Αλλαγή παραφλου

Ξεκίνησε από Alex400, Μαΐου 01, 2019, 05:40:02 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Ποντιος χρηστος

Εγώ εμπειρία δεν έχω απλά το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι είχα πάνω από 10 έτη από την ημέρα που πηρα την μηχανή χρωμα πράσινο σκούρο θα έλεγα .. το οποίο και αλαξα μετά με ένα το οποίο βρήκα χρώματος ανοιχτό πράσινο . Το οποίο το βάζουν στα αυτοκίνητα μερσεντές συγκεκριμένα . Ε από τότε ελαφρός θα έλεγα πως αργεί να ζεσταθεί και φέτος που μετρητά ήταν -22.αυτα από εμένα .
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

kat

Ημέρα εργασιών εχθες, φυσικά μαζί με τον Αλεξ και ξεκίνημα με αλλαγή παραφλού. G12 για κινητήρες αλουμινίου. Καθαρισμός συστήματος και δοχείου βεβαίως βεβαίως.
Συνέχεια με καθαρισμό δαγκανών εμπρός και τακακίων. O




Πιστεύω σήμερα να προλαβω να δοκιμάσω αν ταιριάζει και το ταχύμετρο απο cbr (αν θυμαμαι καλα Αλεξ?)


Επίσης, έμαθα οτι καποιοι συντοπίτες μου εκεί στα βόρεια αναρωτιούνται πού μπορεί να πατήσει ο πίσω λασπωτηρας.  ::) :) :)




Κατερίνα

apostolos

Ααααααααααααααα ωραιος ο πισω λασποτηρας απο που και ποσα Καt?????????????!!!!!!!!!!!!!!!

panosp25

Έκανες εργασίες με τον μαιτρ του είδους... Αν θες βγάλε και καμία φωτό την μπροστινή πλευρά του λασπωτήρα πάνω στο ψαλίδι.

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


itom32

Ωραίο το hugger και σκέφτομαι κι εγώ εδώ και αρκετό καιρό να τοποθετήσω,αλλά έχω ενδοιασμούς με την τοποθέτηση του κατ'αυτον τον τροπο.Βασικά ψαλίδισαν και  κόντυναν υπερβολικά πολύ τον προφυλακτήρα της αλυσίδας και στην εμπρός μεριά και πίσω στο τελείωμα της.Γλύτωσες απο λασπόνερα και θα τρως γρασσοβαλβολίνες καρντασίνα. :-\

Alex400

Πάνο τα έκανε ΟΛΑ με τα χεράκια της και τα έκανε ΤΕΛΕΙΑ . Εγώ είχα συμβουλευτικό ρόλο . Παράδειγμα προς μίμηση και για άλλους σύντροχους  .  ;) 

kat

Τον λασπωτηρα τον ειχε ηδη το μηχανακι.
Πανο δεν καταλαβα ποιο σημειο θες να βγαλω φωτογραφια.
Κατερίνα

panosp25

Εκεί που πατάει ο λασπωτήρας πάνω στο ψαλίδι...

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


itom32

Παράθεση από: kat στις Ιουνίου 17, 2019, 11:23:13 ΠΜ
Τον λασπωτηρα τον ειχε ηδη το μηχανακι.
Παράθεση από: itom32 στις Ιουνίου 15, 2019, 06:55:15 ΜΜ
ψαλίδισαν και  κόντυναν υπερβολικά πολύ τον προφυλακτήρα της αλυσίδας
Γι'αυτό ανάφερα τα παραπάνω,κατ'αυτόν τον τρόπο,δεν ήταν σχόλιο προς εσένα,αλλά γι'αυτόν που έκανε την τοποθέτηση.Ευχαριστούμε για τις φώτο.

kat

Κατερίνα

panosp25

Ευχαριστώ kat!!

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ξένοιαστος Κ

Πολύ σωστά όπως λέει και ο ALEX εγώ έβαλα κίτρινο και ήταν της MOTUL όχι ότι είδα καμιά τρελή διαφορά μιας και τα αλλάζω κάθε χρόνο τα πήρα από τον τόγελο γύρω στα 6,5 με την έκπτωση σαν ( συνεργείο) λόγω ενός φίλου που μου κάνει τέτοιες εξυπηρετήσεις

itom32

Επειδή 29 χημικοί κάτοχοι Superfour  O0 συνιστούν Hella G-37,προμηθεύτηκα 5 λίτρα.Για τους βόρειους η Dispa.OE που το εισάγει,βρίσκεται στην οδό Μοναστηρίου 250 δίπλα απο την Καρέλια ΑΕ στην δεξιά πλευρά του δρόμου με κατεύθυνση απο κέντρο προς Κορδελιό και λιγο πριν την αερογέφυρα στο ΚΤΕΛ Μακεδονία.


Ποντιος χρηστος

Πάνω στην ώρα . Ανεβάζει θερμοκρασία σε σχέση με πριν πολύ ποιο γρήγορα και ψάχνω . Όποτε ποσά θα χρειαστώ η το ένα λίτρο ποσό το έχει .
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

giannis_t

Μια ερώτηση. Σε τι θερμοκρασίες δουλεύει η καλή σας;
Εγώ με ψηφιακό πλέον οργανο βλέπω 83 σε ταχύτητες ταξιδιού και μέσα στην πόλη μέχρι 94. Βεντιλατερ δεν μου έχει ανοίξει (από τότε που άλλαξα παραφλού).

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δύο πράγματα ΔΕΝ πρέπει να αγχώνεσαι, για αυτά που μπορείς να κάνεις κάτι και για αυτά που δεν μπορεί να κάνεις κάτι.