Μετατροπή στα φλας

Ξεκίνησε από Spyros.L, Αυγούστου 30, 2020, 09:51:44 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

panosp25

Παράθεση από: Splazz12 στις Σεπτεμβρίου 10, 2020, 11:40:29 ΠΜ
Λοιπόν φιλοι μου! Ειμαστε σε πολυ καλο επιπεδο!
Ολα λειτουργουν οπως πρέπει εκτος απο μια λεπτομέρεια.  νομιζω ο δεξιος διακοπτης εχει πειραχτεί διοτι τα φωτα ανοίγουν αναποδα. το αλαρμ ανοιγει οταν ειναι στο ΟΝ και οχι οταν ειναι στο hazard!
Θα κοιταξω να αντιστρεψω τα καλωδια με την πρωτη ευκαιρια
Τα φωτα δεν πρέπει να κλείνουν. Απο κατασκευής με το που ανοίγεις τον διακόπτη αναβουν. Οποτε για ψαξτο λιηο καλύτερα με το hazard.

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Spyros.L

Παράθεση από: panosp25 στις Σεπτεμβρίου 10, 2020, 01:27:46 ΜΜ
Παράθεση από: Splazz12 στις Σεπτεμβρίου 10, 2020, 11:40:29 ΠΜ
Λοιπόν φιλοι μου! Ειμαστε σε πολυ καλο επιπεδο!
Ολα λειτουργουν οπως πρέπει εκτος απο μια λεπτομέρεια.  νομιζω ο δεξιος διακοπτης εχει πειραχτεί διοτι τα φωτα ανοίγουν αναποδα. το αλαρμ ανοιγει οταν ειναι στο ΟΝ και οχι οταν ειναι στο hazard!
Θα κοιταξω να αντιστρεψω τα καλωδια με την πρωτη ευκαιρια
Τα φωτα δεν πρέπει να κλείνουν. Απο κατασκευής με το που ανοίγεις τον διακόπτη αναβουν. Οποτε για ψαξτο λιηο καλύτερα με το hazard.

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Συγνώμη . Να διορθωσω. Εννοω το φως του προβολέα δε σβηνει πλεον οπως εκανε παλια στο hazard. Μενει μονιμα ανοιχτο. Απλα, τα φλας με δεξι διακοπτη στο ON αναβοσβηνουν ολα (αλαρμ) ενω στην επιλογη hazard βγάζουν σταθερο φως λευκο. Δηλαδη θα πρεπει ή να τσεκαρω τις φυσες για να δω αν τα καλωδια του δεξι διακοπτη αντιστοιχουν στα σωστα χρωματα της πλεξουδας Ή ανακαλωδιωσω τον δεξι διακοπτη και να ανοιγει το αλαρμ όταν ο διακοπτης είναι στο hazard αντι για ON. Αυτο.

Ναι με το led flasher ειμαι!
Δοκιμασα και το μαμα. Λειτουργεί κανονικα απλα κλασσικά αναβοσβηνει γρηγορα. Το εβγαλα.
Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.

panosp25

Τα πισω πως δουλεύουν τωρα;

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Spyros.L

Παράθεση από: panosp25 στις Σεπτεμβρίου 10, 2020, 06:12:54 ΜΜ
Τα πισω πως δουλεύουν τωρα;

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Γυριζω αθηνα σαββατο κ θα σου ανεβασω βιντεο!
Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.

Spyros.L

Δε σας εχω ξεχασει παιδια. Σημερα μολις θα συνδεσω τα πίσω!
Ammo μεχρι το πρωι εχεις βίντεο
Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.

Spyros.L

Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.

Spyros.L

Πανο! Τα πισω  δουλευουν οπως αναμενοταν εκτός απο ΑΛΛΟ ενα προβληματάκι . Το δεξι φλας οταν ανοιγει ενεργοποιεί τα εφε για φλας και τα κοκκινα λεντ για φρενο, ταυτοχρονα.  Μαλλον κάπου βραχυκυκλωνει. Αλλα θα το βρω..
Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.

panosp25

Ωραίος! Μπράβο. Και ωραια φλασάκια. Ειμαι σίγουρος οτι θα το βρεις. Καταφερες και ξεμπλεξες το κουβάρι που ειχαν φτιαξει.

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Spyros.L

Παράθεση από: panosp25 στις Σεπτεμβρίου 16, 2020, 07:43:07 ΠΜ
Ωραίος! Μπράβο. Και ωραια φλασάκια. Ειμαι σίγουρος οτι θα το βρεις. Καταφερες και ξεμπλεξες το κουβάρι που ειχαν φτιαξει.

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αμα δεν ειχα την βοηθεια της ομαδας και την ιδιαίτερη... ενίσχυση που μου στειλες (ξερςις εσύ) ακομα θα παλευα το γόρδιο δεσμό!
Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.