φιλτρο βενζινης

Ξεκίνησε από john2299, Μάρτιος 24, 2019, 10:14:43 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

john2299

καλησπεραα στην ομαδαραααα..θα υπαρξει θεμα με την τροφοδοσια  αν βαλω φιλτρο βενζινης στην σεμπα μου?

TEOS CB SF


Ποντιος χρηστος

Αποδεδειγμένα έχω φίλτρο βενζίνης μπορώ να το δείξω σε βίντεο ότι δουλεύει άψογα ακόμα και στα 160 χλμ.
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

TEOS CB SF

Παράθεση από: Ποντιος χρηστος στις Μάρτιος 24, 2019, 10:22:28 ΜΜ
Αποδεδειγμένα έχω φίλτρο βενζίνης μπορώ να το δείξω σε βίντεο ότι δουλεύει άψογα ακόμα και στα 160 χλμ.
Δείξε

Ποντιος χρηστος

Έλα να σε το στείλω στο μεσεντζερ μου ξάδερφε . Μόλις βάλω το τεπόζιτο αλεψα. Έχει θέμα μόνο όταν υπαρχει αλαγη σε ρεζέρβα το οποίο ακόμα και εκεί βρήκα το κουμπί της . Διότι είχα τεπόζιτο ψιλό σάπιο ..
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

itom32

Exoυν αναφερθεί πολλές περιπτώσεις ατροφίας με την χρήση φίλτρου ανάμεσα σε ρουμπινετο και καρμπ.Καλό είναι να το αποφύγεις.Φρόντισε μόνο να υπάρχει το φίλτρο σαν καλαμάκι που υπάρχει πάνω στο ρουμπινέτο και εντος του ρεζερβουάρ.

apostolos

Θα μιλησω απο πειρας μιας και το ειχα για πολλα χρονια μονο προβλημα μου δημιουργησε τιποτα καλο Ακομα και απο αλλαγη σε ρεζερβα δυσκολευαιται να κατεβασει!!!!Μακρια και σωθηκα!!!

TEOS CB SF

Παράθεση από: Ποντιος χρηστος στις Μάρτιος 24, 2019, 10:22:28 ΜΜ
Αποδεδειγμένα έχω φίλτρο βενζίνης μπορώ να το δείξω σε βίντεο ότι δουλεύει άψογα ακόμα και στα 160 χλμ.
Τεμετερον παραπάνω μπορείς να διαβάσεις μερικά από τα προβλήματα .. εάν ανατρέξουμε στο παρελθόν εντός του φόρουμ υπάρχει πληθώρα αναφορών για ατροφία μετά από τοποθέτηση φίλτρου εκτός εάν είναι κάποιο ογκώδη με σχετικά χοντρό δίχτυ .. Εάν υπάρχει το κανονικό φίλτρο εντός του ρεζερβουάρ και δεν έχει φθορά δεν υπάρχει λόγο να τοποθετηθεί ένα δεύτερο .. Η μόνη περίπτωση να τοποθετηθεί έξω φίλτρο νομίζω ότι είναι εάν δεν υπάρχει η έχει καταστραφεί το μαμά ..

giannis_t

Εγω ειχα κατεστραμμένο το μαμα φιλτρο εντος του τεποζιτου.

Νομιζω οτι  ειναι πολυ απλο να το αλλαξει κανεις οσο για το κοστος εγω αγορασα ολοκληρο ρουμπινετο με 7ευρω. Μπορει να ειναι κινεζικο αλλα το φιλτρο ποσο κακα μπορει να παει;

Το να βγαλει κανεις το τεποζιτο και να πατησει με ενα κατσαβιδι το παλιο φιλτρο να βγει και να βαλει το καινούργιο ειναι πολυ απλο και σιγουρα καλυτερο απο το να αφησει καποιος το τρυπιο φιλτρο μεσα και να βαλει αλλο εξωτερικα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Για δύο πράγματα ΔΕΝ πρέπει να αγχώνεσαι, για αυτά που μπορείς να κάνεις κάτι και για αυτά που δεν μπορεί να κάνεις κάτι.

ammo77

Ωραίος ο Γιάννης!
Συμφωνώ απόλυτα.

Ποντιος χρηστος

Συμφωνώ σε ότι γράφεται το ξέρω και από παρά πολύ παλιά ένας εδώ μέσα έγραψε ότι ακριβώς κάνει ένα εξωτερικό φίλτρο στην μηχανή μας . Εμένα όταν το λειγιζω αλλάζω σε ρεζέρβα και είναι φίλτρο χάρτινο για πετρελαιοκινητήρα φίλτρο . Μεγάλο για 500 κιβηκα με είπε.Έχει θέμα μόνο όταν μένει άδειο τότε θα πρέπει να το γεμίζω . Εμένα με βολεύει και το έβαλα έξτρα γιατί εκτός το ρουμπινετο το φίλτρο μέσα περνούσε παρά πολύ ψυλη σκουριά κόκκινη . Αλλά τώρα με το νέο τεπόζιτο θα το αφαιρέσω . Ατροφία ποιανει όταν το φίλτρο μένει χωρίς καύσιμο στην αλαγη ρεζέρβας μέχρι να το πάρεις γραμμή . Εγώ νιώθω την ατροφία δευτερόλεπτα πριν και το γυρίζω πηγαίνω αργά όσο του γεμίσει το φίλτρο και επανέλθει στα ίσια του . Αυτά .
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

ammo77

Χρήστο, σορυ ρε συ, άλλα πρώτη φορά καταλαβαίνω απόλυτα τι λες.................!
;D ;D ;D ;D ;D

Ποντιος χρηστος

ʼρχισες και εσυ ναι ; Αμον τον κρεμάστε τα ...
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

wolfi

Παράθεση από: Ποντιος χρηστος στις Μάρτιος 27, 2019, 10:18:21 ΜΜ
ʼρχισες και εσυ ναι ; Αμον τον κρεμάστε τα ...
Χρηστάρα βοήθεια......




Ποντιος χρηστος

Γουολφι= κρεμάστε τα ψηλά . Έχεις απόλυτο δίκαιο .
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης