Τα φώτα σας. Έχω μπλέξει, είναι ο κόφτης;

Ξεκίνησε από kostas924, Αυγούστου 30, 2022, 04:01:34 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

kostas924

Καλησπέρα,

Το μηχανάκι μου σκαλώνει στις 7000 στροφές περίπου, με νεκρά τις ξεπερνάει υπάρχει περίπτωση να είναι ο κόφτης και με το βραχυκύκλωμα στο κοντέρ να στρώσει;

Είχα 3ς τρύπιες μεμβράνες τις άλλαξα ρύθμισα βαλβίδες αλλά πάλι δεν ξεπερνάει τις 7000+ στροφές (με νεκρά τις ξεπερνάει).

edit: CB400SF NC31

Ποντιος χρηστος

Παράθεση από: kostas924 στις Αυγούστου 30, 2022, 04:01:34 ΜΜ
Καλησπέρα,

Το μηχανάκι μου σκαλώνει στις 7000 στροφές περίπου, με νεκρά τις ξεπερνάει υπάρχει περίπτωση να είναι ο κόφτης και με το βραχυκύκλωμα στο κοντέρ να στρώσει;

Είχα 3ς τρύπιες μεμβράνες τις άλλαξα ρύθμισα βαλβίδες αλλά πάλι δεν ξεπερνάει τις 7000+ στροφές (με νεκρά τις ξεπερνάει).

edit: CB400SF NC31
γεια σου σκαλωνει?τι εννοεις απο μονο του?η οταν φτανει 7 σταματαει εκει.?
εχεις αλαξει κοντερ? προφανώς θεωρώ εχει προβλημα το κοντερ.κατι περισσότερο δεν μου τύχε για να σου απατήσω ορθα.
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

TEOS CB SF

Όπως το περιγράφεις θα μπορούσε να είναι ο κόφτης ,, παλαιότερα είχα και εγώ ίδιο θέμα μετά από πτώση , δεν θυμάμαι πως ακριβώς απομονώνεται ο κόφτης ,, σίγουρα υπάρχει σχετικό ποστ μέσα στο φόρουμ , αν το βρω θα σου το γράψω εδώ ,,, αλλιώς ας βοηθήσει.καομκαποιος από τους υπόλοιπους ..


Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


TEOS CB SF


kostas924

Παιδιά τελικά δεν ήταν ο κόφτης...

Μαζί με τον @panos4 πήραμε τα καρμπιρατέρ του και τα βάλαμε πάνω στο δικό μου, το αποτέλεσμα ήταν να ανοίγει σωστά.
Ο μάστορας μου είχε ελέγξει τα δικά μου και είπε πως δεν είχαν κάποιο πρόβλημα όσον αφορά τα εσωτερικά εξαρτήματα του καρμπιρατέρ (μόνο τις μεμβράνες άλλαξα)

Τώρα θα ψάξω να βρω μια τετράδα και θα κάνω το σταυρό μου...

Όσο για τα παλιά θα τα κάνω μάλλον ο ίδιος κομμάτια να δω μπας και βγάλω καμιά άκρη.

Η μεμβράνες αφού κολλήσουν μπορούν να βγουν για να μπούνε αλλού;

Alex400

Κωσταντίνε ΔΕΝ μας δίνεις αρκετά στοιχεία για να δώσουμε και εμείς μια βοήθεια . Τι μοντέλο έχεις ; FiiN , FiiR , FiiiT ,FiiiV . . . . . [Tο καθένα απο αυτά εχει ιδιαιτερότητες ]. . . . ʼλλαξες μεβράνες , ΤΙ έβαλες ; γνήσιες ; Βάλε φωτογραφία απο το μηχανάκι , απο τα καρμπυρατέρ και απο τις τρύπες που έχουν οι μεμβράνες [ τα σλαιντ] στο κάτω μέρος . [ Εκεί που είναι οι βελόνες ] .