Αλλαγή μπουζί

Ξεκίνησε από panos_khru, Ιουνίου 06, 2019, 04:37:01 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »


Harlock

Και μη με πιέζεις τελος πάντων γιατι ο προ-παππούς μου ήταν τριτος μπατζανάκης με τον Βεντούρι.

panosp25


Spyros.L

Μολις τα παρέλαβα



Harlock φερε το δίκαννο !


Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.

Harlock

να ξέρεις, θάλουν και κάποιες βαλβιδουλες να βάλεις στο καθένα

Spyros.L

Εννοεις τα ρακορ αερα που βιδωνουν πανω στη ταπα υποπιεσης των κυλινδρων? Αυτα τα χω.

Edit :Λοιπον μολις τα δοκιμασα. Στο ρελαντι χορευουν 360 μοιρες. Κ η βελονα στρωνει μετά τις 4 χιλ στροφες.
Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.

Harlock

Παράθεση από: Splazz12 στις Νοεμβρίου 02, 2020, 05:03:36 ΜΜ
Εννοεις τα ρακορ αερα που βιδωνουν πανω στη ταπα υποπιεσης των κυλινδρων? Αυτα τα χω.

Edit :Λοιπον μολις τα δοκιμασα. Στο ρελαντι χορευουν 360 μοιρες. Κ η βελονα στρωνει μετά τις 4 χιλ στροφες.

Όχι, στα σωληνάκια που πάνε στα υποπιεσομετρα θέλει καποιο στραγκαλισμό για να διαβάζεται σωστά, 
αν δεις απο το λινκ σε αυτό που πήρα εγώ έχει κατι μικρες πλαστικες βαλβιδουλες. Αν πιέσεις ενα
σωληνάκκι με το χέρι σου θα δεις οτι θα μικρυνει το ευρος της βελόνας

Spyros.L

Παράθεση από: Harlock στις Νοεμβρίου 02, 2020, 06:02:17 ΜΜ
Παράθεση από: Splazz12 στις Νοεμβρίου 02, 2020, 05:03:36 ΜΜ
Εννοεις τα ρακορ αερα που βιδωνουν πανω στη ταπα υποπιεσης των κυλινδρων? Αυτα τα χω.

Edit :Λοιπον μολις τα δοκιμασα. Στο ρελαντι χορευουν 360 μοιρες. Κ η βελονα στρωνει μετά τις 4 χιλ στροφες.

Όχι, στα σωληνάκια που πάνε στα υποπιεσομετρα θέλει καποιο στραγκαλισμό για να διαβάζεται σωστά, 
αν δεις απο το λινκ σε αυτό που πήρα εγώ έχει κατι μικρες πλαστικες βαλβιδουλες. Αν πιέσεις ενα
σωληνάκκι με το χέρι σου θα δεις οτι θα μικρυνει το ευρος της βελόνας
Αα καταλαβα ποια εννοεις. Λοιπον αυτο ίσως να μπορει να επιλυθεί χρησιμοποιώντας φιλτρα για τσιγάρα . Κανα 2 φιλτράκια μεσα σε καθε σωλήνακι. (καπου το χω δει). Καθυστερεί τη ροη αερα και δε τιναζεται η βελονα πανωκατω
Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.