Ανακατασκευή Aναρτήσεων

Ξεκίνησε από desmond, Φεβρουαρίου 19, 2011, 09:53:46 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

freethan

Ωραίος! Παρακαλώ αν μπορείς κάνε modify το κείμενο και βάλτο σε quote για να φαίνεται κιόλας οτι αναφερόμαστε σε 3η κουβέντα μεταξύ σας.
Επίσης, αν θες τα email κρύψ' τα γιατί με τόσα bots που κυκλοφορούν θα γεμίσει το email τους με spam (γενικά πιστεύω καλό είναι να κρύβουμε email για να προστατευόμαστε).

Freethan, ο αντι-σπαμ freak της ημέρας :beerchug:

johnnybe


desmond

Παράθεση από: freethan στις Φεβρουαρίου 27, 2011, 12:55:09 ΜΜ
Freethan, ο αντι-σπαμ freak της ημέρας :beerchug:

Βρε καλά κάνεις και τα λές!
Να μπει και επιτέλους μια τάξη εδώ μέσα!
Τι το κάναμε; American Bar;   :yelrotflmao: :yelrotflmao:

Πέρα απο την πλάκα, είναι πολύ καλό να προσέχουμε για να έχουμε (ή μαλλον να μήν έχουμε spam στα mailboxes μας) :beerchug: :beerchug:
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

desmond

Λοιπόν, νεότερα δεν έχω αλλά μια και με τσιγκλάει ο itom32 συνέχεια να ενημερώσω πως με καθυστερούν στην επισκευή ακομα. Σήμερα που μίλησα μου είπε αύριο-μεθαυριο θα παραλάβω τα μωβάκια...
Καλά που έχω δουλειά αυτές τις μέρες και δεν το σκέφτομαι συνέχεια.
Ο Γιάννης περισσότερο ανυπομονεί μου φαίνεται. :goodboy:

Έχω υποσχεθεί φωτό μόλις τα πάρω και τώρα σκέφτομαι ότι πρέπει να πλυθεί κι όλας η πορτοκαλίτσα για να μην είναι βρώμικη όταν της βάλω τα καινούρια αξεσουάρ.
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

itom32

E!! ναι ρε συ ουτε ερπυστρια απο M113 να αλλαζε  :-\

desmond

Tζάμπα τον κακολογούμε τον άνθρωπο.
Σήμερα πρωί έλαβα τηλεφώνημα ότι είναι έτοιμα και πήγα και τα πήρα

Νά λοιπόν που τα παλιά κόκκινα ελατήρια μείναν ορφανά! Σκέφτηκα να τα κάνω μολυβοθήκες αλλά είναι πολύ μεγάλα. Για πέστε ιδέες!


Να και τα μωβ πλέον showa.


Παρεούλα με τους προκατόχους


Τους κόλλησα και αυτοκολλητάκια


και τέλος μια καλλιτεχνική


Στην τελευταία φαίνεται η τρύπα κάτω από το piggyback που έκανε μάλλον για να το ανοίξει.
Κανείς που να έχει κάνει επισκευή να μας πεί αν έχει τέτοια τρύπα;

Επίσης κάτι που με προβλημάτισε, μου είπε ότι το ένα ήταν ξανα-ανοιγμένο και όταν του είπα ότι έχουν ξαναγίνει επισκευή στο παρελθόν, επέμεινε ότι το ένα από τα δύο ήταν κλειστό. Πολύ παράξενο μου ακούγεται αυτό.

Να σημειώσω και να επιβεβαιώσω πλέον για όποιον το σκέφτεται, ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να βάλεις σε αμορτισέρ από R (πιθανόν και απο pb1) ελατήρια που προορίζονται για S του '97 που έχει extra ρυθμίσεις.
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

itom32

Τελικα δειχνουν παρα πολυ ομορφα,ποτε θα ερθεις να τα βαλουμε πανω στην πορτοκαλιτσα???Ευχωμαι να σου βγαλουν πολλα και πιο ασφαλη χιλιομετρα. :beerchug:
Y.Γ:Να σε ρωτησω,συμφωνα με την τελευταια φωτο πιο σου ειπε οτι ξανα ανοιχτηκε??Αυτο που κρατας με την τρυπιτσα??

freethan

Με'γειες και καλοφόρετα! Όταν πήγα για επισκευή τα δικά μου, το ένα δεν είχε το καπάκι ενώ το άλλο είχε (στα Showa του 'S έχει μαύρο καπάκι απο κάτω).
Αυτό που δεν είχε, είχε στην θέση του κάτι σαν βαλβίδα μαύρη, όπως την βαλβίδα των ελαστικών. Μετά την επισκευή και τα 2 πια είχαν αυτές τις βαλβίδες.
Νομίζω οτι απλά είναι το εσωτερικό τους ούτως ή άλλως (το μέρος δλδ. που κρύβει το κάθε καπάκι)

desmond

Παράθεση από: itom32 στις Μάρτιος 02, 2011, 06:22:01 ΜΜ
Y.Γ:Να σε ρωτησω,συμφωνα με την τελευταια φωτο πιο σου ειπε οτι ξανα ανοιχτηκε??Αυτο που κρατας με την τρυπιτσα??
Δεν διευκρίνησα ποιό ήταν το ανοιγμένο, αλλά και τα δύο έχουν τρύπα.

Δηλαδή να μή νομίζω πως μου έκανε προχειροδουλειά που μου έκανε τρύπες έ freethan?
Εσένα από ότι κατάλαβα στα έδωσε πίσω χωρίς καπάκια.
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

xorhe

Μπράβο ειναι πάρα πολύ καλές!!!
Περιμένουμε φωτο περασμένες επάνω στην κούκλα σου...
Τελικά πόσο πήγε σύνολο ολη η φάση?

itom32

253.00ευρω εδωσε,αν κανω λαθος διορθωσε με desmond.Παντως να πω οτι ενα τεστ ride με τα hyperpro το θελω,για να συγκρινω με τα ohlins. >:D
Ας θυμηθουμε και μια παλιοτερη εκφραση,του enigma ηταν freethan??H αναρτηση σου desmond ειναι και πολυ Nτε Λα Μαιζον... ;D ;D

freethan

Παράθεση από: desmond στις Μάρτιος 02, 2011, 08:00:57 ΜΜ
Δηλαδή να μή νομίζω πως μου έκανε προχειροδουλειά που μου έκανε τρύπες έ freethan?
Εσένα από ότι κατάλαβα στα έδωσε πίσω χωρίς καπάκια.

Ναι εμένα μου τις έδωσε χωρίς καπάκια. Πιστεύω οτι ούτως ή άλλως αυτές οι αναρτήσεις δεν είναι φτιαγμένες για συντήρηση απο ιδιώτες, οπότε μικρό το κακό αφού τις παραλαμβάνουμε ουσιαστικά νέες.

Ψάχνοντας να βρω όλα τα κομμάτια του αμορτισέρ έπεσα στα παρακάτω απο listing σε ebay (άκλαφτα πήγαν αυτά, μόνο 15£! http://cgi.ebay.co.uk/CB400-CB750-CB-PIGGYBACK-SHOWA-GAS-SHOCKS-UNIVERSAL_W0QQitemZ300522221159QQihZ020QQcategoryZ10460QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem)





snipereps

Eμενα εχει γινει σερβις παλιοτερα αλλα δεν εχω προσεξει ποτε να δω τι παιζει...Μεγειες και καλοπλαγιαστες!!!! :goodboy:

klab

Μια χαρά τους πάει το χρώμα καλορίζικες και καλοδούλευτες.

desmond

Ναι xorhe η τιμή είναι αυτή που λέει ο itom32.
153 για τα ελατήρια και
100 για την επισκευή (καλό ε; παραπάνω περίμενα)

Αν βρώ χρόνο αύριο το απόγευμα θα πεταχτώ από τον Γιάννη για την αλλαγή, ελπίζω να το επιτρέψει και ο καιρος γιατί μας έχει γ@μ.... στην βροχή, τη μουντίλα και την ψιχάλα τις τελευταίες μέρες.
Πήγα για πλύσιμο σήμερα όχι γιατί θα μείνει καθαρή, αλλά 1ον για να βγάλω φωτό μόλις τις περάσω και 2ον γιατί μόλις ζεσταινόταν μύριζε καμμένη λάσπη. Άθλιο!

Ευχαριστώ όλους για τις ευχές και Βαγγέλη μην ανησυχείς, θα τις πλαγιάσω να δώ πόσο φτάνουν  >:D >:D >:D
Μετά την πρώτη καλή βόλτα θα ποστάρω και φωτογραφία το λάστιχο με το δάχτυλο επάνω  ;D ;D

Παράθεση από: itom32 στις Μάρτιος 02, 2011, 09:09:02 ΜΜ
Ας θυμηθουμε και μια παλιοτερη εκφραση,του enigma ηταν freethan??H αναρτηση σου desmond ειναι και πολυ Nτε Λα Μαιζον... ;D ;D
Τα γαλλικά μου δεν είναι σε καλή κατάσταση οπότε για πέστε μου κι εμένα τι πάει να πει de la maison??
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi