Σάπιο το ρεζερβουάρ στο κατω μέρος

Ξεκίνησε από aidivn, Ιανουαρίου 08, 2020, 01:44:23 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

aidivn

Τελικά η αθώα σκουριά στο κατω μέρος μονο αθώα δεν ήταν και έκρυβε μεγάλη σαπίλα το χρώμα. Το μέγεθος της φθοράς είναι όσο μια παλάμη.. Με προδωσε ενα πρωινό και ανοιξε τρύπα.. Πηγα να μου κολλήσουν την τρύπα αλλα όταν το ξαναγεμισα βενζίνη ξαναετρεχε απο σημείο που δεν μπορω να δω... Το βλεπω πολυ ακριβο να το φτιαξω οποτε καινούργιο; Ξερουμε καπου που μπορω να βρω ντεποζιτο γιατί απο το car. δεν βλεπω φως.

TEOS CB SF


aidivn

Το εχω διαβάσει αλλα δεν διευκρίνιζει τι ειδος σκουριας (επιφανιακη, σαπιο).. Ο μαστορας αυτος πρεπει να ειναι Θεσσαλονίκη και ειμαι Αθήνα. Εγώ εδω αθηνα 2 μαγαζιά που ασχολούνται με ντεποζιτα μου είπαν τιμες τους υψους 350 πλαστικοποιηση και βαψιμο

itom32

Και ο Δωροκίδης, http://www.tat.toopaint.gr/tank%20repair.htm τόσα περίπου θα έπαιρνε,απο την στιγμή που υπάρχει εργασία με κοψίματα,κολλήματα αντικατάσταση σάπιου τμήματος και στεγάνωση λαμαρίνας.Σε απλή επισκευή με φούσκωμα λόγω βαθουλωμάτων,βαφή και πλαστικοποίηση,παίρνει απο 200,εως 250 ανάλογα τι χρώμα θα πέσει,μονής,διπλής,τριπλής,κλπ.Ειναι δαπανηρές εργασίες και το θέμα είναι ο λαμαρινάς που θα φτιάξει την εργασία πρέπει να το "έχει",για να είσαι σίγουρος οτι όλα έγιναν όπως πρέπει,ώστε να μην ξανα υπάρξει διαρροή.Γνώμη μου είναι να βρεις ρεζερβουάρ σε καλή σχετικά κατάσταση.Στεγανό και όχι σαπιο.Επισης δες εδώ μπας και το έχει ακόμη.O προηγούμενος ιδιοκτήτης(οχι ο τωρινός) ήταν μέλος του φορουμ και φίλος και το ρεζερβουαρ του ήταν σαν καινουριο: https://www.facebook.com/marketplace/item/2506471376067414/

aidivn

Θα κοιταξω να βρω κανενα ντεπόζιτο της προκοπης αλλιως θα αναγκαστω να παω σε μαστορα.. Κανενας δοκιμασμενος μαστορας Αθήνα και καπου που να πουλανε ντεποζιτο?

itom32

Παράθεση από: aidivn στις Ιανουαρίου 08, 2020, 05:11:46 ΜΜ
Θα κοιταξω να βρω κανενα ντεπόζιτο της προκοπης αλλιως θα αναγκαστω να παω σε μαστορα.. Κανενας δοκιμασμενος μαστορας Αθήνα και καπου που να πουλανε ντεποζιτο?
Δες το λινκ στο marketplace που σε έδωσα στην προηγουμενη απάντηση.

Alex400

Καλό θα ήταν επίσης να ξέρουμε το μοντέλο σου [ ʼλλα είναι με βενζινόμετρο [φλοτέρ] μέσα στο ρεζερβουάρ και άλλα όχι] . Το βλέπεις μόλις βγάλεις τη σέλα σε ένα αυτοκόλλητο πάνω στο σκελετό . Π.Χ. CB400 FiiR  .Πρόσθεσε το στα στοιχεία σου θα βοηθούσε σε μελλοντικές απαντήσεις . :)     

wolfi

Παράθεση από: itom32 στις Ιανουαρίου 08, 2020, 04:05:21 ΜΜ
Επισης δες εδώ μπας και το έχει ακόμη.O προηγούμενος ιδιοκτήτης(οχι ο τωρινός) ήταν μέλος του φορουμ και φίλος και το ρεζερβουαρ του ήταν σαν καινουριο: https://www.facebook.com/marketplace/item/2506471376067414/

Τώρα αυτό ποιανού ήταν ;;;; ότι απέμεινε τέλος πάντων;;;;
Του microviou??????

itom32

Παράθεση από: wolfi στις Ιανουαρίου 08, 2020, 09:29:47 ΜΜ
Παράθεση από: itom32 στις Ιανουαρίου 08, 2020, 04:05:21 ΜΜ
Επισης δες εδώ μπας και το έχει ακόμη.O προηγούμενος ιδιοκτήτης(οχι ο τωρινός) ήταν μέλος του φορουμ και φίλος και το ρεζερβουαρ του ήταν σαν καινουριο: https://www.facebook.com/marketplace/item/2506471376067414/

Τώρα αυτό ποιανού ήταν ;;;; ότι απέμεινε τέλος πάντων;;;;
Του microviou??????
Ναι Γιώργο,είναι το sf του microviou.Δυστυχώς έσπασε μπιέλα και ρήμαξε το μοτερ,στον επόμενο ιδιοκτήτη.

wolfi

Παράθεση από: itom32 στις Ιανουαρίου 08, 2020, 09:46:07 ΜΜ
Ναι Γιώργο,είναι το sf του microviou.Δυστυχώς έσπασε μπιέλα και ρήμαξε το μοτερ,στον επόμενο ιδιοκτήτη.

Μπιέλα,  :o :o πρέπει να πέρασε της  ελιάς τα φαρμάκια το μοτέρ στα ΚΑΙΝΟΎΡΙΑ χεριά γιατί να την είχε προίκα απο τον Αντώνη δεν το νομιζω γιατί ηταν ψείρας   
Κρίμα......

aidivn

Το δικο μου μοντελο ειναι με φλοτερ... Το ντεποζιτο που βρηκα ειναι χωρις. Εκτος οτι δεν θα εχω δείκτη βενζίνης να φανταστω θα εφαρμωσει κανονικα?

itom32

Αφού είναι απο SF ΝC31 FiiN (1992-93)κανονικότατα.

Alex400

Το ντεπόζιτο που βρήκες σε τη κατάσταση είναι το εσωτερικό του ; Θα χρειαστεί πλαστικοποίηση ;

aidivn


Alex400

Μπράβο καλοφόρετο . Πες μας αν θέλεις από που το πείρες και τιμή .