γεια χαρα παιδια νεος στο φορουμ και ενδιαφερομενος για αγορα ενος souper four

Ξεκίνησε από figalos, Φεβρουαρίου 06, 2012, 08:13:01 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

snipereps

Πλάκα κάνεις?? κι οι 2 μαζί θα γελάμε...μας βλέπω στην γραμμή της εκίνησης κανά 5 λεπτό να τα μάρσαρουμε και μετά να πάμε για μπύρες με 30χμ μην πετυχουμε και κάναν πaπapa στο δρόμο.
xaxaxa βασικά να πούμε, αφού ταχουμε μπιμπελo τα μηχανάκια γιατί να τα ξηγήθουμε ζόρικα!! είναι πιπιλα λέμε...To μηχανάκι πυροβόλαει, ξυράφι είναι... και άλλα πολλά τέτοια :P :P :P

klab

:) άντε να περάσουν μερικοί μήνες να κάνουμε πάλι μία πανελλήνια συνάντηση, αλλά αυτή την φορά να κρατήσει λίγο παραπάνω πχ να είναι ένα σαββατοκύριακο ώστε να έχουμε άπλετο χρόνο να τα πούμε να έρθουν και όσοι δεν μπόρεσαν την προηγούμενη φορά.
Τι ωραία που ήταν πέρσι έστω και για λίγες ώρες.

itom32

Συμφωνω απολυτα για δυημερο,θα ειναι πιο ξεκουραστα για ολους.Eγω ειμαι και παλι μεσα και για να μη πω μεγαλη κουβεντα,πιθανον και ο Αmmo77.Kαραγουσταραμε περισυ και ας γιναμε κομματια.
Γιωργο λιγο πιο ψηλα να φερεις τα νοτια καταδρομια.Αντε να δουμε ποση τρελλα κρυβετε μεσα σας.Την δικια μου και του Αmmo77την ειδατε ;)
Snipereps και Desmond αυτη την φορα θα την παλεψετε πιστευω....Mη μας λεν πορτοκαλι Βορειες μπεμπες οι νοτιοι μαυρουλιδες. :popcorn:

point zero

Θα ερθουμε πανω ρεεεεεεεεεεε !!!!! ετοιμαστειτε για τρελα γλεντια ....
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

klab

Το πηδήξαμε το θέμα του παιδιού, αλλά έτσι κάνουμε κάθε φορά χα,χα.

Λοιπόν κοίταξα το χάρτη για να δω τι βολεύει του περισσότερους και τελείως δικτατορικά αποφάσισα......Λίμνη Πλαστήρα για το 2012  :yoohoo:
284 χλμ, 5+ ώρες από Πάτρα λόγω κωλόδρομου.
242 χλμ, 3+ ώρες από Θεσσαλονίκη.
325 χλμ, 4+ ώρες από Αθήνα.

chiliplayer

Παράθεση από: klab στις Φεβρουαρίου 09, 2012, 11:18:19 ΜΜ
Το πηδήξαμε το θέμα του παιδιού, αλλά έτσι κάνουμε κάθε φορά χα,χα.

Λοιπόν κοίταξα το χάρτη για να δω τι βολεύει του περισσότερους και τελείως δικτατορικά αποφάσισα......Λίμνη Πλαστήρα για το 2012  :yoohoo:
284 χλμ, 5+ ώρες από Πάτρα λόγω κωλόδρομου.
242 χλμ, 3+ ώρες από Θεσσαλονίκη.
325 χλμ, 4+ ώρες από Αθήνα.

ΚΑΤΣΕ ΡΕ ΜΑΣΤΟΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ να πούμε.
ΚΑΤΣΕ να δω τι θα κάνω με το δικό μου. ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ Ε! Δε ξαναχάνω πανελλήνια super four!

- Κώστας -

snipereps

Παιδιά πήγα εκεί πριν τα χριστούγεννα και είναι παρά πολύ όμορφα.αλλά οι δρόμοι μέχρι εκεί που ανέβηκαμε εμείς στο δασικό χωριό, δν είναι για μηχανές.μπορούμε όμως να πάμε παρακάτω. και κανά μέρος στο βόλο κοντά θά βολεύε από την μέσα την μεριά του κόλπου.προς τον αλμυρό κοντά. Αλλά μην πέσει πάλι σε φάση εξεταστικής που δουλεύω. Δν είναι καθόλου ωραίο να ακούς τους άλλους να λεν και συ να μην ήσουν εκεί! Παίζει και η πανελλήνια που έγινε περσυ στη σκιάθο ετσι? φέτος δν ξέρω όμως που?  Δν θά tan άσχημα να σκάσουμε κάμποσοι με cb 400 εκεί!...

itom32


Sorry figalos που ημασταν   :offtopic: Aνοιγω νεο τοπικ με τιτλο Πανελληνια CBμαζωξη 2012 προτασεις μαγειρεματα,στις συναντησεις: http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=3437.msg35893#new

figalos

Παράθεση από: itom32 στις Φεβρουαρίου 09, 2012, 12:15:16 ΜΜ
Πριτς που το hornet ειναι πιο πολυ μοτοσυκλετα απο το superfour...Tην μαπα του την ειδε στον καθρεπτη... ;D ;D ;D
Τιποτα δεν συγκρινεται με την ομορφια του sf.Παντως ο klab καλα τα λεει.Ειναι πολα τοσα λευτα.Απο την αλλη αν ερωτευτεις sf συνεχεια κατι θα βαζεις,αν εχεις περισσευμα.Αλλα ρε Γιωργο πες οτι εχεις ενα καλο S,και ενα καλο pb1 πιο θα διαλεγες?? Με χιλια το S.To εχεις πει κι αλλου.Εχει διαφορες μοντελο απο μοντελο και τις αναλυουμε.Τι θα πρεπε να ξαναπεσει μουγγα στην στρουγγα?? >:D
Kαι γιατι να το κρυψουμε τα ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟΦΑΝΑΡΑ VERSION R ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΕτσι για την καυλα...ουφφφ τα ειπα ολα... ;D ;D
Για να ειμαστε μεσα καλητερα ψαξε καλοσυντηρημενο version s,αφου σου αρεσουν τα στρογγυλοφαναρα.Μια λογικη τιμη ειναι γυρω στα 1500με1800 ευρω λογω ''νεοτητας''.Το ιδιο ισχυει και για τα pb1 με μια διαφορα τιμης γυρω στα 200 ευρω προς τα κατω.



με βλεπω εκει να κατασταλαζω  στο   S !!!! αλλα και ενα καλο pb1 να μην ελεγα οχι εε??? στα ιδια λεφτα???  (1500-1800)
πιο πολυ μαρεσει το κλασικ στρογγυλοφαναρ με τα νικελ του οργανα κτλ κτλ
παρα οι επιδοσεις
ουτως η αλλως τις επιδοσεις τις εχω με το fazer
το θελω για τσαρκα (xalara)
και για κανα ταξιδακι με ενα φιλο που εχει bmw του 70


figalos

Παράθεση από: itom32 στις Φεβρουαρίου 10, 2012, 01:35:36 ΜΜ

Sorry figalos που ημασταν   :offtopic: Aνοιγω νεο τοπικ με τιτλο Πανελληνια CBμαζωξη 2012 προτασεις μαγειρεματα,στις συναντησεις: http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=3437.msg35893#new

οχι ρε φιλος τι λες τωρα
αλοιμονο
ουτως η αλλως θα εψαχνα να βρω καποιο τopic για δω που μαζευεστε και να τα λεγαμε απο κοντα!!!!!
μπορει να σας συναντησω καπου με το fazer
μακαρι και με cb
αλλα και με το fazer  θαρθω
να δω απο κοντα τι ετσι καλο καλυτερο παλιο νεο προσεγμενο
να παρω μια ιδεα απο κοντα!!!
τωρα φευγω με αδεια
παω χωριο συνορα ηλεια μεσσηνια αρκαδια  (εκει να δεις διαδρομες οχι για τωρα αλλα για αργοτερα απριλη μαη)
θα γυρισω τελος του μηνα
θα συνεχιζω το ψαξιμο
θα μπαινω κλεφτα αν βρω πουθενα ιντερνετ
και ελπιζω τελος του μηνα να σας συναντησω καπου

καλες βολτες καλα χιλιομετρα!!!!    classic

figalos

Παράθεση από: snipereps στις Φεβρουαρίου 09, 2012, 01:01:25 ΜΜ
Μπρε σεις? Αφου εχει fazer ο ανθρωπος. τι να το κανει το hornet? θελει cb οχι απο αναγκη αλλα απο γκ@#λα. Απ'οτι καταλαβα εγω. οπότε ψαχνει να βρει το καλυτερο και στα καλυτερα λεφτα. Απο τα γουστα του οπως ειπαν και τα παιδια παει για S, Oποτε καλο ψαξιμο φιλε, και περνα τα κι απο δω να σε λεμε την γνωμη μας να γινετε και κουβεντουλα, πες τα ρε Γιαννη, μια στις 5 μπαιναμε και τωρα δεν προλαβαινουμε να γραφουμε  ;D

ΥΓ Εϊ ψιτ... κυριε μαυρε? ποτε θα με κερασετε και μενα κανα τσάϊ. χαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχα :P

σωστος
με πιανεις ρε φιλος  (αλλα ολες οι γνωμες βοηθανε    ;)     )
και θα κανονισω οπως ειπα και πιο πανω να σας συναντησω!!!!
να τα δω ολα μαζεμενα απο κοντα!!!!

figalos

πληροφοριες προς συναντηση σας  αθηνα
ΜΕΝΩ  γαλατσι η πειραιας (δουλεια)
η τουλαχιστον  τηλεφωνικος   (δινω τηλ σε πμ)
να ρωτησω μερικα ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ
(για κουβεντουλα και για αγορα ενος SF που ειδα σημερα!!!)

figalos

ΛΟΙΠΟΟΟΟΟΟΝ
ΜΕ ΧΑΡΑ ΣΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΟΧΟΣ ΑΥΤΟΥΝΟΥ ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΟΥΝ
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝ ΕΜΦΑΝΗΣΙΑΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ
ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΝ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΧΕΡΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ
ΜΑΜΑ ΗΣΥΧΗ ΚΑΙ ΑΘΟΡΥΒΗ ΔΥΝΑΜΗ
ΕΙΝΑΙ ΤΟ VERSION S ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ ΧΘΕΣ ΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΧΑΡΗ ΣΤΟΝ ITOM32 KAI STON KLAB ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΑΜΕΣΑ
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ  ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΘΕΡΜΑ ΑΥΤΟΥΣ
ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΙΛΟΓΟ ΤΟΥΣ
ΠΩΩ ΠΩ  ΤΙ ΓΡΑΦΩ ΕΕ??
ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΑΤΕ
ΕΛΠΙΖΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟΟ ΚΟΝΤΑ
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΝΑ ΜΟΥ
Η ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ klab  ΑΝ ΚΑΤΕΒΩ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΚΑΤΕΒΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΡΗ ΤΟΥ

ΤΩΡΑ
πρωτες εντυπωσεις
καλες
στιβαρο
σταθερο τιμονι τελεια φρενα συμπλεκτης σασμαν (HONDA)
επιταχυνση
ξεκιναει καλα      ΑΛΛΑ κανει ενα κενο 3.000-5.000   (σαν να σου δινει την αισθηση οτι πατηναρει) ανοιγεις αλλα δεν επιταχυνει οπως χαμηλα   και μετα παλι στα ψηλα επιταχυνει παλι
μου ειπε ο μηχανικος οτι δεν ειναι τιποτα θελει λιγο ρυθμισμα τα καρμπυρατερ (καλως ηρθες λεω στα κοσμο του καρμπυρατερ)

μετα τα 120 κανει ενα μικροτρεμουλο
μπορει απο τα λαστιχα μπορει ζυγοσταθμιση 
αλλα δεν τραβαει ειναι σταθερο στιβαρο

επισης δεν ξερω και δεν θυμαμαι αν απο την αρχη ειχε μονιμα αναμενα τα φλας (οχι να αναβοσβηνουν )
σαν να ειναι πορειας...    δεν ξερω ηθελα να ρωτησω καποιον αν δουλευουν μονιμα (οταν βγαζεις φλας αναβοσβηνουν κανονικα και οχι γρηγορα)  η αν ειναι καποιο βραχυκυκλωμα

ΚΑΙ ΕΝΤΕΛΕΙ  πρεπει να το παρει καποιος βολτα η να το δει καποιος απο εσας που εχει πιο πολυ εμπειρια να με συμβουψει να διορθωσω τα μικροπραγματα
που ελπιζω να ειναι μικροπραγματα......
ευχαριστω περιμενω σχολια σας

itom32

Figaleeeee ερχομαι να την τεσταρω. Αντε καλοριζικη να την προσεχεις σαν γυναικα στην κρεβατοκαμαρακαι ακομη καλητερα.

Ευχωμαι πολλα και ασφαλη χιλιομετρα,παντα ορθιοι και οι δυο.
Σε αυτα που ρωτας ναι τα εμπρος φλας ειναι απο μαμα μονιμα αναμενα,και πρεπει να αναβoσβηνουν κανονικα δεξια/αριστερα.Kανονικα οχι γρηγορα,αρα ολα καλα.Το σκαλοπατι αναμεσα στις 3000 και 5000 χιλιαδες στροφες ειναι συνηθες στα sf.
Klabako θυμησε μου εχει σχεση με την πλακετα του κοφτη αν θυμαμαι καλα ετσι δεν ειναι?Aλτσχαιμερ figale μη δινεις βαση καποιος θα θυμαται πια ειναι η αιτια,εγω αυτο θυμαμαι.
Ελπιζω να βρεθεις στην  πανελληνια και να γνωριστουμε κι απο κοντα. :beerchug: :beerchug:
υ.γ: περιμενω καλλιτεχνικη φωτο οπως παραπανω...της δικιας σου ομως (φροντισε να μην φενεται πινακιδα)
υ.γ2:Αυτο το βαζω προς τιμην των παλαιων του go4itπου εξ αιτιας τους μαθαμε οσα ξερουμε.Bασικα ειναι το τοπικ που αναφερει τις διαφορες των version s/r.Που εισαι ρε φιλε Freethan με τα ομορφα-διαφωτιστικα τοπικ/φωτο σου.Οπου και να εισαι ελπιζω να περνας καλα:
http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=1648.0

klab

Βάλε την πινακίδα άστον να λέει τον Γιάννη χα,χα,χα
Αν μετά το καθάρισμα δεν στρώσει το κράτημα που λες θα πρέπει να δούμε τον κόφτη ή το TPS.

Καλορίζικο !!!