Κατανάλωση...

Ξεκίνησε από eteroklitos, Απριλίου 20, 2009, 03:34:45 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

ammo77

Παράθεση από: klab στις Οκτωβρίου 05, 2010, 09:35:56 ΜΜ
Πρέπει να πέσει καθαρισμός-λαστιχάκια και ρύθμιση στα καρμπιρατέρ μου και εδώ στην Πάτρα δεν εμπιστεύομαι κανέναν.
Οπότε αν χρειαστεί και έχει και καλό καιρό να πεταχτώ Αθήνα ένα Σάββατο να τα μαζέψω.
Αλήθεια πόσο σου στοίχισε ;

Φίλε μου klab πολύ φοβάμαι πως δεν μπορείς να κάνεις επισκευή-ρύθμηση καρμπς μέσα σε μια μέρα και ειδικά Σάββατο!!!
:beerchug: :beerchug: :beerchug:

klab

Έχεις δίκιο ήμουν υπερβολικά αισιόδοξος χα,χα.

dimitris

Φιλε klab Σαββατο δεν γινεται γιατι μπορει να χρειαστουν ανταλλακτικα και τετοια μερα που θα βρεθουν.Λοιπον το cbδακι μου φοραγε ζιγκλερ 98 και 95 τα αλλαξαμε και εβαλα σε ολα 80.Δεν ξερω αν αυτα που φοραγε ηταν τα μαμισια.Μιλησα με τον μαστορα και μου ειπε οτι μπορεις να βαλεις και 85 με σχεδον τα ιδια αποτελεσματα.Υπ'οψιν οτι οικονομια εχεις μεσα στην πολη γιατι σε ενα μικρο ταξιδι που εκανα ειδα πανω κατω την ιδια καταναλωση με ταχυτητα 130-140 στο κοντερ.Δεν ξερω αν επαιξε ρολο οτι φυσαγε και ειχα πολυ κοντρα.

klab

Δημήτρη σε ευχαριστώ πολύ για τα νούμερα, θα δω τι θα κάνω με το δικό μου, βλέποντας και κάνοντας.
Όσο για τον αέρα που είπες πριν, ναι έτσι είναι, πολύ κόντρα και τσιμπάει βενζίνη σε τέτοιες περιπτώσεις.

Enigma

ok ειναι και λιγο spam ειναι και λιγο ασχετο ...αλλα ειναι και σχετικο

http://www.youtube.com/watch?v=dKTOyiKLARk

snipereps

Πες τα ρε φιλε.... χρονια το λεω αυτο το πραμα και το παραδειγμα που καναν πραγματικα τα λεει ολα! Ενα εμπορικο τρικ ειναι τα και καλα οικολογικα αυτοκινητα και ολη η προσπαθεια που κανουν για να μας ριξουν το φταιξιμο και τις τυψεις σε μας οταν ενα εργοστασιο της δεη παραγει τοσο καυσαεριο οσο ολα τα αμαξια της ελαδος μαζι... για να μη μιλησω και για την βαρια βιομηχανια της δυτικης ευρωπης την οποια θελουν να σωσουν στις πλατες μας.... τεσπα αλλη κουβεντα και πολυ μεγαλη μαλιστα

itom32

Enigma++++1000. :beerchug:
Eιδες τι λεει προς το τελος αν θελετε οικονομια αλλαξτε τροπο οδηγησης.Αν θες μπορεις να οδηγας σαν τον Rossi αλλα αυτος εχει την Repsol oil company απο πισω του.Εμεις???

J053F

Το πρώτο full γέμισμα που έκανα μου έβγαλε περίπου 260 Km (δε χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω ρεζέρβα).
Μετακινούμαι καθημερινά διασχίζοντας το κέντρο της Αθήνας (κίνηση και αρκετά σταμάτα-ξεκίνα).
Πιστεύω πως μπορεί να γίνουν ακόμη περισσότερα αφού ακόμη μαθαίνω τη μηχανή και μη έχοντας καθαρή εικόνα για το που βγάζει τη ροπή της, συχνά κατεβάζω σχέσεις σε σημεία που θα μπορούσα να περάσω με +2 σχέσεις επάνω.
CB400sf PB-1 FII-R (2010 - 2013)

klab

Αλλάζουμε μηχανάκια ;
Γιατί 260 δεν πρόκειται να δω παρά στα όνειρα μου, έτσι που οδηγώ.
Τα 160 τα έχω στάνταρ, άντε 190 στις καλές μου, δηλαδή όταν δεν κάνω burn-out στα φανάρια.

J053F

Όχι, ok, κάνω μάλλον πολύ συντηρητική οδήγηση.
Συνήθως αλλάζω στις 5k rpm ταχύτητα. Σπάνια "ανοίγω" πάνω από 8k rpm.
CB400sf PB-1 FII-R (2010 - 2013)

klab

Χα,χα,χα έτσι σωστός τα CB τα παντρευόμαστε, δεν είμαστε για swinging στα γεράματα.
Άμα αλλάζεις τις 5 λογικό είναι να μην καίει, εγώ αλλάζω μετά τις 10 συνήθως, σήμερα δε πήγαινα κόφτες πρώτη-δευτέρα
Άμα το διαβάσει αυτό ο itom32 θα με χωρίσει :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:

desmond

ρε klab μετά τις 10? το παράκανες!!!
o itom32 παίζει να μή  φτάνει ούτε στις 5.
θα τον στρώσω, πού θα μου πάει :hug:
Θα τον ψήσω για καμιά βολτίτσα κοντινή όταν ανοίξει ο καιρός να δοκιμάσουμε τις καινούριες μας αναρτήσεις υπό κλίση   :beerchug:

Πλάκα πλάκα, κι εγώ όταν οδηγάω χαλαρά μέσα στην πόλη στις 5-6 περίπου αλλάζω.
Είναι ο "διακόπτης" που έχει το cb όταν δεν έχει όρεξη.
Έχει την τρύπα στις 7 μάλλον και αισθάνεσαι στο γκάζι ότι η ταχύτητα έδωσε όσο ήταν και πρέπει να ανεβάσεις.
Αμα περάσεις ομως τις 8 μεταμορφώνεται  >:D >:D >:D
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

itom32

klab...εφυγες ;D desmond+klab αφου δεν λυπαστε τις μικρες σας,θα σας συμαζεψει η ''Λυβικη'' κριση.Μαλλον ουλους θα μας μαζεψει,καλα μιλαμε ποσο θα το παν ουτε τσαρκα με το CB δεν θα μπορουμε να βγουμε.

klab

Τις καλημέρες μου και έχει και ωραία μέρα  :sun_smiley: σήμερα.
Όσο μπορούμε ακόμα θα βάζουμε βενζίνη, μετά.......θα κολλήσουμε πεντάλια και θα τα κάνουμε ποδήλατα.

ΥΓ Βρε πουλάκι μου desmond, στο είπα, πιο σιγά, θα μας ακούσει, άντε τώρα να τρέχουμε στα δικαστήρια για διατροφές.  :yelrotflmao:

itom32

Kαλημερα Γιωργη,εκει κατω μπορει να εχετε καλη μερα,εδω χθες ψεκαζε ενα μυστηριο μιγμα σαν χιονονερο ειδικο για να γλυστρας.Κρυο και υγρασια φοβερη.Και μετα αναρωτιομαστε με τον Κλειτο γιατι τα κλανουν οι μπαταριες μας.Επεσε κι ενα καλο ξενυχτι με εντεχνορεμπετικη βραδια και μετα πατσα Θεσσαλονικης.Σημερα ενα κεφαλι 190 κιλα οσο τα κιλα του CB.
Υ.Γ:Διατροφη δεν στη δινω με τιποτα  :-* ουτε διαζυγιο,εχε χαρη που εισαι μακρια,αλανιαρη τον desmond ομως θα τον κανονισω,που τον ξηνει το χερακι του...