Ρεζερβουαρ τρυπιο ΝΑΙ ή ΟΧΙ???? ιδου η απορια

Ξεκίνησε από dimitris_89, Ιουνίου 06, 2014, 11:56:39 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

kat

thanx ammo, σιγουρα θα δοκιμασω πρωτα τις ευκολες λυσεις..
Κατερίνα

ammo77

Παράθεση από: jah στις Νοεμβρίου 16, 2018, 07:26:33 ΜΜ
Αντώνη, είναι το ίδιο πράγμα με τον σιδηρόστοκο;;

Κάτι τέτοιο θα έλεγα αλλά θεωρώ πως έχει καλύτερη πρόσφυση.
Είναι δύσκολο σημείο γιατί έχει πολλούς κραδασμούς αλλά δεν έχει  κάτι να χάσει με μια δοκιμή!

kat

Το πιο ευκολο λοιπον που μπορουσα να κανω, ειναι να βαλω κολλα δυο υλικων epoxy (κοστος 5,5ευρω), που οι κριτικες που διαβασα ηταν ενθαρρυντικες οσον αφορα το ποσοστο επιτυχιας. Επανατοποθετησα το τεποζιτο το Σαββατο, εκανα καμια 15αρια χλμ μονο, οποτε θα δουμε στην πορεια πόσο θα κρατησει. Για την ωρα ειναι στη θεση της.
Κατερίνα

kat

Καμια ιδεα για το πόσο θα στοιχισει ο εκτελωνισμος ρεζερβουαρ απο Κινα; στα 200 ευρω ειναι καινουριο.
Κατερίνα

panosp25

Εδώ θα βρείς απαντήσεις.
https://www.elta.gr/Portals/0/pdf/nea_eidika_telh_ektelwnismou.pdf
Βέβαια καλού κακού κάνε τους κι ένα τηλέφωνο. Βέβαια εγώ θα την επέλεγα ως απέλπιδα λύση.

TEOS CB SF

Καλησπέρα .. νομίζω ότι η λύση του itom είναι πιο οικονομική ..

kat

Καλημερα παιδια. Η κολλα που εβαλα κραταει μια χαρα αλλα εχει αρχισει να σταζει απο αλλου. Βουλωσα και εκεινο το σημειο με ιδιο τροπο και αρχισε να σταζει ξανα απο τριτο σημειο! Θα κανω ενα τηλεφωνο στην tat too αν και βρισκεται Θεσσαλονικη να δω..
Ο Κινεζος παντως ειναι διατεθιμενος να μου το υποτιμολογισει στα 40$. Ισως περασει με μηδενικο τελωνειακο κοστος, ισως οχι..(υστερα απο πολυωρο διαβασμα που εριξα)
Κατερίνα

panosp25

Καλημερα kat. Φαινεται οτι το προβλημα σου ειναι λιγο πιο σοβαρο απο οτι συνηθως. Οταν μαθεις την tatoo λεπτομέρειες περιμένουμε νεα. Οσο αφορα τον κινεζο, καμια φορα σκαναρουν κι εκτιμουν το πακετο οι τελωνειακοί. Απο την αλλη, τον τελευταιο καιρο τα δεματα που εχω παραγγειλει εχουν έρθει χωρις καν ελεγχο. Υπαρχει κι αυτη η ελπιδα δηλαδη.

itom32

Kαλημέρα.Τα νέα σου δεν είναι καθόλου ενθαρρυντικά σε σχέση με τις πολλαπλές τρύπες που έχει το ρεζερβουάρ σου.Στην δική μου περίπτωση δεν υπήρχαν καθόλου σκουριές ή τέλος πάντων εσωτερική διάβρωση.H δική μου πίσω βάση στήριξης του ρεζερβουάρ έφαγε ζόρι και έκανε ρωγμή στην κόλληση καθαρά λόγω της δύναμης της κρούσης εξ αιτίας της "σούπας" που έφαγα μετά απο υδρολίσθηση.(με φουλαρισμένο ρεζερβουαρ+το βάρος του bagster που είχα δεμένο πάνω στο ρεζερβουαρ).
Αν θες πες του Δωροκίδη οτι είσαι απο το go4it το φορουμ των Superfourκαι θύμισε του το πορτοκαλί version R που έφτιαξε παλαιότερα.Το κακό είναι οτι είσαι μακρυά και σε τέτοια θέματα η προσωπική επαφή είναι το Α και το Ω.Πάντως ενδεχομένως επειδή είναι σάπιο και τρύπιο σε πολλά σημεία να σε πει πως δεν σε συμφέρει να ασχοληθείς ίσως και όχι.Όπως καΙ να έχει αναμένουμε νεότερα.

vagkouts

Παράθεση από: panosp25 στις Δεκεμβρίου 16, 2018, 09:39:08 ΠΜ
Καλημερα kat. Φαινεται οτι το προβλημα σου ειναι λιγο πιο σοβαρο απο οτι συνηθως. Οταν μαθεις την tatoo λεπτομέρειες περιμένουμε νεα. Οσο αφορα τον κινεζο, καμια φορα σκαναρουν κι εκτιμουν το πακετο οι τελωνειακοί. Απο την αλλη, τον τελευταιο καιρο τα δεματα που εχω παραγγειλει εχουν έρθει χωρις καν ελεγχο. Υπαρχει κι αυτη η ελπιδα δηλαδη.

Έχω την εντύπωση πως όταν η δηλωμένη αξία είναι κάτω από 100€ και δεν το δέμα δεν έχει κάτι που μπορεί να τραβήξει το μάτι των τελωνειακών, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην γίνει έλεγχος

ammo77

Η δική μου άποψη Kat είναι να ξεχάσεις την ανακατασκευή καθώς πρόκειται για πολύ χάλια ρεζερβουάρ!!!
Εγώ θα έψαχνα για ένα μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση εσωτερικά!!!
Το εξωτερικό σε συμφέρει να έχει και ψιλοτσαμπουκάδες για να το πάρεις σε καλή τιμή και να το πλαστικοποιήσεις και να το ξαναβάψεις!!!
Νομίζω πως θα σου βγει φθηνότερα από του Κινέζου και χωρίς εκπλήξεις!!!

panosp25

Παράθεση από: ammo77 στις Δεκεμβρίου 16, 2018, 11:30:47 ΜΜ
Η δική μου άποψη Kat είναι να ξεχάσεις την ανακατασκευή καθώς πρόκειται για πολύ χάλια ρεζερβουάρ!!!
Εγώ θα έψαχνα για ένα μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση εσωτερικά!!!
Το εξωτερικό σε συμφέρει να έχει και ψιλοτσαμπουκάδες για να το πάρεις σε καλή τιμή και να το πλαστικοποιήσεις και να το ξαναβάψεις!!!
Νομίζω πως θα σου βγει φθηνότερα από του Κινέζου και χωρίς εκπλήξεις!!!

+400

kat

Να'μαστε πάλι εδω...τελικα το ρεζερβουαρ το εστειλα Θεσσαλονικη στον tat.too. Δεν ήταν σκουριασμένο, αλλά είχαν μετακινηθεί τα πριτσίνια από καποιο πέσιμο/τράνταγμα. Κόστος επισκευης 240ευρώ και το αφήνω εδώ το θέμα.
Για τυχόν ενδιαφερόμενο, οι Κινέζοι κάνουν την εξής μαγκια πλέον, έχουν αποθήκες στην Ευρώπη και μπορουν να στείλουν καινούριο ρεζερβουάρ με 220 ευρώ μέσω Αγγλίας, δηλαδή τελική τιμη, χωρις ρίσκο για τελωνειο.
Κατερίνα

jah


stam

Ποια πριτσίνια τι εννοεί? Γιατί κόστισε τόσο πολύ έκανε κάτι παραπάνω από πλαστικοποίηση?