Κτεο κανεις????

Ξεκίνησε από trip238, Οκτωβρίου 22, 2012, 06:34:18 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

J053F

Σήμερα ήρθε και η δική μου σειρά για ΚΤΕΟ.
Όλα ok μάλιστα με σχόλιο: Η μηχανή είναι σε εξαιρετική κατάσταση!...  :yoohoo:
Δεν έχω το χαρτί μπροστά μου, αλλά σε ρύπους αν θυμάμαι καλά ήμουν στο 1.45.
Από θόρυβο ok, παρά την aftermarket εξάτμιση (όπως μου είπαν).
CB400sf PB-1 FII-R (2010 - 2013)

JAS

εγω περασα την προηγουμενη παρασκευη... μια απο τα ιδια! καυσαερια στο 1,9 με 95db θορυβο! πολυ καλα σχολια απο το παλικαρι στο κτεο ιδιως για την ηληκια της  :yoohoo:

Headmaster

Το λοιπόν εχουμε και λεμε!!

91 DB στις 6250 rpm
και

........0% CO2

το διπλομετρησε κιολας γιατι του φανηκε παραξενο και τοτε με ρωτησε τι μπουζι φοραω (ιριδιου)


dimitris

τελικα κτεο περνανε ολες οι μηχανες.ξεκινωντας ανα μηνα και με εξαιρεση το καλοκαιρι μεχρι τελους του χρονου περνανε τα μοντελα μεχρι 2006.το 2014 ακολουθουν τα αλλα μοντελα.προχθες το εμαθα και σημερα περασα και εγω κτεο,πρωτη αδεια του 1999,στο κτεο Κηφισιας.ολα οκ θορυβος 92 db με μαμα εξατμιση.

jokey

Πέρασα και το DR ,20 ευρώ στο Mr ΚΤΕΟ στο Ρέντη, ούτε ραντεβού, ούτε τίποτα
Ήπια καφέ ,έπιασα κουβέντα με έναν βεστρομά και μετά πήγα να πάρω το χαρτί και έφυγα
ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ

jah

Ρε παιδια δεν εχω καταλαβει τελικα ποιες μηχανες πρεπει να περασουν ΚΤΕΟ.. Παιζει κατι standard η εχει να κανει με το νομό κτλ?? Να ξερω να το δρομολογησω αμεσα..

trip238


jokey

Υπ'όψιν
Κάθε περιφέρεια(πρώην Νομαρχία) έχει διαφορετικές ημερομηνίες για τις μοτοσυκλέτες που είναι ταξινομημένες στην έδρα τους
π.χ Ζεις στα Τρίκαλα και αγοράζεις μηχανή που ταξινομείται στην περιφέρεια, ερωτεύεσαι και κατεβαίνεις Αθήνα να ζήσεις τον έρωτά σου μαζί με την μηχανή σου.Η μηχανή περνάει ΚΤΕΟ με ημερομηνία Τρικάλων

Πως βρίσκεται που είναι ταξινομημένη η μηχανή:
Πάνω στην άδεια κυκλοφορίας,
Στις μεν παλιές έχει σφραγίδα της Νομαρχίας
Στις δε καινούργιες το γράφει μπροστά στην πρώτη σελίδα

Για όσους περάσουν μετά τις ημερομηνίες (που έχουν ανακοινωθεί) ΚΤΕΟ τις μηχανές ,είναι εκπρόθεσμοι αλλά πρόστιμο δεν έχει ανακοινωθεί ούτε έχει ψηφιστεί ακόμα
ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ

TEOS CB SF

Μετά από τον σχετικό έλεγχο στο ΚΤΕΟ όλα βρέθηκαν ο.κ ..

TEOS CB SF

Αν και έβρεχε , έπρεπε να πάω σήμερα μιας και ήταν η τελευταία μέρα της προθεσμίας .. ευτυχώς όλα ο.κ

panosp25

Παράθεση από: TEOS CB SF στις Απριλίου 15, 2019, 03:45:14 ΜΜ
Μετά από τον σχετικό έλεγχο στο ΚΤΕΟ όλα βρέθηκαν ο.κ ..

ΧΑ! Σιγά να μην τα έβρισκαν οκ.... Αν έβρισκαν σε σένα εμείς τι θα κάναμε?  ;) :D

wolfi

Τι δεν είναι κρεμασμένο ψηλά...
Το ξεκρέμασες τελικά....

stam

Γιατί κοιτάνε τίποτα άλλο εκτός από το φρενόμετρο? Τα πιο πεταμένα λεφτά που δίνουμε για την μηχανή είναι. Και κάποια στιγμή το είχαν πάει στα 10 ευρώ που ήταν πιο νορμάλ τιμή. Την πρώτη φορά 30 ευρώ και τις υπόλοιπες 25. Καλύτερα να τα δίναμε σε τακάκια ή βενζίνες.

TEOS CB SF

Παράθεση από: stam στις Απριλίου 15, 2019, 07:25:20 ΜΜ
Γιατί κοιτάνε τίποτα άλλο εκτός από το φρενόμετρο? Τα πιο πεταμένα λεφτά που δίνουμε για την μηχανή είναι. Και κάποια στιγμή το είχαν πάει στα 10 ευρώ που ήταν πιο νορμάλ τιμή. Την πρώτη φορά 30 ευρώ και τις υπόλοιπες 25. Καλύτερα να τα δίναμε σε τακάκια ή βενζίνες.
Συμφωνώ απόλυτα stam .. Θα το υποστήριζα σαν θεσμό εάν ήταν δωρεάν (όπως και όλα τα θέματα που έχουν να κάνουν με ασφάλεια) ..
Δυστυχώς όμως έχω δει άτομα που έφτιαξε τα βασικά στο μηχανάκι του επειδή θα περνούσε ΚΤΕΟ ..
Στην χώρα μας έχει σχεδόν αποκλειστικά εισπρακτικό χαρακτήρα ..και μόνο που δεν έχω ακούσει να κόβουν κανέναν από τον έλεγχο φτάνει κιόλας .

stam

Θα μπορούσε τουλάχιστον να έχει 5 ευρώ. Έναν έλεγχο κάνουν μόνο που δεν διαρκεί ούτε μια εργατοώρα.