Ανακατασκευή Aναρτήσεων

Ξεκίνησε από desmond, Φεβρουαρίου 19, 2011, 09:53:46 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

freethan

Παράθεση από: desmond στις Μάρτιος 03, 2011, 12:34:15 ΠΜ
Ναι xorhe η τιμή είναι αυτή που λέει ο itom32.
153 για τα ελατήρια και
100 για την επισκευή (καλό ε; παραπάνω περίμενα)

Αν βρώ χρόνο αύριο το απόγευμα θα πεταχτώ από τον Γιάννη για την αλλαγή, ελπίζω να το επιτρέψει και ο καιρος γιατί μας έχει γ@μ.... στην βροχή, τη μουντίλα και την ψιχάλα τις τελευταίες μέρες.
Πήγα για πλύσιμο σήμερα όχι γιατί θα μείνει καθαρή, αλλά 1ον για να βγάλω φωτό μόλις τις περάσω και 2ον γιατί μόλις ζεσταινόταν μύριζε καμμένη λάσπη. Άθλιο!

Ευχαριστώ όλους για τις ευχές και Βαγγέλη μην ανησυχείς, θα τις πλαγιάσω να δώ πόσο φτάνουν  >:D >:D >:D
Μετά την πρώτη καλή βόλτα θα ποστάρω και φωτογραφία το λάστιχο με το δάχτυλο επάνω  ;D ;D

Παράθεση από: itom32 στις Μάρτιος 02, 2011, 09:09:02 ΜΜ
Ας θυμηθουμε και μια παλιοτερη εκφραση,του enigma ηταν freethan??H αναρτηση σου desmond ειναι και πολυ Nτε Λα Μαιζον... ;D ;D
Τα γαλλικά μου δεν είναι σε καλή κατάσταση οπότε για πέστε μου κι εμένα τι πάει να πει de la maison??

de la maison copyright Enigma ή Jimis εν θυμάμαι πια,  c(L)opyright freethan :beerchug:
ουσιαστικά σημαίνει "του σπιτιού", αλλά περισσότερο το χρησιμοποιούμε για να σημαίνει "τζιτζί, γμάτο, σένιο" χεχεχεε. Έχει και αυτό το "γαλλικό" όταν το λέμε, όπως σιλανσιέ, μαρσπιέ, αμορτισέρ κλπ :beerchug:

siloo

Καλοριζικες καλοφορετες καλά χιλιόμετρα και πολλές πολλες πλαγιαστες στροφές με ξυσιμο και το λάστιχο να τερματιζει... Εγω δυστηχως δεν έχω αυτές τις γ@μ@τες επισκευασμενες showa με τα όμορφα, ολοκαινουργια, γυαλιστερα, φανταστικά μωβ hyperpro αλλά θα προσπαθήσω να αντεξω το σοκ της ηδονης που προκαλεσες και ξανά ανέβω στο ταπεινό cb μ που ακόμα έχει τα σημάδια της τρακας... Ελπίζω κ εγω καποια στιγμή να καταφέρω να το φτιάξω και να το χαίρομαι!!! ( εκτός αν το πουλησω πρώτα... :-\ )

Και πάλι μπράβο για την αναβάθμιση και πάντα όρθιος!!!

point zero

Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

itom32

Έπεσε και χειρονακτική εργασία σήμερα.
Πάρτε μάτι.

johnnybe


freethan


itom32

Eπειδη μας επιασε βραδυ,δεν την οδηγησα την πορτοκαλιτσα του desmond και δεν μπορω να πω διαφορες,μονο σε στατικο χοροπηδημα απανω στην σελλα τα showa-Hyperpro μου φανηκαν μ@λ@κοτερα σε σχεση με τα οhlins.
Για οδηγικες λεπτομερειες-διαφορες σε σχεση με τα δικα μου παλια showa οπως και τα δικα του,θα ποσταρει ο desmond,αν και ξερω οτι θα ξαλαφρωσει η μεση σου και τα ποδια σου φιλε.Ειναι απο τις λιγες φορες που η εκφραση ''θα ερθεις στα ισια σου''δεν ταιριαζει.Τι να πω ...θα ερθεις στα πλαγια σου?? ;DΜε γειες και παλι.

desmond

Λοιπόν, κατ' αρχήν φωτογραφικό υλικο!
γιατί καλά αυτά που ανέβασε ο Γιάννης, αλλά έχω κι άλλα  >:D >:D
Πάρε κόσμε, πάρε


Πάει το μωβ με το πορτοκαλί τελικά;


Πάρτε και γυαλάδα από τη λάμπα της ΔΕΗ!
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

desmond

Και τώρα το μπλα μπλά.

Που λέτε λοιπόν φεύγω από το Γιάννη και μέχρι να πάω σπίτι έκανα περίπου 5 χιλιόμετρα(με λίγα λόγια έκανα κύκλους)
Τι σε λακούβες πάτησα, τι σε βουναλάκια. (για όσους ξέρουν πέρασα επίτηδες όλη τη μητροπόλεως από το σημείο που είναι οι σχάρες των υπονόμων)
τι να τραβάω με μανία το γκάζι στα φανάρια, τι να τραβάω extra πάνω σε στροφές για να πετάξει κώλο,
τι να φρενάρω απότομα σε κατηφόρες, ανηφόρες, στροφές, τι να φρενάρω μόνο με το πίσω φρενο, και άλλα πολλά...

Πώς δε με μαζέψαν κάτι ΔΙΑΣ που είδα στο δρόμο, ακόμα δεν κατάλαβα.
όπως και να έχει, με όλη τη σοβαρότητα που με διακατέχει θα σας πώ τα συμπεράσματα που έβγαλα:

1. Το βενζινόμετρο έχει πλέον πολύ σταθερότερη ένδειξη σε σχέση με πρίν
2. Κάτι πρέπει να κάνω, μάλλον να βάλω αποστάτες γιατί η μπροστινή μου ανάρτηση, κατι, δεν ξέρω, να το πεις βουτάει πολύ; κάτι δε μου πολυαρέσει.... :scratchchin: προβληματίζομαι...
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

itom32

Τι εννοεις,οτι σηκωθηκε πολυ η ουρα και αισθανεσαι οτι βουταει περισσοτερο??Λογικο ειναι...Που να βαλεις αποστατες στην πισω αναρτηση??Θα σηκωθει κι αλλο η ουρα αν το κανης αυτο...

desmond

Παράθεση από: itom32 στις Μάρτιος 03, 2011, 09:44:01 ΜΜ
Τι εννοεις,οτι σηκωθηκε πολυ η ουρα και αισθανεσαι οτι βουταει περισσοτερο??Λογικο ειναι...Που να βαλεις αποστατες στην πισω αναρτηση??Θα σηκωθει κι αλλο η ουρα αν το κανης αυτο...
Καλά ρε, εγώ επίτηδες δε λέω τίποτα για τις πίσω αναρτήσεις και εσύ παίρνεις στα σοβαρά τις βλακείες που γράφω;
πεεεεεεεεεεεεεε!
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

klab

Λοιπόν πήρα χθες βάση για την κάμερα, πολύ στιβαρή κατασκευή, μπορείς να την βάλεις σε ότι γωνία μπορείς να φανταστείς και αντέχει σαν σκύλος το βάρος την κάμερας.
Καλή χρυσή η βάση...........αλλά......από τους κραδασμούς που πάνε στο τιμόνι βγαίνει μία θολούρα και μισή.
Αφού δοκίμασα - ανεπιτυχώς - 2,3 πατέντες (έχω και μερικές ακόμα στο μυαλό μου) για την εξάλειψη των κραδασμών, πετάχτηκα από το μάστορα μου και του είπα να μου βρει ένα σετ μπροστινά ελατήρια Hyperpro-προοδευτικά.
Γιουπιγίαγια !!!  :yoohoo:

Αύριο θα με πάρει τηλέφωνο να μάθω πόσο θα πάει το μαλλί.
Ξέρω τι θα αλλάξει καθώς έχω οδηγήσει ένα με Hyper και ένα με WP (του Point) το δικό μου μπροστινό απλά είναι βούτυρο σε σχέση με αυτά, καμία σχέση.
Κανονικά θα περίμενα το Πάσχα για να πέσει το δώρο, αλλά οκ θα τα καταφέρω μέχρι τότε, μπρος τα κάλλη τι είναι ο πόνος.

ΥΓ Εδώ που τα λέμε δεν πρόκειται να αλλάξουν πολλά όσον αφορά την κάμερα, αλλά ευκαιρία ήταν να αλλάξω ελατήρια.

desmond

Αυτό όλο με άλλα λόγια το λένε βρίσκω δικαιολογίες έτσι; :goodboy:

Μεγειες, μεγειές.
και πίστεψέ με θα δείς μεγάλη διαφορά.

Να πώ πως πάω κι εγώ με τα μωβάκια. Καμιά βόλτα εκτός δεν πήγα ακόμα αλλά μέσα στην πόλη πλέον έχω συνηθίσει το γεγονός ότι το μηχανάκι συμπεριφέρεται επιτέλους σαν να έχει αναρτήσεις!!  :yoohoo:

Πλέον μάλλον συνήθισα και το μπροστινό που μετά την αλλαγή μου φάνηκε μαλακό.
Χρωστάω review όσον αφορά το πλάγιασμα, μετά την πρώτη βόλτα
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

ammo77

πράβο ρε desmond αντε και καλές βόλτες :sun_smiley: :sun_smiley:
τώρα που ανοίγει και ο καιρός!!!

klab κι εσύ στο τριπάκι εεεε :D

klab

Παράθεση από: desmond στις Μάρτιος 16, 2011, 07:02:22 ΜΜ
Αυτό όλο με άλλα λόγια το λένε βρίσκω δικαιολογίες έτσι; :goodboy:

Ε λίγο  :hug:

Παράθεση από: ammo77 στις Μάρτιος 16, 2011, 08:24:31 ΜΜklab κι εσύ στο τριπάκι εεεε :D

Με έφαγε η ρημάδα η ζήλια  :D