Ανάσταση του Λαζαρου

Ξεκίνησε από Alex400, Ιανουαρίου 22, 2021, 11:04:39 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Alex400

Σε δουλειά να βρισκόμαστε   ;D. . . Αφου η μηχανή πέρασε ΚΤΕΟ και η δεύτερη διαλύθηκε για ανταλακτικά . . . Τώρα λύσιμο απο την αρχή όλη για να γίνει μια καλή και ασφαλής μοτοσυκλέτα . . . :P












itom32


wolfi

ʼνετα θα μπορούσα να ξαναμπώ σε τέτοια δουλειά.(Σε σημείο πού ζηλεύω)
Καλή ευκολία εύχομαι.

Alex400

Ευχαριστώ και τους δύο για τα καλά λόγια , ελπίζω να το κάνω καλό .  ;) Λίγο απο τη συνέχεια σήμερα . . . Δυστηχώς μας πρόλαβε ΟΛΙΚΟ λοκντάουν στην Αθήνα και ΔΕΝ ξέρω ποιά θα ειναι η συνέχεια . . . Κλειστά τα ανταλακτικα , η φανοποιεία , τα αναλώσιμα . . . :P






TEOS CB SF

Μπράβο σου ρε μερακλή ʼλεξ .. σε παρακολουθώ με αγωνία από την αρχή και αναμένω την ολοκλήρωση της προσπάθειας ..
Καλή ευκολία φίλε ..
Αναμένουμε νεότερα

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


zi

Εμένα πάντως δεν μου το βγάζεις από το μυαλό. Ξανανοιωσες κ μας το κρύβεις. Ένα σου λέω φουκαρα μου. Αν δεν κάνεις καλή δουλειά, θα κοιμηθείς μαζί μου.
Αν θες μην κάνεις. Να δεις τι θα γίνει......
Καλημέρα κ καλό κουράγιο με το λοκ νταουν. Για το Λαζο δεν σας φοβάμαι αλλά σας ζηλεύω

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

ammo77

Τώρα εγώ τι να πω,
Καλή δύναμη, και είναι σίγουρο πως μέσα στην καραντίνα έχεις μια πολύ καλή παρέα!!!
Όπως της συμπεριφερθείς έτσι θα σου φερθεί κι αυτή νομίζω!
Όσο περισσότερο την αγαπήσεις τόσο περισσότερο  θα ανταμειφθείς με απροβλημάτιστα ασφαλή και απολαυστικά χλμ!
Εύχομαι να την φέρεις στα μέτρα σου μέχρι τελευταίας βίδας....
Καλή συνέχεια.

Ποντιος χρηστος

Δεν νομίζω ειμαι σίγουρος οτι θα ειναι μια απο της καθαρες μηχανες της Ελλαδας.ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ σταθερά ;)
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

Alex400

Συνέχεια με συντήρηση στα καλάμια που έγινε απο τον σύντροχο Jepe [Δημήτρη]



Το εσωτερικό τους ,  αν θέλει ο Δημήτρης ας προσθέσει κάτι για τα ελατήρια .



Και το λαδάκι που βάλαμε HONDA 10W το βρήσκεις στην αντιπροσωπεία [Οτι γράφει πάνω ειναι στα Ιαπωνικά . . .]


Alex400

Καθάρισμα οι εμπρός βάσεις του κινητήρα στον τόρνο . . .




Alex400

Πήγαμε σήμερα το σκελετό για αμμοβολή με τον triumphboy [Γιώργο]



Και αυτή ειναι η εικόνα της μηχανής τώρα . . .




JEPE

Τα ελατηρια είναι wilbers  (ένας σύντροχος είπε ότι είναι προοδευτικά) παραθέτω και φωτο σύγκρισης με τα εργοστασιακά!

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


panosp25

Δεν φαίνονται και πολυ προοδευτικά εκτος αν με ξεγελάει η φωτογραφία. Πάντως αν ειναι, σίγουρα ειναι πολυ απότομα.

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


klab

ʼΛΕΞ!!!!
Τι μαγειρεύεις εκεί λεβέντη μου;
Με υπομονή θα γίνει κουκλί.

Alex400

Εχουμε λοιπόν . . . Ηλεκτροστατική τον σκελετό και μαζέματα . . . [Ανεβάζω λίγα-λίγα για να μην κορεστούμε απο οφθαλμόλουτρο  ;D ]