ΛΑΔΙΑ 10-40 Ημισυνθετικά και 10-50 Συνθετικά σε τιμές GO4IT !!!

Ξεκίνησε από Alex400, Σεπτεμβρίου 24, 2018, 03:29:47 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Alex400


TEOS CB SF

Παράθεση από: kat στις Δεκεμβρίου 08, 2018, 02:04:38 ΜΜ
Μετα τα Motul 5100, ηρθε η ωρα. Ευχαριστουμε για την προσφορα.  8)

http://www.mediafire.com/convkey/53ae/25o542zp53nz3jyzg.jpg
καλησπερα κατ και απο εμενα ... καταρχας να πω συγχαρηρια για την πολυ καλη κατασταση στην οποια εχεις την μηχανη σου .. πραγματικα λαμπει .. νομιζω ομως οτι αυτο το σωληνακι που βλεπω μπροστα απο την ντιζα του συμπλεκτη οτι βρισκεται σε λαθος σημειο ..

kat

Κατερίνα

ammo77

Μπράβο κι από εμένα για την άψογη κατάσταση της μηχανής σου και να ξέρεις πως ζηλεύω τα χρώματά της είναι ένας ονειρεμένος συνδυασμός χρώματος (χρυσό - μαύρο).
Μπράβο και πάλι!

itom32

Eίπα κι εγω να ξεφύγω απο το μάνουαλ να δώ τι καλύτερο έχουν τα συνθετικά απο τα ημίσυνθετικα.Αν καταλάβω κάτι.
Επίσης όσοι εκ Θεσσαλονίκης εκτός απο Repsol (που οι περισσότεροι γνωρίζουν)θέλουν να δοκιμάσουν τα Liqui Moly στείλτε πμ για να ενημερωθείτε.
Υ.Γ:Συνθετικά σε κόκκινο μπετόνι αδερφέ Αlex 400,πάντως δεν είχαν.Μόνο κόκκινη σήμανση.

Alex400

Αυτό είναι Αδερφέ , Κόκκινο αυτοκόλλητο εννοούσα όταν έλεγα τα κόκκινα . Αναμένουμε εντυπώσεις και αν μπορείς κράτησε αρχείο με θερμοκρασίες κινητήρα. ;)
Υ.Γ.  Τώρα που έβαλες RACE λάδια θα δούμε την Ασήμω να πηγαίνει τάπα ;  ;D ;D ;D           

panosp25

Ετσι!!!! Liqui Moly για να δούμε την υγεία μας! Καλοταξιδα Γιαννη! Και πολλα ευχαριστούμε στον Alex400!!! (Οι Νότιοι τουλάχιστον...) 

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


itom32

Ψτ!!Δεν αλλαξοπίστησα,εγώ της Repsol είμαι,μια δοκιμή λέω να κάνω.... ;)

panosp25

Παράθεση από: itom32 στις Οκτωβρίου 15, 2019, 02:54:23 ΜΜ
Ψτ!!Δεν αλλαξοπίστησα,εγώ της Repsol είμαι,μια δοκιμή λέω να κάνω.... ;)


Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


giannis_t

Ε άμα κι εσύ έβαλες αλλά κάτι γίνεται μάλλον δεν είναι καλά τα ρεπσολ.... Πλάκα κάνω αλλά περιμένω αποτελέσματα από τη σύγκριση.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δύο πράγματα ΔΕΝ πρέπει να αγχώνεσαι, για αυτά που μπορείς να κάνεις κάτι και για αυτά που δεν μπορεί να κάνεις κάτι.

Harlock

Στην τελευταία αλλαγη (πριν μια βδομαδα) χρησιμοποίησα ενα engine flush που εχει η liqui moly. Το βαζεις για 10 λεπτα στο ρελαντι πριν αλλαξεις τα λαδια και θεωρητικά ειναι για να καθαρίζει τον κινητήρα απο τα παλια λαδια, λεκέδες κλπ. Εχω μια ισχυρή εντύπωση οτι μαλάκωσε ο ήχος του κινητήρα πάντως.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk


zi

Παράθεση από: Harlock στις Οκτωβρίου 23, 2019, 10:21:52 ΜΜ
Στην τελευταία αλλαγη (πριν μια βδομαδα) χρησιμοποίησα ενα engine flush που εχει η liqui moly. Το βαζεις για 10 λεπτα στο ρελαντι πριν αλλαξεις τα λαδια και θεωρητικά ειναι για να καθαρίζει τον κινητήρα απο τα παλια λαδια, λεκέδες κλπ. Εχω μια ισχυρή εντύπωση οτι μαλάκωσε ο ήχος του κινητήρα πάντως.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
Το συγκεκριμένο τα χρησιμοποιείς σε κάθε αλλαγή??

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

Harlock

Παράθεση από: zi στις Νοεμβρίου 07, 2019, 07:02:27 ΜΜ
Παράθεση από: Harlock στις Οκτωβρίου 23, 2019, 10:21:52 ΜΜ
Στην τελευταία αλλαγη (πριν μια βδομαδα) χρησιμοποίησα ενα engine flush που εχει η liqui moly. Το βαζεις για 10 λεπτα στο ρελαντι πριν αλλαξεις τα λαδια και θεωρητικά ειναι για να καθαρίζει τον κινητήρα απο τα παλια λαδια, λεκέδες κλπ. Εχω μια ισχυρή εντύπωση οτι μαλάκωσε ο ήχος του κινητήρα πάντως.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
Το συγκεκριμένο τα χρησιμοποιείς σε κάθε αλλαγή??

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οχι πρωτη φορα εβαλα. Αλλα βαζω και ενα συμπληρώμα για τις τριβές σε καθε αλλαγη.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk


panosp25

Καί; Για πες, εχεις δει διαφορά με το πρόσθετο αυτο;

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


TEOS CB SF

Καλησπέρα σας .. σχετικά με τα πρόσθετα υγρά που μειώνουν τις τριβές έχω ακούσει ότι δεν ενδείκνυται για μοτέρ που έχουν τον συμπλέκτη (υγρό) δηλαδή μέσα στο λάδι διότι ενώ έχουμε πολύ θετικά αποτελέσματα σε όλα τα υπόλοιπα σημεία στον συμπλέκτη δημιουργούν μικρότερη τριβή με αποτέλεσμα να μπατηνιαρει σε σημείο που να νομίζεις ότι θέλουν αλλαγή τα δισκάκια ...
Αυτός είναι και ένας λόγος που τα λάδια των αυτοκινήτων δεν ενδείκνυται να τα βάζουμε σε μοτοσικλέτα διότι πολλά από τα σύγχρονα λάδια που προορίζονται για αυτοκίνητα έχουν μέσα αντιτρηβικα σε τέτοιο βαθμό που σε έναν συμπλέκτη υγρό θα δημιουργηθούν προβλήματα ...