπρεπε να έχω πάρει small. Έτσι χρειάστηκε να το πάω σε ράφτη για να μου το στενέψει στη μέση για να μην μπαίνει αέρας.
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

johnnybe

Καλό είναι!

Οκ, έκανα απόπειρα για άλλο δερμάτινο Rev'it και από το FCmoto αυτή τη φορά. Έστειλα e-mail, μου είπαν πως το συγκεκριμένο δερμάτινο στο μέγεθος και χρώμα που το θέλω υπάρχει και μετά έκανα την παραγγελία.
Η παραγγελία καταχωρήθηκε στο site 22/03 και από 23/03 είναι σε διαδικασία πραγματοποίησης...Τα χρήματα είναι στο λογαριασμό μου ακόμη, δεσμευμένα όμως.
Μέχρι τώρα όλα φαίνονται να πηγαίνουν καλά...για να δούμε

johnnybe

Και η περιπέτεια συνεχίζεται! Φυσικά ακόμη δεν έχω τζάκετ. Τουλάχιστον δεν τράβηξαν λεφτά από το FCmoto. Έχουν απλώς δεσμεύσει ένα ποσό στον λογαριασμό μου, υψηλότερο όμως από το ποσό που αναλογεί στο τζάκετ+μεταφορικά.
Ότι να' ναι.

freethan

Καλησπέρα Johny... ρε φίλε μούτζα έχει πέσει ; Περιμένω να δω την τελική έκβαση...

johnnybe

Παιδιά δεν θα το πιστέψετε...κι άλλο άκυρο! Μετά από αρκετές μέρες απραξίας έστειλα μνμ στο FC-moto την Πέμπτη. Μου απάντησαν χθες Σάββατο (7 παρά, το απόγευμα!!!) ότι η Rev'It τους ανέβαλε την παράδοση για τον Μάιο.

Υπόψιν, για κάνω την παραγγελία ρώτησα αν το τζάκετ είναι διαθέσιμο. Αφού έκανα την παραγγελία ρώτησα ξανά, χρησιμοποιώντας άλλο e-mail, το ίδιο πράγμα και μου έδωσαν την ίδια απάντηση: το τζάκετ είναι διαθέσιμο.

Ότι καταλάβατε, κατάλαβα.

Εννοείται ότι την επόμενη φορά θα που θα παραγγείλω, θα επιλέξω να πληρώσω αντικαταβολή κι ας κοστίζει 5 ευρώ παραπάνω. Ούτε δεσμευμένα λεφτά ούτε τίποτα. Και άμα αργήσουν να στείλουν, μπορείς άνετα να μην παραλάβεις. 

johnnybe

Με τα πολλά το δερμάτινο ήρθε...........από το FCmoto το αγόρασα. Είχε 10? χαμηλότερη τιμή από το MotoIn (σιγά μην το αγόραζα από το MotoΙn μετά από αυτά που μου κάνανε). Εννοείται ότι ήρθε με αντικαταβολή!!!!!

Βέβαια δεν είναι όλα τέλεια. Λείπει η EVA form προστασία την πλάτης. Σύμφωνα με την περιγραφή στο FCmoto θα έπρεπε να περιλαμβάνεται. Φυσικά έστειλα e-mail και αναμένω απάντηση.

klab

Πάνω που πήγα να πω ΟΛΕ !!! διάβασα αυτό με την προστασία.......
Σήριαλ εντελώς λέμε.

johnnybe

Άκυρο, η προστασία υπάρχει. Είναι ένα λεπτό σφουγγαράκι μέσα στην τσέπη της πλάτης αλλά είναι τόσο λεπτό που κάνει το mousepad μου να θέλει να κάνει δίαιτα.

τσάμπα την κατηγόρησα την FCmoto.

desmond

ναι ρε, αυτό που δίνει η revit είναι ένα πολύ λεπτό σφουγγαράκι, το ίδιο έχει και το δικό μου μπουφάν.
Αν θές το σκληρό πλαστικό που προεξέχει κιόλας πρέπει να βάλεις λίγο πιο βαθιά το χεράκι στην τσέπη
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi