Μανιτάρια προστασίας κινητηρα

Ξεκίνησε από itom32, Μαΐου 28, 2015, 06:58:34 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

TEOS CB SF


Alex400

Πρώτη προσπάθεια στοίχισε ένα κοπτικό και ένα μέτρο πολυαμίδιο... Συνεχίζουμε ακάθεκτοι!


JEPE

Ελπίζω να μην έγινε σοβαρή ζημιά! Αν δεν χτύπησε κανένας όλα τα άλλα φτιάχνονται!!καλή συνέχεια alex400💪💪💪

panosp25

Αφου δεν χτυπησε κανενας οπως ειπε κι ο Jepe ολα καλα. Βλεπω ηδη κι ενα www.go4it.gr με ασπρα γράμματα στην ακρη....  8)

Alex400

Πάνο καλά το πήγες , την ίδια σκέψη είχα αλλά σε κόκκινο  [το πορτοκαλί κατόπιν παραγγελίας] το θέμα είναι ότι ο τρόπος μου [λειζερ και μετά σμάλτο] ξέφευγε οικονομικά....μάλλον θα πρέπει να φτιαχτεί κάποια σφραγίδα αλλά δεν ξέρω αν το μελάνι θα παραμείνει στο πολυαμίδιο . Ακούω γνώμες... :)                           

panosp25

Εγω σκεφτομουν σε ασπρα γραμματα με αυτοκολλητο.

Alex400

Η εργασία συνεχίζεται .... αν καταφέρει o jepe [λόγο βροχής] να έρθει μέχρι το μηχανουργείο, θα εφαρμόσουμε το πρώτο σετ .
Θα ήθελα από τη Βόρεια ομάδα μια λίστα από τους σύντροχους  που θέλουν μανιτάρια . Το κόστος θα το γνωρίζω αύριο υπολογίζω κάτω από 20 ευρώ. [οι βίδες του κάθε σετ 8,70 +το υλικό περίπου 3+3=6 + μηχανουργείο] .Θα γίνει και μια προσπάθεια από τον  jepe  για να τα στείλουμε με πρακτορείο και να ΜΗΝ χρεωθούν τα μεταφορικά. :)                           

itom32

ʼσχετα που είναι πολυαμίδιο,αργά τον τόρνο ρε....τα σπάσατε όλα.....  >:D;D ;D ;D

Alex400

ΔΙΑΚΟΠΗ ρεύματος αρχηγέ...ΣΤΟ πρώτο κόψιμο. Στόμωσε το κοπτικό έσπασε το πολυαμίδιο  και απογειώθηκε με Χ στροφές...Ακόμα ψάχνουμε να βρούμε ένα κομμάτι κάπου 25 πόντους....Η απώλεια ήταν περίπου 60 εκατοστά το απόγευμα θα ανεβάσω φωτο . ;D                 

itom32

Κατάλαβα,όπως λένε στο america....shit happens.

TEOS CB SF

Καλησπέρα ʼλεξ .. έυχομαι με το καλό να ολοκληρωθεί η κατασκευή , ένα σετ να υπολογίζεις για εμένα ...

Alex400

Μία ιδέα του τι συνέβη με το πολυαμίδιο και μερικές εικόνες του μηχανουργείου. Το τελευταίο είναι CNC με τράπεζα 3Χ2 μέτρα!!!












vagkouts

Μπράβο για την προσπάθεια. Για μένα όλα αυτά μου φαίνονται κινέζικα.....:)

Για το χρώμα νομίζω πως με άσπρα γράμματα θα φαίνεται ωραία

Να με υπολογίζετε και εμένα για ένα ζευγάρι.

Καλή συνέχεια!!!

JEPE

Παιδιά καλησπέρα!πήγαμε σήμερα με τον alex 400
για να περάσουμε τα μανιτάρια στην μηχανή
Δυστηχως είχαμε ένα θέμα!!
Σύμφωνα με τις οδηγίες που είχαμε η κεντρική τρύπα στο μανιτάρι και οι βίδες έπρεπε να ήταν m12 (όλα τρυπηθηκαν έτσι)αλλά στην τοποθέτηση είδαμε ότι η βίδα είμαι m10😕😕😕😕😕😕😕!έχω το pb1 αλλά πρέπει να έχουν της ιδιες και τα version r,,-s  αν κάποιος με r η s μπορεί να δει τη βίδα έχουν να μας πει γιατί όλα τα κομμάτια πάνε για πεταμα (κόστος  υλικων 120 ευρω) περιμένω αποψεις και λύσεις!!!

TEOS CB SF

Όλες οι βίδες και αυτή στο μοτέρ και οι δύο που πιάνουν το τρίγωνο στο σασί είναι 10 ?? Δεν μπορώ να το δω τώρα .. ας μας πει ο itom .. όπως και να έχει θα τα βολεψουμε με κάποιο τρόπο