Καλησπέρα από τον Βορρα!

Ξεκίνησε από panos4, Φεβρουαρίου 21, 2021, 04:17:15 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

panosp25

Ελληνογαλλική σχολή μοναχών Ουρσουλινών. Στα μέρη μου επικρατεί ως έκφραση χιουμοριστική.

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


itom32

Για τσιμουχες λαδια,θα πας στον Μανωλη στην Ολυμπιαδος.Πες οτι εισαι απο το φορουμ και σε εστειλε ο Γιαννης με το repsol το superfour.Προσωπικα βαζω παντα oem τσιμουχες.Αν σε φανουν ακριβες διοτι ακουσα πως ανεβηκαν οι τιμες,να ξερεις πως εχει και aftermarket japan τσιμουχες.Αν διαλεξεις το δευτερο να του διευκρινησεις να ειναι Ιαπωνικες.
https://makinaparts.com/

panos4

Παράθεση από: itom32 στις Μάρτιος 17, 2021, 04:19:10 ΜΜ
Για τσιμουχες λαδια,θα πας στον Μανωλη στην Ολυμπιαδος.Πες οτι εισαι απο το φορουμ και σε εστειλε ο Γιαννης με το repsol το superfour.Προσωπικα βαζω παντα oem τσιμουχες.Αν σε φανουν ακριβες διοτι ακουσα πως ανεβηκαν οι τιμες,να ξερεις πως εχει και aftermarket japan τσιμουχες.Αν διαλεξεις το δευτερο να του διευκρινησεις να ειναι Ιαπωνικες.
https://makinaparts.com/
Έγινε Γιάννη σε ευχαριστω.. είμαι από Πτολεμαϊδα και τώρα είναι λίγο δύσκολα για μετακινησεις, θα πάρω τηλέφωνο για την παραγγελια!! Ξέρουμε περίπου πόσο κοστίζουν όλα ?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


panos4

Παράθεση από: panosp25 στις Μάρτιος 17, 2021, 02:57:08 ΜΜ
Ελληνογαλλική σχολή μοναχών Ουρσουλινών. Στα μέρη μου επικρατεί ως έκφραση χιουμοριστική.

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αααα καταλαβα!! Εμείς εδώ λεμε "εγώ από χωριο είμαι που να ξέρω απ'αυτα" 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


itom32

Παράθεση από: panos4 στις Μάρτιος 17, 2021, 04:23:25 ΜΜ
Παράθεση από: itom32 στις Μάρτιος 17, 2021, 04:19:10 ΜΜ
Για τσιμουχες λαδια,θα πας στον Μανωλη στην Ολυμπιαδος.Πες οτι εισαι απο το φορουμ και σε εστειλε ο Γιαννης με το repsol το superfour.Προσωπικα βαζω παντα oem τσιμουχες.Αν σε φανουν ακριβες διοτι ακουσα πως ανεβηκαν οι τιμες,να ξερεις πως εχει και aftermarket japan τσιμουχες.Αν διαλεξεις το δευτερο να του διευκρινησεις να ειναι Ιαπωνικες.
https://makinaparts.com/
Έγινε Γιάννη σε ευχαριστω.. είμαι από Πτολεμαϊδα και τώρα είναι λίγο δύσκολα για μετακινησεις, θα πάρω τηλέφωνο για την παραγγελια!! Ξέρουμε περίπου πόσο κοστίζουν όλα ?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Α ρε πατριδα,κι εγω Πτολεμαιδα εχω γεννηθει.Περιοχη Ιο δημοτικο το πετρινο,Π.Αδαμοπουλου και Θρακης.Τι λες ρε φιλε.Τιμες πες του οτι εισαι φιλος του Γιαννη θα σε κανει καλυτερες.

zi

Παράθεση από: panosp25 στις Μάρτιος 17, 2021, 12:14:28 ΜΜ
Εγώ τώρα που είμαι απ' τσι ουρσουλινες, να ρωτήσω τι ειναι η ζάντα στο κεφάλι ή μπα;

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ζάντα είναι η τρέλα στα ποντιακα. Τεμετερον δεν είμαι, Βλάχος είμαι αλλά έχω καλούς φίλους. Κ από τότε που τους γνώρισα ζαντεψα

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

JEPE

Καλώς ήρθες πανο! Καλή παραμονή και αν έχεις ορεξη  όλα θα γίνουν!!

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


panos4

Να σαι καλα Δημητρη χαρηκα που ηρθα στην παρεα !  Itom πτολεμαιδα ξερεις πως ειναι ολα διπλα σου και ολοι μια γειτονια.. Εγω μενω στο κολθμβητηριο διπλα.. αυριο θα επικοινωνησω και με το καταστημα που προτεινες να τα παραγγειλω :D

panos4

Παιδια καλησπερα ξανα! με τις τσιμουχες και τα λαδια υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να παραγειλω  για να γινει ολοκληρομενο σερβις των μπουκαλων ? οι ξυστρες που λενε ειναι το ιδιο με τις τσιμουχες η ειναι κατι αλλο ? Σορυ για το σπαμ αλλα ειπαμε ειμαι ασχετος τελειως.. :)

panosp25

Αν μιλαμε για το μπροστινό σύστημα, τοτε ναι. Τσιμουχες και ξύστρες αλλα νομιζω οτι πανε σετ.

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


TEOS CB SF

Ενδεχομένως να χρειάζεσαι και γλυστρες , υπάρχει πάνω και κάτω γλυστρα σε κάθε καλάμι ,,
Αν είναι σε καλή κατάσταση δεν χρειάζονται αντικατάσταση ,
Εάν σε περισσεύουν € καλά είναι να αλλαχθούν
1 τσιμουχες
2 ξύστρες
3 λάδια
4 γλυστρες

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


panos4

Αααα κάτσε Τεο γιατί μας βάζεις και άλλα στην λίστα... Για να λυθεί το κουβάρι βάζω την φωτογραφία να δούμε τι κατάλαβα...αυτό που φαίνεται είναι η γλυστρα ή η ξύστρα ? Ψηφίζω ξύστρα..

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


wolfi

Καλησπέρα.
Για ρίξε μια ματιά στο νούμερο  9  (οοοοοοοοχι εσύ, στην φωτογραφία ντεεε)

panos4

Παράθεση από: wolfi στις Μάρτιος 24, 2021, 06:23:59 ΜΜ
Καλησπέρα.
Για ρίξε μια ματιά στο νούμερο  9  (οοοοοοοοχι εσύ, στην φωτογραφία ντεεε)
Καλησπέρα!! Μήπως είμαι τυφλός και δεν βλέπω μόνο το 9 η φταίει κάτι στην φώτο ??

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


TEOS CB SF

Αυτό το δαχτυλίδι που είναι δεξιά στην φωτογραφία μετά την τσιμουχα ,και έχει φαγωθεί και φαίνεται λίγο χαλκός ,είναι η γλυστρα ,, υπάρχει πάνω και κάτω ..
Από ότι θυμάμαι δεν είναι ιδιαίτερα ακριβή .
Στον δαβα είχα βρει μόνο για κάτω οπότε τότε άλλαξα μαζί και αυτές ,

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk