Μετατροπη ουρας CB400SF Version R σε Hyper VtecSpec1+Γενικο τουμπανιασμα

Ξεκίνησε από itom32, Αυγούστου 17, 2010, 11:37:59 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

itom32

jokey ξερεις οτι η μουριες,ακκακιες,και αρκετα αλλα δενδρα σταζουν αναπαραγωγικα υγρα και χυμους με ολα τα συναφη ζουζουνια  :scratchchin: οπωτε φαντασου εμενα κατω απο την κουνουπιερα του jambo να βαφω,η μουρια να φτερνιζεται,να με τρυγιρνανε αλογομυγες, μελισσες,μπαμπουρες,σκνιπακια και εγω να προσπαθω να κανω καλλιτεχνεια με το αεροζολ στο χερι και στο τελος να περασει απο την κουνουπιερα με το αερακι κανα φυλλο απ'την μουρια,να γινει η ουρα σαν πασχαλιατικο αυγο. ;D ;D
Αν δεν εχεις γκαραζ εργαστηριο να μαστορευης φιλε στερεισαι παρα πολλα.Αμ δε θα φυγω στην μονοκατοικια,ερχεται ο καιρος. ;)

luceafar

Παράθεση από: itom32 στις Αυγούστου 18, 2010, 06:32:09 ΜΜ
jokey ξερεις οτι η μουριες,ακκακιες,και αρκετα αλλα δενδρα σταζουν αναπαραγωγικα υγρα και χυμους με ολα τα συναφη ζουζουνια  :scratchchin: οπωτε φαντασου εμενα κατω απο την κουνουπιερα του jambo να βαφω,η μουρια να φτερνιζεται,να με τρυγιρνανε αλογομυγες, μελισσες,μπαμπουρες,σκνιπακια και εγω να προσπαθω να κανω καλλιτεχνεια με το αεροζολ στο χερι και στο τελος να περασει απο την κουνουπιερα με το αερακι κανα φυλλο απ'την μουρια,να γινει η ουρα σαν πασχαλιατικο αυγο. ;D ;D
Αν δεν εχεις γκαραζ εγαστηριο να μαστορευης φιλε στερεισαι παρα πολλα.Αμ δε θα φυγω στην μονοκατοικια,ερχεται ο καιρος. ;)
axaxaxax auto thelo na to do...esena mesa se mia kounoupiera na bafeis. thelo photo ;D

jokey

Παράθεση από: itom32 στις Αυγούστου 18, 2010, 06:32:09 ΜΜ
jokey ξερεις οτι η μουριες,ακκακιες,και αρκετα αλλα δενδρα σταζουν αναπαραγωγικα υγρα και χυμους με ολα τα συναφη ζουζουνια  :scratchchin: οπωτε φαντασου εμενα κατω απο την κουνουπιερα του jambo να βαφω,η μουρια να φτερνιζεται,να με τρυγιρνανε αλογομυγες, μελισσες,μπαμπουρες,σκνιπακια και εγω να προσπαθω να κανω καλλιτεχνεια με το αεροζολ στο χερι και στο τελος να περασει απο την κουνουπιερα με το αερακι κανα φυλλο απ'την μουρια,να γινει η ουρα σαν πασχαλιατικο αυγο. ;D ;D
Αν δεν εχεις γκαραζ εγαστηριο να μαστορευης φιλε στερεισαι παρα πολλα.Αμ δε θα φυγω στην μονοκατοικια,ερχεται ο καιρος. ;)
Εγώ πήρα μαθήματα μιγιάγκι πρώτα και με το ένα χέρι έβαφα και το άλλο με τα ξυλάκια για το ρύζι τα εξολόθρευα :yelrotflmao:

Σίγουρα ένα γκαράζ είναι διαφορετικό, αλλά για φαντάσου να βάψεις στο γκαράζ, να βρωμάει κανα μήνα και να μπει η γυναίκα σου να πάρει κάτι από εκεί μέσα.Εδώ σε θέλω.Τι προτιμάς μυγάκια ή μουρμούρα!! :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:
ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ

point zero

Εχω ασχοληθει με το βαψιμο ( και το δικο μου cb μονος μου το εχω βαψει .. ) δεν γινεται να βαψει σωστα κανεις σε ανοιχτο χωρο .. μπορει να γλυτωσετε κουνουπια και μυγακια αλλα δεν μπορειται να γλυτωσετε απο την σκονη  η σκονη καθετε πανω στο χρωμα  και φτιαχνει μικρα σπιθουρακια .... θα πρπει τουλαχιστον να εχει καποιος κλειστο δωματιο  απαλαγμενο απο την σκονη και με εξαερισμο ... τουλαχιστον αυτα  ... αν βαφεται κατο ανοιχτοχρωμο παει και ερχεται ( δεν φαινοντε τοσο πολυ οι ατελειες , αν ομως το χρωμα ειναι σκουρο τοτε δυσκολα θα εχει καποιος σωστο αποτελεσμα ...
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

itom32

Για αυτο το παω σε βαφεα να γινει επαγγελματικη δουλεια,διοτι ειναι και ακριβο αυτο το YR-179P.
Kαι μιας και την εχω ξεβρακωτη ποσταρω ακομη δυο φωτο για περισσοτερη οπτικη κατανοηση:
Eδω ειναι το φουσκωμα του υποπλαισιου που δεν με αφηνε να πατησω και να δεσω.
Οποτε κοβω διαγωνια με τον τροχο και καθησε μια χαρα.


Εδω φενεται η διαφορα δηλ. που πατουσε για να δεσει η ουρα του R και που η ουρα Spec1/2:

itom32

Ρε παιδια υπαρχει κατι που αγνοησα τελειως και τωρα το σκεφτηκα.Με την καινουργια ουρα εχασα τις τρυπες  για το συστημα σχαρα βαλιτσα,λες γι'αυτο οσα Vtec εβλεπα σε φωτο να ηταν χωρις σχαρα-βαλιτσα??? :scratchchin: Τωρα τι κανουμε??Καμια ιδεα???

ANESTIS

Παράθεση από: itom32 στις Αυγούστου 19, 2010, 04:25:41 ΜΜ
Ρε παιδια υπαρχει κατι που αγνοησα τελειως και τωρα το σκεφτηκα.Με την καινουργια ουρα εχασα τις τρυπες  :abeye-popping:για το συστημα σχαρα βαλιτσα,λες γι'αυτο οσα Vtec εβλεπα σε φωτο να ηταν χωρις σχαρα-βαλιτσα??? :scratchchin: Τωρα τι κανουμε??Καμια ιδεα???
Παρε τρυπανι και ξεκινα να ανοιγεις τρυπες  ;D :P

itom32

Τωρα που το ξανακοιταξα,τα δυο πισω λαμακια προς το φαναρι οπου δενει η σχαρα μπηκαν χωρις προβλημα.Τα δυο μπροστα προς τον οδηγο ομως τζιφος.Επειδη η ουρα παραφουσκωνει σε εκεινο το σημειο πρεπει να μεγαλωσω τα λαμακια κατα 1,50cm. :scratchchin: :absad:
Mικρο το κακο,η δουλεια γινεται.Το ερωτημα ειναι θυσιαζω καλυτερη οδηγικη συμπεριφορα και μοστρα εναντι της πρακτικοτητας ή το αντιθετο?? :scratchchin:

klab

Παίζει να χωράει το φανάρι σου στο CB γιατί πίσω βγαίνει περίπου 12cm με το μάτι ε...

point zero

Κυριος διαμετρο  εχει σημασια και το βαθος στο καβουκι , ετσι ωστε να χωρανε τα καλοδια και οι φισες μεσα ...αλλιως δεν θα μπορει να κουμπωσει ....
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

itom32

Γι'αυτο σε λεω,στο σημειο που πρεπει να πεφτουν τα κοντερια ειναι μονο 6,50cm απο το αφτακι (δηλ.τραβοντας μια νοητη ευθεια απο αφτακι σε αφτακι και μετροντας απο το κεντρο αυτης) αρα δεν θα βρει ο προβολεας στα κοντερ,ενω στο κατω μερος εχει μια κοιλια να βαλει μεσα τα διαφορα ψιψινια.Αρε να μην ειμαι Αθηνα να το τσεκαρομε επι τοπου.  :goodboy:

freethan


klab

Πολύ καλό το αποτέλεσμα μπράβο σου.
Η δε φωτογραφία με την μάσκα είναι όλα τα λεφτά, ότι πρέπει για wallpaper  :yelrotflmao:

itom32

Αυτη ειναι για wallpaper τιτλος: The Bogeyman
Ο χαρος βγηκε παγανια...μπουουυυυυ!!!!

Να πω εδω οτι μετα απο ψαξιμο βρεθηκε σελλα Version S απο αυτον που πιστευα εξ αρχης οτι θα την εβρησκα,και το σπουδαιοτερο 500μετρα απο το σπιτι μου : http://www.car.gr/parts/view/743243/ τιμη:70ευρο και σαν καινουρια σε σχεση με αυτην που ειχα δηλ.συνολο η   μετατροπη(oυρα,φαναρι,ταχυδρομικα,βαφτικα,σελλα):214.35ευρο αλλα εχω παρακαταθηκη τη σελλα και την ουρα version R.Μιλαμε πολυ επαγγελματιας ο ανθρωπος,εχει αποθηκη τουλαχιστον 1000 σελλες απο διαφορα μοντελα.
Oταν βρω ευκαιρια θα ποσταρω φωτο με την νεα σελλα.
Υ.Γ:Διδαγμα οτι και να κανετε πριν το κανετε ψαχτητε,εμενα μου ζητησαν 220ευρω μονο για την ουρα ''εμποροι'',ε ''εμποροι''

point zero

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα σ ωραιος .... :beerchug:
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .