Φλάτζα;

Ξεκίνησε από Hussar, Φεβρουαρίου 27, 2021, 05:04:11 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Hussar

Καλησπέρα σας, χτές παρατήρησα λάδι στα πλαϊνά του μοτέρ.. Θα ήθελα την γνώμη σας πριν το πάω σε μάστορα.



Hussar

Παράθεση από: Hussar στις Φεβρουαρίου 27, 2021, 05:04:11 ΜΜ
Καλησπέρα σας, χτές παρατήρησα λάδι στα πλαϊνά του μοτέρ.. Θα ήθελα την γνώμη σας πριν το πάω σε μάστορα.

https://1drv.ms/u/s!AlM4XgEuW9pIgYRzsrXEmeMdWFuwHg?e=EVbNzH (εικόνα από την αριστερή πλευρά)

stam

Σου βγάζει μέσα από την τρυπούλα που δείχνεις στον κύκλο?

Hussar

Παράθεση από: stam στις Φεβρουαρίου 27, 2021, 06:25:54 ΜΜ
Σου βγάζει μέσα από την τρυπούλα που δείχνεις στον κύκλο?

Ναι, βγάζει και στην δεξιά πλευρά του μοτέρ  :(

TEOS CB SF

Καλησπέρα .. παράκληση να διευκρινήσεις εάν βγάζει λάδι μέσα από την τρύπα που έχει η κεφαλή ή από το σημείο που δείχνει μύτη του βέλους (δηλαδή την φλατζα κεφαλής ..
Εάν είναι το πρώτο και είναι λάδι στην καλύτερη περίπτωση με σφυξιμο του μπουζί θα είσαι ο.κ ,,, εάν είναι αντιψυκτικό τότε έχει κλάμα η υπόθεση ..

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Hussar

Παράθεση από: TEOS CB SF στις Φεβρουαρίου 27, 2021, 08:45:08 ΜΜ
Καλησπέρα .. παράκληση να διευκρινήσεις εάν βγάζει λάδι μέσα από την τρύπα που έχει η κεφαλή ή από το σημείο που δείχνει μύτη του βέλους (δηλαδή την φλατζα κεφαλής ..
Εάν είναι το πρώτο και είναι λάδι στην καλύτερη περίπτωση με σφυξιμο του μπουζί θα είσαι ο.κ ,,, εάν είναι αντιψυκτικό τότε έχει κλάμα η υπόθεση ..

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάδι είναι.
Από περιέργεια, άν ήταν αντιψυκτικό τι θα κάναμε;

stam

Θα σε καλοσωρίζαμε στο club μελών με ρήγμα στην κεφαλή ;D. Δοκίμασε να σφίξεις τα μπουζί μήπως έχουν χαλαρώσει. Προσοχή όχι τρελό σφίξιμο.

TEOS CB SF

Αν είναι λάδι ή κάτι παρόμοιο και βγαίνει από την τρύπα που υπάρχει στην κεφαλή και όχι από κάπου αλλού ,τότε με ένα σφυξιμο των μπουζί (σύμφωνα με το μανουαλ ) σε λογικά πλαίσια ,το πρόβλημα κατά πάσα πιθανότητα θα διορθωθεί .
Όπως και να έχει γράψε κάποια στιγμή πως θα εξελιχθεί το θέμα σου για να υπάρχει ή πληροφορία και για το μέλλον.

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


panosp25

Αν ειναι λαδι, κοιμάσαι ήσυχος. Ή μπουζί, ή η λαστιχένια φλάντζα στο ψευδοκαπακο. Αν ήταν νερο, δεν θα κοιμόσουν ήσυχος.

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Hussar

Έβγαλα τα μπουζί (είχαν μαζέψει αρκετό λάδι) , τα καθάρισα και τα ξαναέβαλα. Θα το αφήσω κάνα δύο μέρες και βλέπουμε...

Hussar

Τελικά είχε φαγωθεί η φλάτζα στο ψευδοκάπακο...

ammo77

Τις περισσότερες φορές η παρουσία λαδιού σε αυτόν τον χώρο είναι από κακή στεγανοποιηση του ψευτοκάπακου. ʼρα μικρό το κακό, άλλο να μην σε βρει!