Γιατρος για sf στην Αθηνα

Ξεκίνησε από Yanniskatz, Απριλίου 04, 2019, 07:45:21 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Alex400

ΤΖΟ πάλι καλά που τράβηξες και φωτογραφίες γιατί ούτε ανάσα δεν πήραμε....Στη φωτογραφία ο JEPE ο αεικίνητος μάχεται τις αναρτήσεις ,δίπλα ο VAGOUTS καθάριζε κύκλωμα ψύξης και άλλαζε παραφλού,κάτι που έγινε και στη μηχανή του JEPE και του Απόστολου και τοποθετήθηκαν θερμικές ασπίδες αλλάχτηκαν κολάρα ένας θερμοστάτης . Ο ΤΖΟ μέτρησε τους δίσκους όλων με μικρόμετρο πριν αρχίσει να καθαρίζει έμβολα και δαγκάνες υπό την επιτήρηση της ΚΑΤ που είναι GO4IT  100% . Ο Απόστολος να βοηθάει το Δημήτρη αλλά να κάνει και εργασίες μόνος του ΟΛΟΙ να βοηθάμε ΟΛΟΥΣ και κάποια στιγμή η ώρα ήταν  επτά το απόγευμα και ήμασταν ακόμα με τον πρωινό καφέ.....Λίγες κουβέντες ακόμα για εργαλεία, λίγο συμμάζεμα, λίγο πρόγραμμα για τα επόμενα και πήραμε το δρόμο της επιστροφής. Αυτό σαν περίληψη του πως ήταν η μάζωξη.   Γλυκιά κούραση και χαρά που η ομάδα δένει .  :)                                                         

Alex400

Παράθεση από: stam στις Απριλίου 15, 2019, 07:30:12 ΜΜ
Χαίρομαι που βοήθησε το εργαλείο. ʼρα οι τσιμούχες του Bandit είναι ίδιες με τις δικές μας?
Ανοίξατε και πίσω αμορτισέρ?
Τα καλάμια του Απόστολου είναι SUZUKI BANDIT και φοράει τετραπίστονες ΤΟΚΙΚΟ δαγκάνες.Οι τσιμούχες ήταν για αυτά προς αποφυγή παρεξηγήσεως. Τα πίσω αμορτισέρ που λύθηκαν ήταν VERSION-S του Γιώργου για έλεγχο άξονα . Εντυπώσεις από όσα κάναμε θα έχουμε την επόμενη φορά που θα μαζευτούμε , αν και βλέπω τα συνεργεία να τρίβουν τα μάτια τους....                 

panosp25


Alex400

ΝΑΙ η ΝΕΛΗ άλλη μια φορά δεν προλάβαμε να την πιάσουμε και σήμερα έριχνε χαλάζι ....Ελπίζω να την προχωρήσω λίγο μες τη βδομάδα. :)       

apostolos

Ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολη την ομαδα για την ηθικη πρωτα απο ολα συμπαρασταση μιας και στην αρχη οι αναρτησεις μας εβγαλαν την ψυχη αφου δεν καταφεραμε ποτε να λυσουμε την alen βιδα στο κατω μερος και παρολο που τις ανοιξε απο πανω ο Δημητρης δεν εβγαιναν οι τσιμουχες με τιποτα και ευτυχως την τελευταια στιγμη  θυμηθηκε ενα μιστηριο εργαλειο που ειχε ο πεθερος του Δημητρη και με αυτο εγινε το μαγικο και βγηκαν οι τσιμουχες.Καθαριστηκαν με θρησκευτικη ευλαβια απο 3 ατομα Το λυσιμο και το δεσιμο ολου του μπροστινου εγινε απο εμενα καθως και μετα φτασαμε στην αλλαγη του θερμοστατη (στην αρχη απλα ειχαμε πει οτι δεν θα τον αλλαζαμε) για να περασουμε την θερμικη ασπιδα και να αλλαξουμε και τις σωληνες!!!Σαν άπειρος που ειμαι πηγα να λυσω τα κολλαρα με σταυροκατσαβιδο αλλα ευτυχως ο ομαδαρχης Alex400 που παρακολουθουσε τα παντα εφερε το σωστο εργαλειο και εκει εμφανιστηκε και ο Τζο και με 3 μαγικες κινησεις αφερεσε τον θερμοστατη και τους σωληνες και εκει ανακαλυψαμε οτι κουδουνιζε και τον αντικαταστησαμε Και παλι ο Τζο με μαγικες κινησεις περασε την θερμικη ασπιδα και απο εκει και πηραν ηταν ολα ευκολα για να ξαναπερασω τους σωληνες και να σφιξω τα κολαρα.Και ηρθε η ωρα να ξανακαθαρισουμε το συστημα ψυξεις με το καθαριστικο που πηραμε μετον Alex400 και μετα να βαλουμε το νεο παραφλου που ειναι ειδικο για τις μηχανες μας !!!!!!!!!!!!!!! Αυτα τα λιγα καναμε στην μαυρη γαζελα μου !!! Στην επομενη συναντηση που θα εχουμε και τα ρολογια θα φτιαξουμε τα καρμπς και θα αλλαξουμε και τα ring (εαν τα λεω και σωστα τρομαρα μου!!!!)στις βιδες που ρυθμιζουν το καυσιμο και τον αερα !!!!Δυστηχως μεχρι την Ελατη δεν θα εχω προλαβει για την ολικη ανακαινηση του μωρο μου Αλλα τα πραγματα εχουν παρει την σειρα τους εχουν αγραστει αρκετα πραγματα που θα αντικατασταθουν στην ανμορφωση της (δισκοι μπρος πισω ταπες για παντου νεο τιμονι ρουλεμαν τροχων και τιμονιου μανετες κ.λ.π κ.λ.π μην σας κουραζω !!!! Και παλι σας ευχαριστω ολους απο καρδιας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JEPE

Παράθεση από: Alex400 στις Απριλίου 15, 2019, 09:53:59 ΜΜ
ΝΑΙ η ΝΕΛΗ άλλη μια φορά δεν προλάβαμε να την πιάσουμε και σήμερα έριχνε χαλάζι ....Ελπίζω να την προχωρήσω λίγο μες τη βδομάδα. :)       
φιλε ζητω συγνωμη που σε παραμελησαμε αλλα ελπιζω να εξιλεωθω την επομενη φορα!!!

TEOS CB SF

Τι είναι οι θερμικές ασπίδες ?? Χωρίς πλάκα δεν ξέρω (εκτός εάν το γνωρίζω με άλλη ονομασία )

Alex400

ΘΕΟΦΙΛΕ είναι ένα προστατευτικό που θυμίζει σαμπρέλα και καλύπτει το χώρο ανάμεσα σε κεφαλή και ρεζερβουάρ και ανάμεσα σε κεφαλή και καρμπιρατέρ . Ουσιαστικά ΔΕΝ αφήνει την θερμοκρασία του μοτέρ να περάσει στα καρμπιρατέρ.               

apostolos

Παράθεση από: TEOS CB SF στις Απριλίου 15, 2019, 10:28:41 ΜΜ
Τι είναι οι θερμικές ασπίδες ?? Χωρίς πλάκα δεν ξέρω (εκτός εάν το γνωρίζω με άλλη ονομασία )
Δυστηχως δεν εχω φωτο αλλα ειναι ενα κομματτι καουτσουκ με 2 πλαινα πλαστικα σκληρα κομματια η οποια στερεωνεται στον θερμοστατη καλυπτει τα μπουζι και κλεινει πανω στα μπουζοκαλοδια ωστε να μην ανεβαινει η θερμοκρασια του κινητηρα προς το ρεζερβουαρ και προστατευει τις πιπες απο νερο και υγρασια!!!Ελπιζω να βοηθησα Φωτο στην επομενη συναντηση!!!

TEOS CB SF

Κατάλαβα , όντως το έχω στο δικό μου αλλά δεν γνώριζα ότι λέγεται έτσι (ούτε κάπως αλλιώς ) . Βέβαια φανταζομουν ότι αυτός είναι ο λόγος ύπαρξης του .

Ποντιος χρηστος

Από μαμά η ιντερνασιοναλ φωτό ποτέ ; Αύριο ε ; Η ο άλλος ο πίσω . Τεο .
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

TEOS CB SF

Παράθεση από: Ποντιος χρηστος στις Απριλίου 16, 2019, 04:39:52 ΜΜ
Από μαμά η ιντερνασιοναλ φωτό ποτέ ; Αύριο ε ; Η ο άλλος ο πίσω . Τεο .
Ρε φίλε οι αναρτήσεις σου είναι πολύ αινιγματικές .. Δυσκολεύομαι να σε καταλάβω ..

wolfi

Δεν είσαι ο μόνος που δυσκολεύεται να καταλάβει τα γραφόμενα τού.....

Ποντιος χρηστος

Ξαδερφάκι σε Ελεω εάν αυτό που έχεις εσυ το είχες ανέκαθεν όταν την πήρες η το έβαλες έξτρα . Φωτό θα βάλεις ; Τι κε γρίκας; Αζαντιντς με και ο κρεμάω αμέσως μη χαν να γουσουνεβ. Γίνεται να το βγάλεις φωτό γιατί δεν γνωρίζω για ποιο πραγμα μιλάτε . Και ήθελα να το δω σε κάποια φάση . Αναμνον κορ αναμνον
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

TEOS CB SF

Μιλάμε για το πλαστικό που μοιάζει με σαμπρέλα και είναι πάνω από το καπάκι της κεφαλής και πριν το σασί και το τεποζιτο .. γράφει ότι δεν μπόρεσε να βρει φωτογραφία ..