Στυλάτο μασκάκι για στρογγυλοφάναρα sf

Ξεκίνησε από itom32, Φεβρουαρίου 21, 2013, 09:50:03 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

ammo77

Θα ξεσκονίσω λίγο ένα παλιό θέμα, αν και δεν εμφανίζονται κάποια από τα λινκ, εγώ θα βάλω εδώ για να μην ανοίξω άλλο.
Ο λόγος λοιπόν για ένα ανεμοθόρακα,
Οι Φωτο θα τα πουν όλα, εγώ θέλω την άποψή σας για το μέγεθος αν είναι καλό ή δεν αξίζει τον κόπο ακόμα κι αν κάποιος την έχει πάρει και την έχει δοκιμάσει να μας πει εκ του πρακτέου!



Σορι Γιάννη αλλά από το κινητό δεν ξέρω αν μπορείς να την κάνεις να φαίνεται κατευθείαν!

TEOS CB SF

Αντώνη .. το συγκεκριμένο νομίζω ότι είναι πολύ μικρό και δεν θα σου κάνει δουλειά .. αύριο θα μετρήσω πόσο ύψος έχει το δικό μου και θα σε γράψω εδώ .. πάντως είναι της givi το είχα πάρει 60 € από το μότο μάρκετ στην ΒΙΠΕΘ . Εάν δεν κάνω λάθος όταν το είχες πάρει βόλτα κάτι δεν σου είχε αρέσει .. προσωπικά πάντως ενώ το είχα τοποθετήσει μόνο για τα ταξίδια ,με βόλεψε τόσο πολύ που δεν το έβγαλα ποτέ .. ειδικά πάνω από τα 90 καταλαβαίνω την τεράστια διαφορά ..

TEOS CB SF

Τελικά το δικό μου έχει ύψος 42 cm και είναι το A650 της εταιρείας givi ... Εάν σε ενδιαφέρει και το googlαρεις μπορείς να το βρεις και πιο φτηνά από τα 60 € που το πήρα εγώ ..

itom32


klab

Η ζελατίνα που έχεις βάλει στην φωτογραφία μοιάζει πάρα πολύ με αυτή που είχα πάρει της puig
Οι διαστάσεις είναι ίδιες, το λαθάκι που έχεις κάνει είναι ότι τα 20cm αφορούν το κάτω μέρος της, την απόσταση ανάμεσα στις βίδες δηλαδή.
Αυτό που έχεις με το μπλε βέλος είναι 30cm, την έχω δίπλα μου και την μέτρησα επί τόπου.
Είχα πάρει την ελαφρώς φιμέ και μου είχε στοιχίσει 31€ τότε.





panosp25


TEOS CB SF

Εγώ θα ρωτήσω το εξής : για ποιον λόγο το θέλει κάποιος το μασκακι ,για ομορφιά η για προστασία από τον άνεμο ;; Στην πρώτη περίπτωση καλύτερα να μην βάλει κάποιος τίποτα διότι το γυμνό είναι αυτό που χαρακτηρίζει την συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα .  Από εκεί και πέρα εάν κάποιος θέλει προστασία από τον αέρα και έχει ύψος πάνω από 175 μια μικρή δεν θα έχει το επιθυμητό αποτέλεσμα ακόμη και αυτή που έβαλα εγώ πάνω από τα 110 με χτυπάει ο αέρας στο πάνω τμήμα του κράνους .. Εαν δεν είχα την δυνατότητα θα την έβγαζα μετά από κάθε ταξίδι .. αλλά σε διαδρομές εκτός πόλης την κρίνω απαραίτητη..

itom32

Παράθεση από: TEOS CB SF στις Οκτωβρίου 21, 2018, 05:35:03 ΜΜ
Εγώ θα ρωτήσω το εξής : για ποιον λόγο το θέλει κάποιος το μασκακι ,για ομορφιά η για προστασία από τον άνεμο ;; Στην πρώτη περίπτωση καλύτερα να μην βάλει κάποιος τίποτα διότι το γυμνό είναι αυτό που χαρακτηρίζει την συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα .  Από εκεί και πέρα εάν κάποιος θέλει προστασία από τον αέρα και έχει ύψος πάνω από 175 μια μικρή δεν θα έχει το επιθυμητό αποτέλεσμα ακόμη και αυτή που έβαλα εγώ πάνω από τα 110 με χτυπάει ο αέρας στο πάνω τμήμα του κράνους .. Εαν δεν είχα την δυνατότητα θα την έβγαζα μετά από κάθε ταξίδι .. αλλά σε διαδρομές εκτός πόλης την κρίνω απαραίτητη..
Να ρωτήσεις τον Αντώνη κατ'ιδίαν.Ευκαιρία είναι να τα ξαναπούμε απο κοντά λύνοντας και αυτό το θέμα.Τeo δεν είναι μόνο η ζελατίνα που βοηθά αεροδυναμικά στην διάχυση του αέρα.Βοηθά και το κάτω μέρος του λεγόμενου bikini cowl σε αυτό.

kat

εντυπωσεις klab απο αυτη τη ζελατινα των 30cm?? Κανει τιποτα;
Κατερίνα

klab

Θα σου κάνω copy paste από παλιότερο μύνημα μου από εδώ: http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=2576.0 Ζελατίνα για SF

Παράθεση από: klab στις Οκτωβρίου 24, 2010, 09:35:01 ΜΜ
Να σας πω για την δική μου, στην ουσία δεν κόβει τον αέρα αλλά τον διαχέει με αποτέλεσμα να σταματήσουν διάφοροι στροβιλισμοί, να μειωθεί κατά πολύ η ορμή του αέρα που πέφτει πάνω σου.
Σε σχέση με το τελείως γυμνό (όσο και να μην της φαίνεται) είναι η μέρα με την νύχτα.
Από την πρώτη ημέρα που την τοποθέτησα πηγαίνω άφοβα και χωρίς κουνήματα με περισσότερα χλμ απ'ότι πριν.

kat

Κατερίνα

kat

Ενα μήνα μετά, επιτέλους πήρε πάλι μπρος το cbακι μου. Εντυπωσεις απο το μασκάκι, σίγουρα κόβει στην κοιλιά αλλά και σε μέρος του θώρακα. (ύψος δικό μου 1.70). Μία που το έβαλα, το έκανα δοκιμή, και μία που το έβγαλα πάλι, διοτι εμφανισιακά δεν μου αρέσει καθόλου..

Κατερίνα

Alex400

ΑΝ ήταν όμορφη [ η ζελατίνα] θα την έβαζε και η HONDA ... [Σε πειράζω...]  ;D Θα έρθεις στην κοπή της πίτας του GO4IT Αθηνών ; θΑ είμαστε 15-20 μέλη με τους/τις συντρόφους μας .

https://www.facebook.com/groups/210956102435616/permalink/965083733689512/


panosp25

Αναφέρεται και στο πρώτο ποστ του νηματος, αλλα βαζω ενα ακομα λινκ. Πιστευω οτι ειναι αρκετα ομορφο μασκακι
Τετραγωνοφαναρος γαρ.

https://mobile.carousell.com/p/customizable-super4-super-4-cb400-front-head-cowl-wind-screen-shield-headcowl-cb400sf-cb150r-exmotion-windscreen-windshield-129802812/

Ε Γιαννη;  ;)

itom32

Πάνο δεν φαίνεται κάτι στο λινκ αλλά για όσους θέλουν να πλησιάσουν ελάχιστα,στην φινέτσα του ΟEM μασκακίου του version R αλλά είναι στογγυλοφάναροι,εδώ έχει μια χαρά τιμές και πολύ πιο όμορφα μασκάκια σε αρκετά καλή ποικιλία χρωμάτων!! Σε αυτά με την ακριβότερη τιμή,δίνουν επιπλέον ανοδιωμένα μπουλόνια για το μοντάρισμα,ενώ στα φθηνότερα ,σκέτο το μασκάκι με την ζελατίνα του.   
https://japan.webike.net/bm/brd/Bikini+cowl/MADMAX/1113/1393/