Νέος, "ωραίος" και τρελαμένος για CB.

Ξεκίνησε από PsDim66, Μάρτιος 10, 2012, 02:47:53 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

PsDim66


point zero

ειναι πολλα τα λεφτα ...  ψαξε τιποτα αλλο ...
( φανταζομαι οσο και να σου κοψει και παλι πολλα θα ειναι .... )
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

PsDim66

3.000 τελική με γραμμάτια. Με βολεύει πάντως. Απλά θέλω να ξέρω αν θα μετανιώσω τα 500 παραπάνω που θα δώσω έτσι όπως το λέτε.
Αλλά δεν υπάρχουν πολλά vtec απ'όσο έχω ψάξει.

itom32

Παράθεση από: PsDim66 στις Μάρτιος 20, 2012, 11:06:42 ΜΜ
3.000 τελική με γραμμάτια. Με βολεύει πάντως. Απλά θέλω να ξέρω αν θα μετανιώσω τα 500 παραπάνω που θα δώσω έτσι όπως το λέτε.
Αλλά δεν υπάρχουν πολλά vtec απ'όσο έχω ψάξει.
1.Το κολπο ολο εδω ειναι....Δεν υπαρχουν πολλα vtec,αρα πεζει να περιμενεις διπλασιο χρονο για ανταλακτικα,αν βρεις.Πχ στο ebay δεν εχω βρει αρκετα πραματακια για vtec.Αυτο μπορει να σημενει και ακριβοτερα ανταλακτικα???
2.οι μηχανικοι αν δε γνωριζουν απο pb1/R/S απο vtec δεν γνωριζουν εις την νυοστη.
3.Mε αυτo το ποσο επαιρνα αλλη μια Ρηνουλα (version R),αυτο με τρελενει ειναι πολλα....
3.Δεν αναφερες πιο vtec ειναι specI ή specII,για να εβλεπα  τους κωδικους χρωματος που εβγενε.
Απο την αλλη καταλαβαινω την ευκολια των γραμματιων,αλλα εγω σε τετοιο δυσκολο καιρο θεν θα εβαζα το κεφαλι μου στον ντορβα.
Τελος και πιο σημαντικο,αν παρ'ολα αυτα την δαγκωσες την λαμαρινα δεν θα ακουσεις κανεναν,και θα πας να χρεωθεις...ελπιζω να μπορεις να ανταπεξερθεις γιατι οι κατασχεσεις πανε συννεφο...
Y.Γ:ΞΑΝΑΣΚΕΨΟΥ ΤΟ MΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΔΥΟ SF



JAS

καλημέρα.... η αληθεια ειναι οτι και εγβ το V TEC το γουσταρω τρελα ΑΛΛΑ......!!!

ποιος μηχανικος στην ελλαδα πιστευεις οτι θα μπορεσει να στο ρυθμισει σωστα..... εδω 4 carbs εχουν τα δικα μας και τα μαστορια μπλεκουν τα μπουτια τους.....
με τα λεφτα πουλες παιρνεις 2 CB και κανεις το δευτερο ανταλλακτικα για μια ζωη (και θα σου μεινουν και λεφτα).... ειναι ΠΑΡΑ πολλα τα 3000 ειδικα αυτη την εποχη. γνωμη μου μαζεψε 1500 στο χερι και βγες στη γυρα. οταν το χρημα ειναι ζεστο εσυ κανεις κουμαντο. εγω τη δικια μου την πηρα 950 πριν 2,5 χρονια..... ποσο μαλλον τωρα που ολοι κανουν κρα για ρευστο...

μην σε πιασει κοροιδο (φιλικα στο λεω μην στραβωσεις) ο καθε εμπορος!!!

johnnybe

Φιλε PsDim66, οι έμποροι είναι μεγάλες κουφάλες. Θα σου πιούν το αίμα. Και τα λεφτά που σου ζητάει είναι πολλά.
Ωραίο το CΒ ρε παιδάκι μου δεν λέω, αλλά με τόσα λεφτά αγοράζεις κάτι άλλο. Ιεροσυλία που το λέω, το ξέρω. Για γιαούρτωμα πιέστε F1+C+B.

Δεν καταλαβαίνω τι σκεφτεται αυτό ο τύπος και ζητάει ένα ανατρεπόμενο εύρώ. Είναι σε τόσο καλή κατάσταση το μηχανάκι; Δεν χρειάζεται τίποτα;

Στο τριχίλιαρο που σου ζητάει πάντως υπολόγισε με το καλημέρα επιπλέον:
Ασφάλεια (κάνα 200)
Τέλη κυκλοφοριας (55)
Λάδια-Μπουζί δεν θα αλλάξεις; (κάνα 80άρι)
Άμα θέλει και λάστιχα βράστα.

Είναι και αυτά που λένε τα παιδιά για τα ανταλλακτικά. Ξέρεις τι είναι να ψάχνεις ψυγείο και να σου λέει η αντιπροσωπία 712+ΦΠΑ;



itom32

Παράθεση από: johnnybe στις Μάρτιος 21, 2012, 10:26:50 ΠΜ
 Είναι σε τόσο καλή κατάσταση το μηχανάκι; Δεν χρειάζεται τίποτα;
Mακαρι να ημουν εκει να το τεσταρω.Παντως η γεφυρα στο ψαλιδι με τρελλενειιιιι!!!


Headmaster


itom32

Δημητρη πολυ καλη τιμη το πηρες αυτο το μοχθηρο θηριo, το cbr600 2004 για μενα το ομορφοτερο.
Τα αλλα ουτε τα κοιταξα...δεν εχουν το προθεμα CB... ;D

johnnybe

χαχαχαχα

Βέβαια, μπορείς να το διαβάσεις CB       R600.

PsDim66

Παίδες... Καφέ και reply..  O0
(θέλει οπωσδήποτε λάστιχα το vtec είναι του 2007 γόμες...)
έρχομαι να σας πω, δεν κοιμήθηκα το βράδυ λόγω σκέψης

itom32

Nα πω και κατι ακομη,ο vavilakis πηρε το παραπανω vtec/specII με εξτρα,δερματινο tank cover και bagster(σακος τεποζιτου)αυτα κοστιζουν γυρω στα 250 με 300ευρω+ βαλιτσα κανα 80ευρα.Την αγορασε μονο 2500.
Αρε να μην εισαι απο Σαλοννικη να κανεις ενα ''βαρδαριωτικο παζαρι'',μπας και σε κατεβασει κι αλλο. :-\
Λαστιχα πληρωσα πριν μια εβδομαδα 190 ευρω για τα Dunlop Arrowmax.Aρα πας 3190.

PsDim66

Λοιπόν τώρα με τη νικοτίνη που λειτουργεί το καρμπυρατέρ στο μυαλό...
Τα λαστιχάκια όπως είπα είναι ξεραμένα και θέλει φουλ καινούρια. ΕΓΩ πάντως, δεν ανεβαίνω εκεί πάνω... Και του το είπα και ο αλήτης μου είπε
"άααμα ήταν slick εγώ ήμουν υποχρεωμένος να βάλω λάστιχα, αλλά εσύ αν θες να τα αλλάξεις θα τα αλλάξεις για την δικιά σου ασφάλεια"

Anyway, λόγω των παραπάνω που ειπώθηκαν,  έκανα τις εξής σκέψεις.... Τέλη πληρωμένα έχει το vtec, μηχανικά είναι σε καλή κατάσταση και αυτος θα αναλάβει τυχών βλάβες που θα φροντίσω να το χιλιοψάξω το εργαλείο.

ΛΕΩ ΛΟΙΠΟΝ, πάω αποφασισμένος με 1500 στο χέρι και το ζητάω 2500 κάθετα. Αν δε δεχτεί, στρίβω και πάω και παίρνω με κασέρι (cash) ένα superfourάκι άπο ιδιώτη.
Όσο αφορά το vtec και τα ρυθμίσματα του, άπο μαστόρια εδώ κάτι παίζει , πιάνουν κι εμένα τα χέρια μου... υπομονή θέλει.
ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΥΝ
κατά τ'άλλα το ερωτεύτηκα αλλά το ίδιο με το superfour  ;)

klab

Να το επαναλάβω μήπως σου διέφυγε το προηγούμενο ποστ μου.........ΜΑΚΡΥΑ από τον Τσιβαράκη.

Παράθεση από: klab στις Μάρτιος 16, 2012, 01:59:31 ΜΜ
Τσιβαράκης=Δρομοοοοοοο και τρέχοντας, ούτε να το σκέφτεσαι.

itom32

Εσυ καλα και  σωστα το σκεφτεσαι.Αλλα δεν με ειπες και ποιας χρονιας μοντελο ειναι??Συμφωνα με το μανουαλ που σε εστειλα χθες μπορεις να το βρεις και απο αριθμο κινητηρα,και απο αριθμο σασι.Α!!!Και κατι αλλο που τωρα το προσεξα!!!!!Γιατι εχει αλλαγμενο γαλαζιο τιμονι και οχι το μαμα μαυρο??Μπας και ο πρωην εφαγε σουπα και το αλλαξε??Ρε μπας και πα να σε πουλησει φυκια για μεταξωτες κορδελες??Και κατι αλλο,ημερομηνια πρωτης αδειας στην Ελλαδα??
Αυτο το τελευταιο με τα ανταλλακτικα και ρυθμιζματα που ειπες,ηταν ο βασικος λογος που πηρα version r και σταματησα να ψαχνω vtec οσο κι αν μου αρεσε.