Ημερολόγιο καραντίνας

Ξεκίνησε από panosp25, Μάρτιος 27, 2020, 10:56:38 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Alex400

Όμορφες δουλειές , σχολαστικά με μεράκι και καλά υλικά . Μπράβο Θεόφιλε . Καλοτάξιδα τα λάστιχα , είναι στον κατάλληλο οδηγό για να τα αξιολογήσει σε μικτή χρήση [ τουριστική και σπορ ] . Αναμένουμε εντυπώσεις και από τα λιπαντικά . Καλή συνέχεια , με το καλό να ανταμώσουμε μια μέρα . :)   

itom32

Τέο εχω να πω,πως η καύση σου απο το χρώμα των  μπουζί σου με φαίνεται  μιά χαρά.Όσο δε για το κύκλωμα ψύξεως και τα ψυκτικα υγρά,εχω να πω πως αστράφτουν απο καθαριότητα-καθαρότητα κλπ....Ο νοικοκύρης άνθρωπος κάνει μπαμ...Καλα χιλιόμετρα καρντάσι και περιμένουμε κριτική για τα bt46.Κι εγω αυτά σχεδίαζα να βάλω αλλα δεν είχαν εισαχθεί ακόμη όταν αλλαξα εγω ελαστικά πριν κανα μήνα.

ammo77

Κι εγώ itom αυτό παρατήρησα με τα μπουζί, πολύ καλή εικόνα για το  CB και γενικά για μηχανή 30 ετών (παρά κάτι)  ;D
Τέλεια Τεο, από Τρίτη πάω για την άδεια και από ΣΚ
Θα την κατεβάσω Θεσσαλονίκη, αν όλα παν καλά!
ʼιντε να την βάλω κι εγώ λίγο χέρι γιατί με την καραντίνα δεν έκανα τίποτε!!!

TEOS CB SF

Τώρα εκτός από ένα σχολαστικό πλύσιμο που θα την κάνω ξεκινώντας από τα αλυσιδογραναζα και ότι έχει γράσο εκεί τριγύρω ... Έχω μια εκκρεμότητα με τα λαμπάκια στα όργανα και συγκεκριμένα αυτά που φωτίζουν την αριστερή πλευρά στο κοντέρ ,,, επειδή πολλοί εδώ έχετε βάλει τύπου led !! Θέλω να ακούσω την άποψη σας ..
Να τα αλλάξω όλα με led ή να πάρω ένα δύο που έχουν καεί ??
Λόγω του ανεμοθωρακα που έχω βάλει δεν είναι εύκολη μια δοκιμή .

Harlock

Εγώ προτιμώ τα παλια λαμπακια στα όργανα απο led, θεμα γούστου φυσικα. Τα led βγάζουν ένα πολύ δυνατό λευκό.
Καλα για τα γράσσα στη ρόδα κλπ πάρε πετρέλαιο για λάμπες απο το σουπερ μαρκετ.

Harlock

Και τα δικά μου τελευταία.
Ρύθμιση βαλβίδων και αλλαγη στα μαρσιπιε συνοδηγού. Ευχαριστώ το πάνο για τις χρήσιμες πληροφορίες.




Sent from my FRD-L09 using Tapatalk


itom32

Παράθεση από: Harlock στις Μαΐου 04, 2020, 01:11:21 ΜΜ
Εγώ προτιμώ τα παλια λαμπακια στα όργανα απο led, θεμα γούστου φυσικα. Τα led βγάζουν ένα πολύ δυνατό λευκό.
Καλα για τα γράσσα στη ρόδα κλπ πάρε πετρέλαιο για λάμπες απο το σουπερ μαρκετ.
Γιάννη με λίγη παραπάνω ενασχόληση αν τοποθετήσεις αυτού του είδους τα smd led σιλικόνης,θα έχεις τον μαμα θερμό φωτισμό που σε αρεσει(αλλα πολύ πιο ζωντανό-έντονο) και το σημαντικότερο τα συγκεκριμένα αντέχουν.Δεν καιγονται.Τα φοράω σχεδόν τρία χρόνια χωρίς θέμα.Κι εμένα δεν με αρέσει τόσο ο ψυχρός λευκός φωτισμός.Θα χρειαστεί να τα τοποθετήσεις σε κανονική πλαστική βάση και να κάνεις προέκταση τα δοντάκια με κολλητήρι,αλλα εσυ τα 'χεις παιχνιδάκι αυτά.Το θέμα είναι πως σήμερα που τα έψαχνα για τον Τέο δεν τα βρήκα.Παράγγειλα καμια δεκαρια σετ για το τιμ,μόνο ελπίζω να μην κατάργησαν τον κωδικό...



Αυτός είναι ο φωτισμός που βγάζουν:



Ποντιος χρηστος

καλησπέρα παιδιά. Τεο τα λάστιχα σου μου άρεσαν .και ι τιμή δυναμική.
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

TEOS CB SF

Η τιμή είναι χωρίς κάποια έκπτωση για αυτό και την αναγράφω από την ΕΛΜΑ

TEOS CB SF

Παράθεση από: ammo77 στις Μαΐου 04, 2020, 12:23:02 ΠΜ
Κι εγώ itom αυτό παρατήρησα με τα μπουζί, πολύ καλή εικόνα για το  CB και γενικά για μηχανή 30 ετών (παρά κάτι)  ;D
Τέλεια Τεο, από Τρίτη πάω για την άδεια και από ΣΚ
Θα την κατεβάσω Θεσσαλονίκη, αν όλα παν καλά!
ʼιντε να την βάλω κι εγώ λίγο χέρι γιατί με την καραντίνα δεν έκανα τίποτε!!!
καλημέρα Αντώνη ,, χαίρομαι που διαπιστώθηκε από εσένα και τον Γιάννη (αυτός ήταν και ο λόγος που έβαλα την φωτογραφία) τα μπουζί αυτά τα είχα 15000 χλμ από το 2016 , τα είχα δηλαδή και με τα προηγούμενα καρμπυρατέρ (αυτά που είχατε ρυθμίσει με τον Γιάννη ) . Διαπίστωσα ότι αν και κατά καιρούς τα είχα βγάλει για να δω σε τι κατάσταση ήταν (τελευταία φορά πριν δύο χρόνια ) είχα λίγο θέμα με το ένα από αυτά μιας και ξεβιδωσε με αρκετό ζόρι ,, για τον λόγο αυτό θα προτείνω σε όποιον δεν κάνει πολλά χλμ να μην περιμένει μεγάλο διάστημα χωρίς να τα ξεβιδωσει ,καλά είναι μια φορά τον χρόνο να ξεβιδωνουν για έναν οπτικό έλεγχο .
Αντώνη ελπίζω σύντομα να το φέρεις το δικό σου και να το ετοιμάσεις ώστε να τα πούμε και από κοντά.

Alex400

Εργασίες σε εξέλιξη. Όταν τελειώσουν θα ενημερώσω για τη διαδικασία και τις τιμές  :)




















JEPE

Ωραίος alex!αναμένουμε!!

Στάλθηκε από το Redmi 7A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Super444

Ωραίος Alex! Ετοιμάζομαι να το κλείσω κι εγώ το δικό μου για βαψίματα μοτερ-πλαισιο και σκέφτομαι αν θα τον κάνω έτσι τον καθρεφτη ή γυαλισμένο σαν την κεφαλή. Πάντως δείχνει κούκλα.

Alex400

Οφείλω και μια εξήγηση για τις πιο πάνω φωτογραφίες . Στην πρώτη το πεντάλ του φρένου με την σκουριά και κατόπιν [που εμφανίζεται λευκό] , μετά την αμμοβολή ή υαλοβολή [εξαρτάται από το υλικό του πεντάλ και τη διάβρωση τι θα χρησιμοποιήσουν] που το προετοιμάζει για επιχρωμίωση ή νικέλωμα . Τα μαρσπιέ  και το καπάκι του κινητήρα έγιναν ηλεκτροστατική . Αυτό το ''προτζεκτ'' γίνεται σε μιά προσπάθεια για να έχουμε καλύτερες τιμές [χωρίς εκπτώσεις στην ποιότητα ....] σε ηλεκτροστατική για ζάντες , σκελετούς ,ελατήρια πίσω αναρτήσεων κλπ , σε κεραμική βαφή εξατμίσεων που οι τιμές είναι απλησίαστες ..... Θα βοηθούσε να αναφέρεται τιμές που σας έχουν πεί για αντίστοιχες εργασίες τόσο στη Θεσσαλονίκη όσο και στην Αθήνα . Σε κάθε περίπτωση και σε κάθε ''προτζεκτ'' που κάνουμε ΔΕΝ σημαίνει ότι είναι σίγουρη η επιτυχία ....Αλλά αν δεν προσπαθήσουμε , δεν θα μάθουμε ποτέ αν θα τα είχαμε καταφέρει ....Δεκτή φυσικά η κριτική και οι γνώμες [μπορεί να οδηγήσει σε καλύτερο αποτέλεσμα η γνώμη σας ] .                 

Ποντιος χρηστος

Αλέξανδρε. εισαι ωραιος δυναμη .ωραιο αποτέλεσμα.
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης