Σάπιο το ρεζερβουάρ στο κατω μέρος

Ξεκίνησε από aidivn, Ιανουαρίου 08, 2020, 01:44:23 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

aidivn

Το ντεποζιτο αγωραστηκε απο την αγγελία που προτεινε ο itom και τον ευχαριστω ιδιαίτερα..με γλύτωσε απο παρα πολυ φασαρία..το ντεποζιτο αγωραστηκε 130 μαζι με ρουμπινετο. Το τοποθέτησα αλλά δυστυχώς δεν εφαρμόζει το λάστιχο απο το ρουμπινετο στο φιλτρο βενζίνης και τρεχει βενζίνη...  >:( Το παλιο ηταν πιασμενο με tire up και υπηρχε και ενα μικροτερο λαστιχο που τα ενωνε αλλα χαθηκε.. Κάποια ιδέα;

wolfi

Παράθεση από: aidivn στις Ιανουαρίου 09, 2020, 08:51:37 ΜΜ
Το τοποθέτησα αλλά δυστυχώς δεν εφαρμόζει το λάστιχο απο το ρουμπινετο στο φιλτρο βενζίνης και τρεχει βενζίνη...  >:( Το παλιο ηταν πιασμενο με tire up και υπηρχε και ενα μικροτερο λαστιχο που τα ενωνε αλλα χαθηκε.. Κάποια ιδέα;

Καλησπέρα και από μένα.
ΔΕΝ ΈΧΕΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΌ ΦΊΛΤΡΟ ΒΕΝΖΊΝΗΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝʼΚΙ ΑΠΌ ΓΕΝΝΗΣΙΜΙΟΥ ΤΟΥ......
Στο δικό σου παίζει να μπήκε επειδή κατεβαζε σκουπίδια - σκουριές.

Kanello

Επι τη ευκαιρία θα ρωτήσω και εγώ για το δικό μου.
Χθες πήγαμε για λάδια με τον @Alex400 και του δειχνω το χρωμα.Στο κατω μερος,στο σημειο που ειναι οι βιδες που δενει εχει ξεφτισει το χρωμα και απο τις δυο πλευρες . Ο Αλεξ υποψιασεζεται οτι εχω διαρροη . Το πιο πιθανο. Εχει τυχει ομως καποιες φορες οι βενζιναδες να το γεμιζουν παραπανω. Δεν εχει καποια υπερχειληση που καταληγει/περνάει από εκεί ;
Σε κάθε περίπτωση εχουμε κάποιον για τεποζιτα στην Αθήνα ?


Alex400

Το μαγαζί ΔΕΝ υπάρχει πλέον , αλλά το τηλέφωνο ισχύει τα δουλεύει σε ένα σπίτι στο Αιγάλεω .   

panosp25

Παράθεση από: Kanello στις Ιανουαρίου 10, 2020, 12:53:52 ΜΜ
Επι τη ευκαιρία θα ρωτήσω και εγώ για το δικό μου.
Χθες πήγαμε για λάδια με τον @Alex400 και του δειχνω το χρωμα.Στο κατω μερος,στο σημειο που ειναι οι βιδες που δενει εχει ξεφτισει το χρωμα και απο τις δυο πλευρες . Ο Αλεξ υποψιασεζεται οτι εχω διαρροη . Το πιο πιθανο. Εχει τυχει ομως καποιες φορες οι βενζιναδες να το γεμιζουν παραπανω. Δεν εχει καποια υπερχειληση που καταληγει/περνάει από εκεί ;
Σε κάθε περίπτωση εχουμε κάποιον για τεποζιτα στην Αθήνα ?
Η υπερχείλιση καταλήγει πάνω απο τα καπάκια.

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Kanello

Παράθεση από: Alex400 στις Ιανουαρίου 10, 2020, 02:53:50 ΜΜ
Το μαγαζί ΔΕΝ υπάρχει πλέον , αλλά το τηλέφωνο ισχύει τα δουλεύει σε ένα σπίτι στο Αιγάλεω .   

Για θέσε μου ένα ανώτατο και ενα κατώτατο οικονομικό όριο για να ξέρω τι με περιμένει....εξάλλου εσυ το είδες και χθες το βράδυ

Alex400

Όπως το είδα εγώ έχεις διαρροή από ράγισμα , στο πίσω μέρος του ρεζερβουάρ στη λάμα που βιδώνει με δύο βίδες στο πλαίσιο . Εξου και το ''φούσκωμα'' στο χρώμα στο σημείο εκείνο .   Η λυπητερή ...[κόστος] είναι μεγάλη [Δωροκίδης Θεσσαλονίκη] γιαυτό σου έδωσα τον παραπάνω στην Αθήνα , μην τυχόν και το σώσει . ΑΝ τα καταφέρει υπολόγισε [ με πλαστικοποίηση] 90-100 [σηκώνει παζάρια] . Στο Δωροκίδη θα πάρεις ΤΕΛΕΙΑ  δουλειά αλλά θα δώσεις ....αν είσαι τυχερός μόνο το ένα νεφρό .... :o     

TEOS CB SF

Παράθεση από: itom32 στις Ιανουαρίου 08, 2020, 09:46:07 ΜΜ
Παράθεση από: wolfi στις Ιανουαρίου 08, 2020, 09:29:47 ΜΜ
Παράθεση από: itom32 στις Ιανουαρίου 08, 2020, 04:05:21 ΜΜ
Επισης δες εδώ μπας και το έχει ακόμη.O προηγούμενος ιδιοκτήτης(οχι ο τωρινός) ήταν μέλος του φορουμ και φίλος και το ρεζερβουαρ του ήταν σαν καινουριο: https://www.facebook.com/marketplace/item/2506471376067414/

Τώρα αυτό ποιανού ήταν ;;;; ότι απέμεινε τέλος πάντων;;;;
Του microviou??????
Ναι Γιώργο,είναι το sf του microviou.Δυστυχώς έσπασε μπιέλα και ρήμαξε το μοτερ,στον επόμενο ιδιοκτήτη.
Και κάπου εδώ είναι που διαβάζοντας αρχίζει το μυαλό να ταξιδεύει πίσω στον χρόνο ,, γνωρίζοντας τον κ. microvio (Αντώνη ) μέσα από αυτά που έγραψε εδώ μέσα και την αγάπη που είχε για την μηχανή του .... Δεν ξέρω αλλά με έπιασε κάτι σαν κατάθλιψη ,, βέβαια θα μου πει κάποιος ότι "είναι σίδερα " ότι "δεν έχουν ψυχή " .. Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να το δω ποτέ μόνο έτσι ... Για τον λόγο αυτό και τον σιμπακο τον κρατάω ακόμη , σίγουρα περάσαμε πολλά τα 18 χρόνια που το έχω ... Ελπίζω να μην έχει τέτοιο άδοξο τέλος ..
Τουλάχιστον έχει μείνει η ιστορία και οι κατασκευές που είχε κάνει ο microvios γραμμένα εδώ στο φόρουμ ...
Υ.Γ ελπίζω να είναι καλά ο κυρ Αντώνης εκεί στα ξένα και κάποια φορά να ξαναδιαβάσουμε κι κάτι από αυτόν εδώ στο φόρουμ ...

wolfi


Alex400

Σαν ''απάντηση '' στα ανωτέρω του Θεόφιλου , θα πω ότι ποτέ δεν με συγχώρεσα που πούλησα το CBX 400 F [ την πρώτη μου μεγάλη μηχανή 1984-1987 ] . Πέρασαν δεκάδες μοτοσυκλέτες μικρές και μεγάλες από τότε μα καμία σαν αυτή . Ο έρωτας με έρωτα περνάει λένε οπότε δεν μένει παρά να πείσουμε τον microvio  να πάρει ξανά CB 400 SUPERFOUR .  ;)     

panosp25

Ούτε εγω σε εχω συγχωρήσει γι'αυτό, να ξέρεις!

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk