ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ CB!!!!!!

Ξεκίνησε από JAS, Απριλίου 05, 2012, 10:46:40 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

wolfi

Λοιπόν όσο για την αγγελία στο car σας ενημερώνω πως δεν είναι cb400 του 1995 αλά του 1985 πήγα χθες το βραδύ και το είδα. Είναι  πριν την Μαρτίου .  >:( >:(

itom32

Mακαρι ολες οι μοτο εξερουμενων των sf,να ειχαν την αξοπιστια,και την ποιοτητα κατασκευης αυτης της μοτο.Σκυλι μιλαμε.Ο κινητηρας μου θυμηζει τον κινητηρα του CM250T που ειχα το 1987 :beerchug:
Γιωργο το αλλο sf που με εδηξες,πηγες το ειδες?Τι λεει??

wolfi

Όχι Γιάννη δεν με βόλεψε να πάω.

klab

Jesus χάρηκα και εγώ τσάμπα.
Γιάννη το φίλτρο αέρα νομίζω ότι ταιριάζει και από το CBF500 αν το πάρεις στο χέρι να το δείξεις θα είναι πιο σίγουρο.

itom32

Σημερα συνεβει το εξης κουφο.Kατεληξα οτι για να εχω την αναρτηση σαν πριν αλλα με τις καινουριες ταπες,θα επρεπε να φτιαξω νεους αποστατες μηκους 19cm.Bρησκω λοιπον σωληνα inox εναμισυ χιλιοστα παχος Φ34.Με κοβει δυο τεμαχια,εχω ειδη προμηθευτει δεκαρακι λαδι αναρτησεων μαρκας IPONE,τρεχω πισω σπιτι και βουρ στο ψητο.Βγαζω τους version r αποστατες μηκους 20cm και παω να βαλω τους νεους inox.Και ωωω!! το κερ :censored:ο μου ειναι παλι 20cm. :abeye-popping:Ωραια βρεθηκα με δυο ζευγη των 20cm και μαζι με τους 2 αποστατες 15cm του version s που ειχα ειδη εφτιαχνα ενα θαυμασιο σετ "ευηχων κουδουνιων" παντως αποστατες που χρειαζομουν δεν ειχα.Mε εκοψε λαθος τους νεους αποστατες.
Φουρκισμενος εκανα την αλλαγη λαδιων και βαζω ξανα τις απλες ταπες του r,για να δω ποσο διαφορα θα εχουν με νεο λαδι(θυμηθηκα τον klab).
Ξεκιναω ξανα για τον σωληνά,να με κοψει σωστα τις διαστασεις.Και απο το κατεβασμα απο τον ορθοστατη ειδη βλεπω τα ωραια.Δεν μπορειτε να φανταστητε ποσο αλλαξε η συμπεριφορα του πιρουνιου.Μηλαμε αλλη μηχανη απλα και μονο με νεο λαδι.Τελικα Κlab ειχες δικιο,για το ποσο ρολο παιζει το νεο λαδι και η τακτικη χρονικα αλλαγη του.
Τελικα ο μαστορας αφου κατεβασε τα αφτια για το λαθος του,εκοψε τις σωστες διαστασεις και με κοπο και βρεμενος γιατι αρχησε κι εβρεχε καταφερα να κανω την αλλαγη.Με τους αποστατες των 19cm ειναι σαν να μην εχω καθολου προφορτηση.Πλεον αν και οταν κρινω και χρειαστω αυτο θα γινει απο τους ρεγουλατορους των ταπων version s by the book. :beerchug:

supernova

Μπράβο γιάννη με γειά τις αναρτήσεις (επειδή θα δουλεύουν σαν καινούριες τώρα)!!!!  :beerchug:

itom32

Μιχαλη το ρητο "αγαθα κοποις χθωνται" επαληθευτηκε στο επακρο αλλα......Ναι!!!!Εχω μπροστινο οπως μ'αρεσεειιιιιιι!!! :yoohoo:

point zero

μπορω να εχω την κορνα απο το παραπανω cb ??
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

itom32

Παράθεση από: point zero στις Απριλίου 17, 2012, 11:43:17 ΜΜ
μπορω να εχω την κορνα απο το παραπανω cb ??
Τα βγαζω τωρα σε wav αλλα δεν θα σε αρεσει.Με φερνει σαν την κουδουνα που φορα η γιδα του γειτονα η "πατσαφρουλα" στο χωριο,στα Πιερια.

klab

Σωτήριε, άμα σου πω ότι περιμένω από μέρα σε μέρα να μου έρθουν 2 τέτοιες κόρνες !!!
Παιδάκι μου με κατασκοπεύεις ;

point zero

θα βαλεις σαλιγκαρι ?  δεν εχεις καλη κορνα ?
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

itom32

Παράθεση από: klab στις Απριλίου 10, 2012, 03:42:11 ΜΜ
Ωραίες είναι αλλά μόνο μην τις γρατζουνίσεις από το μπάσε βγάλε.
Όταν βάλεις φρέσκο λαδάκι τότε θα δεις πραγματική διαφορά.
Ξεχασα να σε πω.Με γλωσσοφαγες.Νευριασμενος με τα λαθος μετρα των αποστατων,παω να ξεβιδωσω την δεξια ταπα,γλυστρα φαλτσα το πολυγωνο.Να ο τσαμπουκας. :absad: :absad: :absad: :absad:
Για κορνες εχω μια απο παπι και μια απο το xj550.Βολευει καμια??

klab

Καλές χρυσές οι διπλές που έχω αλλά δυστυχώς και οι 2 είναι υψίτονες.
Αποτέλεσμα να ακούγονται πολύ δυνατά αλλά σε μικρές αποστάσεις, οι βαθύτονες ακούγονται σε μεγαλύτερη απόσταση.
Το έζησα σε μερικές βόλτες που άμα κάποιος ήταν μπροστά μου εν κινήσει, αν κόρναρα σε απόσταση πάνω από 20 μέτρα δεν με άκουγαν καθόλου
Κανονικά όταν έχεις 2 φοράς μία ψιλή και μία μπάσα για αυτούς τους λόγους.
Πριν από 10 ημέρες, όπως έψαχνα για 1 βαθύτονη έπεσα σε ένα συνδυασμό από 2 σαλίγκαρους που καλύπτει και τις 2 συχνότητες, σε τιμή όσο η μια κόρνα.
Οπότε είπα να τις χτυπήσω.
Τις παράγγειλα και από μέρα σε μέρα θα τις έχω.

itom32


supernova