Λάστιχα για το CB

Ξεκίνησε από klab, Αυγούστου 25, 2010, 09:40:39 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

klab

Έκανα λάθος παίδες, 150/60 είναι το πίσω μου και όχι 150/70  :-\ sorry

kodou

Εγω παντως φοραω τα bt45 της bridgestone 110/70/17 140/70/17 εδω και ενα χρονο και ειμαι μια χαρα

klab

Παράθεση από: desmond στις Αυγούστου 26, 2010, 01:28:39 ΜΜ
Κι έρχεται να postarei και ο φίλος του "μαμα".
Να θυμίσω σε όλους ότι οι μαμά διαστάσεις για το cb είναι 110/70-17 και 140/70-17 και ότι στο manual η μαμά honda δεν προβλέπει άλλη διάσταση με ότι αυτό συνεπάγεται...

Βρήκα λάστιχα σήμερα και ναι σε μαμά διαστάσεις, θα ακούσω τον desmond :)
Διαστάσεις μαμά υπάρχουν σε Pirelli, Michelin & Metzeler θα μάθω τι υπάρχει διαθέσιμο την Δευτέρα και τρίτη θα φορεθεί κάποια από τα 3.
Οι τιμές του σετ είναι 195?, 200? και 205? σε τυχαία σειρά γιατί δεν θυμάμαι ποιο ήταν το καθένα.
Διάλεξα το Michelin καθαρά για αισθητικούς λόγους χάραξης πέλματος, καθώς από γόμα είναι πάνω κάτω τα ίδια αλλά αν δεν βρεθεί αυτό θα πάμε στο επόμενο.
Ευχαριστώ τα παιδιά από την ΑΧΛΕΜΟΤ που πέτυχα τυχαία σήμερα και με καθοδήγησαν ( υπήρχε και ένα πρώην "χρήστης" Superfour ;) )
Ο λαστιχάς που με έστειλαν ήταν κατατοπιστικότατος ευγενικός εξυπηρετικός και είχε και βιβλίο με το τι λάστιχα μπορεί να φορέσει το CB.
Και το καλύτερο.......δίπλα στο σπίτι μου χα,χα,χα  :yelrotflmao:

ΥΓ όχι τίποτα άλλο αλλά ποιός ακούει μετά τον akaposto αν έβαζα 285/35/17  ;D

freethan

Παράθεση από: klab στις Αυγούστου 29, 2010, 12:32:51 ΠΜ
Παράθεση από: desmond στις Αυγούστου 26, 2010, 01:28:39 ΜΜ
Κι έρχεται να postarei και ο φίλος του "μαμα".
Να θυμίσω σε όλους ότι οι μαμά διαστάσεις για το cb είναι 110/70-17 και 140/70-17 και ότι στο manual η μαμά honda δεν προβλέπει άλλη διάσταση με ότι αυτό συνεπάγεται...

Βρήκα λάστιχα σήμερα και ναι σε μαμά διαστάσεις, θα ακούσω τον desmond :)
Διαστάσεις μαμά υπάρχουν σε Pirelli, Michelin & Metzeler θα μάθω τι υπάρχει διαθέσιμο την Δευτέρα και τρίτη θα φορεθεί κάποια από τα 3.
Οι τιμές του σετ είναι 195?, 200? και 205? σε τυχαία σειρά γιατί δεν θυμάμαι ποιο ήταν το καθένα.
Διάλεξα το Michelin καθαρά για αισθητικούς λόγους χάραξης πέλματος, καθώς από γόμα είναι πάνω κάτω τα ίδια αλλά αν δεν βρεθεί αυτό θα πάμε στο επόμενο.
Ευχαριστώ τα παιδιά από την ΑΧΛΕΜΟΤ που πέτυχα τυχαία σήμερα και με καθοδήγησαν ( υπήρχε και ένα πρώην "χρήστης" Superfour ;) )
Ο λαστιχάς που με έστειλαν ήταν κατατοπιστικότατος ευγενικός εξυπηρετικός και είχε και βιβλίο με το τι λάστιχα μπορεί να φορέσει το CB.
Και το καλύτερο.......δίπλα στο σπίτι μου χα,χα,χα  :yelrotflmao:

ΥΓ όχι τίποτα άλλο αλλά ποιός ακούει μετά τον akaposto αν έβαζα 285/35/17  ;D

Με'γεις λοιπόν! Καλά σου 'κατσε !

desmond

Με ΄γειές λοιπόν και περιμένουμε feedback μετά τα πρώτα 300 χιλιόμετρα :P
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

Headmaster

Παράθεση από: freethan στις Αυγούστου 25, 2010, 10:16:00 ΜΜ
Τόσα χρόνια βάζω Bridgestone Battlax BT090 , 110/70 + 140/70 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Απο την άλλη δεν έχω εμπειρία με άλλα λάστιχα πάνω σε CB.
Είναι αυτο που λέμε αυτό ξέρω , αυτό εμπιστεύομαι ;D

Σε ότι και αν καταλήξεις : O headmaster είχε ποστάρει ένα eshop ελληνικό απο Γερμανία που τα στελνε Ελλάδα σε κάλές τιμές (εδώ μέσα κάπου είναι. sorry δεν την παεύω να ψάξω τώρα) , και υπάρχει πάντα και ο www.mandp.co.uk που τα στέλνει ταχυδρομικά όπου θες.

www.moto-endisi.gr

klab

Τα λάστιχα ήρθαν (Michelin καθώς ήταν η επιλογή μου και τελικά τα μόνα διαθέσιμα από τα 3 σε μπροστά και πίσω) και θα μπουν αύριο το πρωί, όμως...............θα βαφτούν και οι ζάντες σε ανθρακί σκούρο, πολύ κοντά στο μαμά χρώμα, έτσι για να ξανανιώσει το CBάκι μου !
Αύριο πουρνό πουρνό πάει στον λαστιχά, ξεμοντάρονται όλα (λάστιχα, δισκόπλακες) τα παραλαμβάνω και τρέχω για τριψίματα και βαψίματα, λογικά το μεσημέρι θα είναι όλα κομπλέ.
Βασανίστηκα λίγο να βρω το χρώμα αλλά με 2-3 τηλέφωνα το βρήκα εδώ στην Πάτρα.
Περιμένω να είναι εξαιρετικό το αποτέλεσμα θα σας φτιάξω και φωτο-ρεπορτάζ......γιουχουυυυ  :yoohoo:

point zero

Το εχεις παρει ζεστα και θα το κανεις λαμπα το cbδακι ...... :beerchug:
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

itom32

Tουμπανο θα το κανει,τουμπανο... ;D ;D

klab

Αχ η μέση μου, αχ τα χεράκια μου, κάνω ένα διάλειμμα για φραπέ όσο στεγνώνει η ζάντα στον φούρνο της κουζίνας  :abeye-popping:
Και ακόμα δεν έχω φτάσει στην 2η ζάντα, πολύς ιδρώτας φίλοι μου.

shumi


klab

Φώτο ανέβασα σε ξεχωριστό post για τις ζάντες.
Τα λαστιχάκια μπήκαν σήμερα σε μαμά διαστάσεις καθώς την ώρα που πήγα να φύγω άκουσε ο μάστορας ότι τα μπροστινά ρουλεμάν έκαναν λίιιιιγο θόρυβο (μα πως το άκουσε, εγώ χαμπάρι δεν πήρα).
Οπότε του είπα να τα αλλάξει (δεν παίζουμε με αυτά τα ρημάδια) σαν κουδουνίστρες έκαναν όταν βγήκαν.
Τα λάστιχα ειναι τα Michelin Pilot Active και μαζί με τα 2 ρουλεμάν του μπροστινού τροχού πήγαν 235?
Πολύ καλά πιστεύω.
Από αίσθηση μετά από όλα αυτά, είναι πολύ καλά αλλά περιμένω να στρώσουν πρώτα και μετά θα τα πούμε ξανά για το τι καπνό φουμάρουν  ;D

kodou

Το μαμά δεν μιλάει για radial λάστιχα.Έχει κανένας όρεξη να παίξει με την τύχη του με bt45?



Αυτα φοραω εδω και κανα χρονο, αλλα δεν τα διαλεξα εγω γιατι δεν ειχα ιδεα εκεινη την εποχη... Μπορεις να μου εξηγησεις γιατι το λες αυτο; σκεφτομαι και εγω μηπως τα αλλαξω και θελω να ξερω

akaposto

Παράθεση από: kodou στις Σεπτεμβρίου 08, 2010, 01:57:38 ΜΜ
Το μαμά δεν μιλάει για radial λάστιχα.Έχει κανένας όρεξη να παίξει με την τύχη του με bt45?



Αυτα φοραω εδω και κανα χρονο, αλλα δεν τα διαλεξα εγω γιατι δεν ειχα ιδεα εκεινη την εποχη... Μπορεις να μου εξηγησεις γιατι το λες αυτο; σκεφτομαι και εγω μηπως τα αλλαξω και θελω να ξερω

έχουν πολύ σκληρό σκελετό,σε σχέση με τα radial ελαστικά,με αποτέλεσμα να κοπανάει η μηχανή πολύ.
<<Δεν μπορώ να υποσχεθώ ότι θα προσπαθήσω. Αλλά θα προσπαθήσω να προσπαθήσω>> 
Bart Simpson

της στραβής μπιέλας,ο κύλινδρος της φταίει!

Καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή...Εκτός αν πουλάς αξεσουάρ BMW

snipereps

desmond... Για πες μου λιγο ρε μαν, τι δεν σε ευχαριστησε στα pirelli sport demon, αυτα δεν εχεις?
Γιατι μες την βδομαδα θα πηγαινα να τα βαλω και σημερα διαβασα το ποστ σου. εγω ξερεις. την χρησιμοποιω καθημερα κατω απο οποιεσδηποτε συνθηκες. ηλιο, καυσονα, χιονια, παγωνιες, βροχες, ψιχαλες, κατακλυσμους!!! τα παντα ολα....... πιστευεις οτι δεν θα με καλυψουν? εχω ακουσει πως ειναι μ@λ@κο λαστιχο... δεν με νοιαζει καθολου η φθορα. ας λιωσουν και σε 2 καλοκαιρια....

Γενικα ρε παιδια για την κατασταση μου τι εχετε να προτεινετε? τωρα φοραω τα metzeler Lasertec

http://www.metzelermoto.com/web/catalog/moto/moto_catalogo_schedaDescription.page?categoria=/catalog/moto/sport_touring/none&vehicleType=MOTO&product_id=876822&uri=/metzeler/en_IT/browser/xml/catalog/moto/SportTouring_Lasertec.xml&menu_item=/products/catalog/sport_touring

και σκεφτομουν και τα metzeler ROADTEC Z6 INTERACT

http://www.metzelermoto.com/web/catalog/moto/moto_catalogo_schedaDescription.page?categoria=/catalog/moto/sport_touring/none&vehicleType=MOTO&product_id=879531&uri=/metzeler/en_IT/browser/xml/catalog/moto/mv_roadtec_z6_interact.xml&menu_item=/products/catalog/sport_touring

Αλλα μου παν πως δεν κανουν γιαυτη τη μηχανη και οτι ειναι τζαμπα λεφτα.... μετα ειδα εδω τις συζητησεις και χαθηκα. λοζιαστικα που λεμε και μεις εδω...χαχαχα