ΦΘΗΝΑ ΤΑ ΜΠΟΥΖΙ ΑΠΟ ΤΟ EBAY?

Ξεκίνησε από Marian, Αυγούστου 10, 2012, 02:13:31 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Ποντιος χρηστος

.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

ammo77

Παράθεση από: panosp25 στις Απριλίου 24, 2019, 12:20:34 ΜΜ
Όταν λες σου βραχυκυκλώνει τα μπουζί, τα βρίσκεις βρεγμένα; Γιατί βραχυκύκλωμα και δυσκολία εκκίνησης "μυρίζει" πλούσιο μειγμα...
Έχει καιρό να μου βραχυκυκλώσει Πάνο,
Τώρα έχω μόνο το πρόβλημα με την εκκίνηση!
Αλλά απ' όσο θυμάμαι τότε που βραχυκύκλωνε βραχυκύκλωνε γιατί είχα μάπα καρμπς, τα άλλαξα και σταμάτησε!

Ποντιος χρηστος

Εάν όποτε θυματε συνήθως όταν είναι ζεστό δεν παίρνει μπροστά εάν το σπρωξης δεν παίρνει πάντα . Εάν το αφήσεις και κρυώσει για δέκα λεπτά και παίρνει και σε ανηποψιαστο χρόνο και ταχυτητα σβήνει ανεφ λόγου και αιτίας ενώ πριν το έβαλες μπροστά και πήρε αμέσως να ξέρεις είναι θέμα με το μάτι . Με ευθμισμενα καθαρισμένα καρμπ και συνεχίζει όποτε θέλει παίρνει εμπρός εμένα αυτά με έκανε με άφηνε σε εθνικές οδού Ορεστιάδος κρύωνε και αν γούσταρε έπαιρνε αλλά μερικές φορές έδειχναν όλα ότι δεν έχει τίποτα . Με αλλαγμένο ανόρθωτη μπαταρ και μπουζί και αυτό πάλι μα παλι τα ίδια .
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

Spyros.L

Κατοπιν συζητησης με φιλο και εξειδικευμενο honda μηχανικο μου ανεφερε για ιμιτασιον NGK που κυκλοφορουν στο διεθνες εμποριο και μου πε να κραταω μικρο καλαθι.

το εψαξα στο ιντερνετ και οντως μιλανε κιαλλοι γιαυτο.

https://www.youtube.com/watch?v=Lr9J3eQk-kE

εσεις τι λετε?
Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.

Alex400

Μπράβο που το έψαξες . Στο παρελθόν έχουμε δει και άλλα αναλώσιμα μαϊμού ...π.χ. motul 5100 ...[παθών ....] . Τελευταία έχω και κάποιες αμφιβολίες  στους δίσκους συμπλέκτη HONDA ....Μακάρι να κάνω λάθος ..... 


TEOS CB SF

Σχετικά με τα μπουζί NGK έφτασε και στα δικά μας αυτιά εδώ στα βόρεια ... Και δυστυχώς είναι οπτικά όμοια ..

giwrgos96

Παράθεση από: Alex400 στις Μαΐου 09, 2020, 06:25:33 ΜΜ
Μπράβο που το έψαξες . Στο παρελθόν έχουμε δει και άλλα αναλώσιμα μαϊμού ...π.χ. motul 5100 ...[παθών ....] . Τελευταία έχω και κάποιες αμφιβολίες  στους δίσκους συμπλέκτη HONDA ....Μακάρι να κάνω λάθος ..... 


Στους δίσκους γιατί έχεις αμφιβολία?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Spyros.L

Παράθεση από: TEOS CB SF στις Μαΐου 09, 2020, 10:47:09 ΜΜ
Σχετικά με τα μπουζί NGK έφτασε και στα δικά μας αυτιά εδώ στα βόρεια ... Και δυστυχώς είναι οπτικά όμοια ..
Ααα TEOS αν βρεθει στα χερια σου κανα υποπτο μπουζι, θα ηθελα να δω 2-3 κοντινες φωτο. Σα το παχνιδι βρειτε τις διαφορες μεταξυ των εικονων θα ναι χαχα, μα ολο και καποια ψεγαδια θα θα εντοπίσουμε.
Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.

itom32

Τεο θελω να με πεις αν στο πλαινο μερος εκει που εφαπτεται το δεκαεφταρι πολυγωνο υπαρχει πρεσσαριστος ενας  αριθμος.Σε αυτην την φωτο φαίνεται στο τριτο μπουζί....

Θέλω να μάθω αν αυτα που πηραμε προσφατα απο τον  Μακ σε σισκευασια honda υπάρχει ή όχι.Εχω παρατηρησει σε μια τετραδα μου να υπαρχει αυτος ο αριθμος,σε μια οχι.Ισως να είναι ενας τροπος να ξεχωρίσουμε τα μεν απο τα δε.Ισως αυτά που πάνε σε συσκευασία honda να βάζουν αυτό τον αριθμό και ίσως ετσι καταλλάβουμε τι γίνεται.

TEOS CB SF

Καλημέρα Γιάννη.,, Σε αυτά που πήραμε υπάρχει κάτι σαν κωδικός χτυπημένο γύρω γύρω ,, αλλά από ότι είδα στο παραπάνω βίντεο με του ιριδίου και στα μουφα υπάρχει ,, βέβαια δείχνει μετά βιντεάκια στο YouTube κάποιες μικροδιαφορές τις οποίες πρέπει να έχεις και τα δύο μπροστά σου (γνήσια κ μαϊμού ) για να τις εντοπίσεις ..
Φαντάσου τώρα εγώ που τα είχα 6 χρόνια τα προηγούμενα να ήταν και μαϊμού (τα denso ).

TEOS CB SF

Από ότι είχε πει Μακ ήταν ότι αυτά με την συσκευασία honda δεν έχει παρατηρηθεί έως τώρα μαιμουνια ενώ στα άλλα με την κανονική συσκευασία έχει γεμίσει η αγορά .. χωρίς να σημαίνει βέβαια ότι ακόμη και σε αυτά ότι είναι αυτό σίγουρο ,,,

Alex400

Παράθεση από: giwrgos96 στις Μαΐου 10, 2020, 12:28:46 ΠΜ
Παράθεση από: Alex400 στις Μαΐου 09, 2020, 06:25:33 ΜΜ
Μπράβο που το έψαξες . Στο παρελθόν έχουμε δει και άλλα αναλώσιμα μαϊμού ...π.χ. motul 5100 ...[παθών ....] . Τελευταία έχω και κάποιες αμφιβολίες  στους δίσκους συμπλέκτη HONDA ....Μακάρι να κάνω λάθος ..... 


Στους δίσκους γιατί έχεις αμφιβολία?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Γιώργο οι δίσκοι που δείχνω αγοράστηκαν από Γελαγώτη [HONDA ανταλλακτικά O.E.M.] στη φωτό φαίνεται ξεκάθαρα η διαφορά στο υλικό ανάμεσα στους Χρυσούς και τους Μαύρους . Στα ''αυλάκια'' ανάμεσα στο υλικό , [στενεύουν στο κάτω μέρος στα χρυσά , ενώ είναι παράλληλα στα μαύρα ] και στο μάτι η ποιότητα της κοπής του μαύρου δίσκου υστερεί σε σχέση με τους χρυσούς . Ενώ οι συσκευασία δείχνει HONDA και οι κωδικοί είναι σωστοί ,  αλλάζει η χώρα παραγωγής ....Χρυσοί made in Japan ....Μαύροι  made in PHILIPPINES .....Το ποιο ανησυχητικό όμως είναι ότι γνωρίζουμε την ''μαρκέ'' τιμή του cmsnl και του Τόγελου ...86 ...[15+4χ15+11] .Πώς πήρα λιανική για ένα κομμάτι [σετ] 67,18 ;  θα δείξει ....           

Alex400


Ποντιος χρηστος

Αυτα που παρελαβα απο μακ ειχαν ολα το ιδιο κωδικό πρεσαρισμένα. ενω τα παλαιοτερα με συσκευασια ngk ειχαν κωδικό αλλΟ το καθε ενα διαφορετικο. Eιδα διαφορες στο αρπαγμα αλλα να πω οτι καθε χρονο ακατεβατα αλαζα τετραδα.
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

itom32

         παιδια δεν λεω για τον πρεσσαριστο αριθμο cr8eh9 που τον εχουνε ολα.Αυτο το Μ15L λεω.

Στάλθηκε από το HUAWEI MT7-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk