ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ CB!!!!!!

Ξεκίνησε από JAS, Απριλίου 05, 2012, 10:46:40 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

itom32

Παράθεση από: Aris στις Απριλίου 06, 2012, 09:16:08 ΠΜ
Ωραια πολυ καλα!!

Τα καλαμια ποσο πηγε κοπέλια? Itom πηρες ολο το συστημα μπροστα?

Jas θυμασε αν το πισω προστατευτικο για τις λασπες(εκει που κουμπωνει η πινακιδα) ηταν κομπλε  κ δεν ειχε κανενα σπασιμο?
Οχι πηρα μονο τις ταπες με τους αποστατες.20 ευρω.Τα καλαμια ηταν σπαζμενα μαζι με τα ελατηρια.Απ'οσο ειδα στην φωτο δεν ειχε ουτε αυτος πισω φτερο,ο Jas μπορει να το επιβεβαιωσει που το ειδε απο κοντα.


Aris

Ναι Itom εχεις δικιο, τωρα το προσεξα...

Πηρε καποιος τις δισκοπλακες?

JAS

αρη καλημερα

το πλαστικο ηταν αλλαγμενο με πολυεστερικο νομιζω ιδιοκατασκευη.... δεν μου γεμισε το ματι
τις δυσκοπλακες δεν τις εχει δωσει αλλα ετσι οπως το ειδα το μπροστινο κομματια αμφιβαλω αν ειναι ισιες...
τα brebo ειναι ολα τα λεφτα αλλα στο δικο μου δεν ταιριαζουν   :'( . ειμαι περιεργος να δω ποιος θα τα τσιμπησει

Aris

Καλημερα  ;)

Τα  brebo τα κοζαρα κ γω. Ποιο μοντελο εχεις εσυ που δεν ταιριαζουν?

Εντομεταξυ τον περνω συνεχεια τηλ για να κλεισω τα καρμπς αλλα το χει κλειστο.

Θα τρελαθω θα πηδηχτω απο το παραθυρο λεμενς!!

itom32

Παράθεση από: Aris στις Απριλίου 06, 2012, 10:34:50 ΠΜ
Καλημερα  ;)
Τα  brebo τα κοζαρα κ γω. Ποιο μοντελο εχεις εσυ που δεν ταιριαζουν?
Αris τα brembo ταιριαζουν μονο στο τελευταιο version s Fiiiv.Δεν νομιζω οτι ταιριαζουν ουτε στο προηγουμενο version s Fiiit,εκεινο φορα τις τετραπιστονες nissin και νομιζω εχει αλλη μποτα επισης.Oλοι οι υπολοιποι φοραμε διαφορετικες μποτες,για τις δυπιστονες nissin.  ;)

JAS


itom32

Mπραβοοοο!!!H πατεντα Ammo77 απεκτησε αντιγραφο,χε,χε!!Κοιτα μονο να κανης τα γαντζακια να ειναι μυτερα,oχι τετραγωνισμενα στην ακρη.Δηλ.μπροστα να μη κοντραρουν με το καλαμι του εμβολου.Αν εχουν πλατια μεγαλη επιφανεια μπορει να σε κοντραρει αναμεσα στο ελατηριο και το καλαμι.Τα δικα μου τα διορθωσα αργοτερα και κακως δεν το ποσταρα.

Aris

ΤΑΠΑ μαγκες :absad: :absad: :absad: :absad: :absad: :absad:
Την πηραν χτες βραδυ ολοκληρη..................................

itom32

Οχι ρε Aris,κριμα που δεν προλαβες αλλα αναμενομενο ηταν,το μοτερ ηταν σαν καινουριο.Σηκωσαμε και πολλη σκονη απο το burn out,εδω. :-\
Μη στεναχωριεσαι,αργα ή γρηγορα θα ξαναβρεις ευκαιριες.
Jas ελαβα το trucking number των ταπων,αλλα δεν μου το εμφανιζει στο συστημα.Μπας και εγραψες κανα νουμερο λαθος??
Εdit:
Ακυρο,τους πηρα τηλ.οι μπαγλαμαδες το συσκευασαν χωρις να το σκαναρουν...η αχρηστια σε ολο της το μεγαλειο... :puke:

itom32

Παράθεση από: Aris στις Απριλίου 06, 2012, 09:16:08 ΠΜ
Jas θυμασε αν το πισω προστατευτικο για τις λασπες(εκει που κουμπωνει η πινακιδα) ηταν κομπλε  κ δεν ειχε κανενα σπασιμο?
Aris,εχεις pm για το παραπανω θεμα.Ελπιζω να ειναι και αυτα ευκαιριες,οπως την προηγουμενη.

itom32

Παράθεση από: supernova στις Απριλίου 05, 2012, 10:55:49 ΜΜ
Αν μπορέσεις οταν τα πάρεις στα χέρια σου μέτρα στους αποστάτες διάμετρο-πάχος-μήκος.
Συγνωμη αν ξαναποσταρω αλλα ειναι για να δωσω καποια στοιχεια που ζητηθεικαν.Αλλα κατ'αρχην να πω ενα μεγαλο ευχαριστω,στον Jas.Σημερα παρελαβα τις ταπες με τους αποστατες,++++1000000 σε σενα για την αμμεση,μοτοσυκλετιστικη βοηθεια,εξυπηρετηση (καθως και το αλλο που σε ειπα στο τηλεφωνο), :hug:

Μιχαλη οι διαστασεις της ταπας προφορτησης:
Η περιμετρος της ταπας στα σπειρωματα τα οποια πρεπει να ειναι 1,25 ειναι 12cm και ανηγει με 24αρι πολυγωνο.Πανω ειναι ο ρυθμηστης με πεντε σκαλες προφορτησης.Στο κατω μερος υπαρχει μεταλικη ροδελα η οποια πιεζει τον αποστατη-ελατηριο με περιμετρο 11,5cm.Ειναι πιασμενη με μεταλικη ασφαλεια(τσιμπιδακι)στο κατω μερος της ροδελας(Φενεται καθαρα στην φωτο).Στην θεση 0 τερμα αποφορτησμενη η ταπα εχει μηκος 2,80cm.
Ο αποστατης του version s Fiiiv ειναι μια απλη μαυρη σωληνα παχους 1mm.Εχει μηκος 15cm και περιμετρο 11cm,δηλ. Φ3,5(τι περιεργη διασταση).
Tωρα αν εχει καποιος τα στοιχεια απο τις απλες ταπες του version r,ας τα αναφερει γιατι πανω που ημουν με το πολυγωνο στο χερι πηρε να βρεχει του κερατα.Αν δεν...οταν βγαλω τα δικα μου θα ξαναποσταρω εδω.

supernova

Γιάννη σε ευχαριστώ, ήθελα να δώ τις διαστάσεις και είναι μια χαρά.  :beerchug:
Λογικά απ'οτι θυμάμαι οι τάπες οι δικές μας πρέπει να είναι πιο κοντές, απότε θα είναι και οι αποστάτες πιο μεγάλοι σε μήκος και ίσως χρειαστεί να αλλάξεις και αποστάτες.
Καλορίζικεεεεεεεεεεες!!!!!!!

snipereps

Νομίζω ότι ταιριάζουν γάντι Γιάννη. Άντε καλοφορετες. Ωραίος και ο jas που κανόνισε το deal. Εσύ πάντως θα χρειαστείς ακόμα πολύ καιρό μέχρι να έρθει η ώρα να κάνεις βαλβίδες και καρμπς. Γουργουριζει η ρηνουλa! αν δν τις φορεσεις ως αύριο το πρωί, έρχομαι κατά τις 11:30 αν θες να το δούμε μαζί. πάρε και 1 λίτρο 10άρι λάδι αναρτήσεων να ταλλάξουμε κι αυτά!  ;)

itom32

Mιχαλη,Βαγγελη ευχαριστω,αλλα δεν κρατιωμουν με το που βγηκε ο ηλιας,βουρρρρρ.Λοιπον η εγχειριση πετυχεεεεεεε!!!

Περισσεψαν αυτα ;D ;D ;D:

Παρατηρησεις:
Oι ταπες εχουν ακριβως ιδιες διαστασεις και σπυρωματα.Μονο σε μηκος διαφερουν ενω οι απλες ειναι 1,80cm απο προσωπο(με τιμοναπλακα) ως αποστατη,οι version s ειναι το διπλασιο.(διορθωση με τερμα προφορτηση σκαλα 5)αλλα με τερμα αποφορτηση σκαλα 1 ειναι 2,80cm.
Οι αποστατες του version r και προφανως και του pb1 σαν υλικο ειναι ιδιοι μαυρη σωληνα.Αλλαειναι 20cm σε σχεση με τα 15cm του version s.Που σημενει πως οτι εχουμε σε αποστατη οι εχοντες version r,μας λειπει σε ελατηριο.Αρα το version s που εχει μικροτερο αποστατη 15cm εχει μαγαλητερο ελατηριο.(ενα απο τα ερκετα +του version s)
Στην περιπτωση μου δηλ.απλα εβγαλα τις παλιες ταπες χωρις να αλλαξω αποστατη αφησα τους αποστατες του R.Τις αποφορτησα ομως τελειως στην πιο μαλακη σκαλα για να μπορεσω να τις βιδωσω.
Τους αποστaτες του s τους εστειλα στα αποδυτηρεια λογω του οτι στην περιπτωση version r,δεν κανουν,ειναι πολυ κοντοι.Τους προμηθευτηκα γιατι δεν ημουν για τιποτα σιγουρος,στο θεμα διαστασεων και συμβατοτητας,αλλα ολα καλα.
Τωρα απο ρυθμησεις θα δω της αποκρηση της αναρτησης στον τροπο οδηγησης μου σε καμοια διαδρομη.
Y.Γ:Επειδη οι ταπες version s εχουν διπλασιο μηκος απο τις version r,μεγαλητερο μηκος κατα 1cm,εχουν ειδη προφορτησει περισσοτερο τα ελατηρια,χωρις να δωδω καποια γυρα απο τον ρυθμηστη.Θα διαπιστωσω συντομα,κατα ποσο αλλαξε το βουτυρατο πιρουνι της ρηνουλας.


JAS

αντε καλοφορετες παππουλη!!!