ΚΑΛΟΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ

Ξεκίνησε από Petran FII? No9, Μάρτιος 09, 2022, 12:16:56 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Petran FII? No9

 HONDA CB 400SFΠολυ καλησπερα σε ολους !!  :D      CB400 Super FourΧαρηκα παρα πολυ που βρηκα αυτην την ομαδα να υπαρχει, και! τοσο δυναμικα και ωραια!!
Ευχαρηστω για την αποδοχη !!
Ειμαι σουπερ νεος ηδιοκτητης Super Four ''''  ;D  ;D  ;D  O0
Δεν γνωριζα πολλα για την μηχανη και για το ποσο καλη ειναι μεχρι που μου βρεθηκε πρωτα μια ευκαιρια
να παρω μια και μετα την εψαξα! ειχα οδηγησει μια project big πριν 15 χρονια για ενα μηνα στη αθηνα
και μου ειχε αφησει φοβερες αναμνησεις και εντυπωσεις σαν μηχανη.
                                       Και εδω και λιγο καιρο ειμαι κατοχος ενος
                                 HONDA CB 400 SUPER FOUR FII?                                                                   ΚΑΙ ΤΡΕΛΛΛΑΙΙΙΙΙΝΟΟΟΟΟΟΜΜΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :Dμηηηηχαααναααααααααραααα πω ρε παιδια ωραια φαση !!!!!
ειμαι απο νησι και οδηγαω μηχανακια 25χρονια περιπου απο 50 σε 250 παλι 250 και τωρα 399  ;D
ειναι φοβερη μηχανη και υποπτευομαι οτι παντρευτηκαμε :D ειμαι μολις στα 200 χιλιομετρα με την κυρια
(δεν την εχω ονομαση ακομα, αντρα γυναικα δεν ξερω χαχαχα ακουω αποψεις) και τωρα καναμε
διαφορα που χρειαζοτανε..ωπος ρουμπινετο και οπου νανε θα βγει στους δρομους!!
*συγνωμη για την ορθογραφια..
αυτα για πρωτο ιντρο ''  να ειστε ολοι καλα , προσοχη στους δρομους και παμε γερα !!!!!!
                                             
                                            SUPER FOUR TEAM GREECE

JEPE

Καλώς ήρθες! Καλοτάξιδη να είναι και πάντα ορθιος!

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


zi

Καλημέρα. Καλώς ήρθες. Πάντα όρθιος. Από ποιο νησί? Τι χρώμα έχει?

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

TEOS CB SF

Καλώς ήρθες ,,, καλά χιλιόμετρα και πάντα χαμόγελα..

..

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Petran FII? No9

ευχαρηστω JEPE zi TEO να εισται καλα , ορθιοι ε ! ωραιο : ) ευχαρηστω και επισης

JEPE καλα ταξηδια αδερφε ευχαρηστω

zi καλως σας βρηκα , απο ενα νησι φιλε.. θα πω ισως στο μελλον  ;)
   χρωμα μπλε

ΤΕΟ χαμόγελα αδελφε ετσι!

να εισται καλα

stam


Alex400

Καλώς ήρθες στη παρέα . FiiR και ΜΠΛΕ . . .  ;) Και γρήγορο  και να μη μας πιάνει μάτι  ;D . Καλά το πας , καλούς δρόμους .

Petran FII? No9

τι λεει ρε παιδια το FIIR ??

Alex400 γρηγορο ε? :D εχει λεει και το τσιπακι γιατη ειχε πεσει και χτυπησει σταρηστερο? κοντερ? και (παλια τωρα)
ο πρωην ηδιοκτητης του στειλανε απο αθηνα ενα τσιπ?? με οδηγειες λεει το μπλε στο κιτρινο και κατη τετοια αναποδα τα χρωμματα λεει επρεπε να γραψει τα χρωματα κατω και μετα πηγενε σουπερ.

και τι λεει σαν μοντελο το FIIR me ta S - T? πως ειναι τα μοντελα μεχρη 99? εμενα ειναι η93 η 94 καπου ειδα οτι το FIIR βγηκε μονο 94
τα αλλα ειχανε καλητερες αναρτησεις και φρενα? (επισης θα χρειαστω καποια σερβις εκει)
σημερα βαλαμε τον παπα !!! (πρωτη φορα τακουσα το ονομα λολ) και δουλευει ρολοι λεει ο mech δεν την πηρα ακομα βολτα.

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ (βασικα ισως αλλου πρεπει να την κανω αλλα θα μαθω)
το λαμπακι στο στροφομετρο που ειναι για το ''TEMP'' αναβει ωπος τα αλλα οταν αναβει η μηχανη?

JEPE

Με το που βάζεις το κλειδί ανάβει μόλις πάρει μπροστά θα πρέπει να σου σβήνει η ένδειξη! Αλλιώς έχεις πολύ "καυτη" μηχανη

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ποντιος χρηστος

σωστος εισαι. τι να πει καλο μοντελο αλλα λιγο μερσεντες ειδικα το μαμα
καλος ηρθες
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

stam

Παράθεση από: JEPE στις Μάρτιος 11, 2022, 08:58:38 ΜΜ
Με το που βάζεις το κλειδί ανάβει μόλις πάρει μπροστά θα πρέπει να σου σβήνει η ένδειξη! Αλλιώς έχεις πολύ "καυτη" μηχανη

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το λαμπάκι του λαδιού το κάνει αυτό. Της θερμοκρασίας δεν πρέπει να ανάβει.

Petran FII? No9

stam kai jepe (ευχαρηστω κιολας)

το λαμπακι του λαδιου αναβει και σβηνει ναι , της θερμοκρασιας τελικα δεν αναβει καθολου?
η σου κανει κουκου οτι δουλευει και μετα σβηνει μολις βαλεις εμπρος?
(εντωμεταξη το βεντιλατεριους ΔεΝ δουλευει... και ειναι στη λιστα με τα φτιαξηματα.. μηχανικος λεει εχουμε κανα δυμηνο μεχρη να ειναι σουπερ απαραιτητο οποτε αναμενουμε,,,
εχει ενα σιδερακι που πεταει!!! απο αυτα που εχει θηλια σιδερενια στην ακρη για να κανει γειωση και δε ξερουμε που παει και τι γηνετε.. σε μια φαση ο μηχανικος το καταφερε να δουλεψει οποτε δουλευει απλα τι εχει γηνει στις συνδεσεις του...

Χρησταρα Ποντιε χαχαχαχα μερσεντες??  :D :D :D :D
εννοεις για αναρτησεις βαπορι και τετοια?
φαινεται καπως ανεβασμενο το εργαλειο...
εχει μια remus (ξεχασα πως την λενε δεν την εχω δει ουτε εδω ουτε καπου να λεει οτι ειναι για το μοντελλο
νωμιζω remus gran prix?
και εχει αυτοκολιτακι της ΚΑΙ αυτοκολητακι WPwhitepower στα μπροστινα πιρουνια και λεει ο μηχανικος θα ειμαι κολοφαρδος αμα τα φοραει μπροστα (ελατηρια? μπουκαλων εμπρος?)
οι δισκοπλακες εμπρος αλλαγη συντομα φακ..... :o  :'(
και τακακια εμπρος (πισω εβαλα)
μπροστινες μπουκαλες σερβις ...
αμορτισερ πισω σερβις (τωρα ειναι στη τεζα σκληρη ριθμηση με χυμενα λαδια)
τα κοντερ μου η θηκη τους δηλαδι γενικα ειναι ταλαιπογ#μ#μενα και θα θελει μια αλλαγη... φφφ.....
λαστιχα s22 bridgilove soon
λαδια κ φιλτρο καινουρια αυριο
καινουριο μουφα φιλτρο 20-30e για κανα χρονο μεχρη να βαλω το DNA
δεν μου ερχετε στο μυαλλο κατη αλλο η αληθεια ειναι βεβαια ολα σχεδων που γραφω ειναι τα ακριβα του..
αλλα τι να το κανεις μηχαναρα ειναι  ;D <3
σορυ τωρα που γραφω τοσα απλα σκεφτηκα εχετε και σεις μουρλα και μοιραζω και την δηκια μου ενος νεου
ηδιοκτητη που τρελενετεεεε χαχαχαχα
να στε καλα ολο το crew

HONDA SUPER FOUR GREECE

stam

Της θερμοκρασίας το λαμπάκι για να ανάψει πρέπει να υπερβεί κάποια θερμοκρασία. Υποθέτω ότι ανάβει γύρω στους 110 βαθμούς, καθώς το βεντιλατερ ανάβει στους 100 βαθμούς. Αν ανάψει πάντως, σημαίνει ότι υπάρχει πρόβλημα.

TEOS CB SF

Καλησπέρα Πετράν ..
Καμία φωτογραφία βάλε αν μπορείς .
Όπως τα γράφεις καλά είναι να βάλεις σε μια σειρά τις εργασίες που θες να κάνεις ,, δώσε προτεραιότητα σε θέματα ασφαλείας όπως φρένα και ελαστικά και έπειτα στα υπόλοιπα .
Όπως και να έχει καλή ευκολία να έχεις.

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Petran FII? No9

οκ Sταμ ευχαρηστω , οποτε αναβει δυσκολα το βεντ ,, παιζει να περνει μπρος καλοκαιρι μεσημερι ισως σε κινηση μου ειπε και εκει θα πρεπει να δουλευει , εσας τα βεντς περνουν συχνα? αν ειναι να περνουν στους 100ο
δεν πρεπει να περνουν και τοσο συχνα ε?
υγρα εχει και θα βαλουμε τα καλα τα πρασηνα και μολις ολοκληρθουν βασικα πραγματα θα ασχοληθει με το ψυγειο/βεντιλατερ , με καθαρησμα πρωτα ωπος μου ειπε και μετα τα πρασηνα προπερ λικουηντς

καλησπερα Τεαρα φωτο ρε φιλε το κινητο μου εχει χαλασμενες καμερες ,αλλα κατη θα κανω
ωπος τα λες φιλε ασφαλεια , μετα την μηχανη την ηδια (ψυγειο νωμιζω και καινουριο φιλτρο απλο για τωρα και δεν θυμαμε κατη αλλο , μανησιο τιμονι γιατη εχει ΑΠΟ ΠΑΛΙΟ ΕΝΤΟΥΡΟ :D : DDDD αλλα ειναι πιο χαμηλο ακομα και απο το μανησιο και αυτο που ειχε το 9 που την πηρε ο προηγουμενος ηταν τερμα racing σκιφτο πολυ (μοιπως ειναι πηραγμενη απο ιαπωνια η κυρια?????? δεν νωμιζω ... ((μακαρι)) βαζω και μανησια εξατμιση '' θα πουλισω τη ρεμους λογικα για αναρτησεις πισω σερβις++
αλλα μου λεει ο μηχανικος οτι αγωνηστικες εξατμισεις βαζεις μονο αν εχεις αλαγμενα και αλλα πραγματα εκεντροφορους ελεγε και δεν θυμαμε και σκεφτομαι μοιπως εχει? πως το μαθαινουμε?θα τον ρωτησω αυριο!
γενικα με ψηνει η μανησια ξεκαθαρα , απλα σκεφτομαι και σιγουρα οτι ειναι καλητερο για την μηχανη.
και να μην κανει θορυβο 45 τετραγωνα

μπροστα τακακια εχει το ειχα ξεχασει βαλαμε (οτι λεω πλυθηντικο ειναι καθαρα ο μηχανικος και μονο) πισω τακακια
και παμε για λαστιχα μολις μαζεψω τα 200 περιπου μαζη με αποστολη και τοποθετηση (210 220ε)
απο εδω+ ημουν αναμεσα στα s22 bt90 (νομιζω) αλλα ο ψυχογιος η παιχτουρα ειπε για τα s22 και οτι ειναι το καινουριο της BRIDGILOVE και θα εχει παραλαβει προχτες νωμιζω 10 ειχε πει , με ρωτησε για το κλαμπ μολις του ειπα SUPERFOUR 400 ε του ειπα αστο οκ θα γηνω καποτε μελος και μου ειπε πολυ καλη τιμη ουτως η αλλος
γενικα ενταξει διαβαζω και βλεπω που χανοντε μερικοι μολις στησουν τις μηχανες τους αλλα οκ εγω επιζω να μεινω και να ερθω και σε κανα μητηνγκ , τωρα για βοηθεια κλαην τι να κανω , απλα εχω πολυ καλο μηχανικο!
αλλα και σεις εδω ομαδα τσακαλια εισται ποσα χρονια
ΠΑΜΕ ΓΕΡΑΑ ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΤΟ

FEEL GOOD & SEE A BETTER TOMOROW