κολαρα σιλικονης cb400sf

Ξεκίνησε από kotsidas, Δεκεμβρίου 19, 2015, 05:18:48 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

kotsidas

καλησπερα συντροχοι, αν εχει καποιος καμια ιδεα γιτι εγω μπερδευτηκα... Στα πλαισια λοιπον ανακατασκευης της κουκλας μου ψαχνω λοιπον για κολαρα σιλικονης βρηκα λοιπον ενα σετ το οποιο αναφερει οτι κανει για NC-23E HYPER V-TEC υπαρχει nc23 vtec η εχει κανει λαθος ο κινεζος? κι αν δεν ειναι λαθος κανει για nc31 v2?

jah

Ο Κινέζος καλά τα λέει. Αν δεν κάνω λάθος δεν ταιριάζουν στο NC31. Τουλάχιστον όχι όλα τα κομμάτια. 

kotsidas

αρα το μοτερ μας με κωδ nc23e βγαινει και vtec? λιγο που τα ειδα μοιαζουν...αλλα με το κινεζο δεν μπορεις να εισαι ποτε σιγουρος... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ παντως μαλλον θα τα παραγγειλω.

itom32


jah

Σαν να μπερδεύτηκα κι εγώ τώρα.. NC23 είναι το CBR 400 RR. Ο κινητήρας του NC31 ισχύει ότι ξεκινάει από NC23E. Για βάλε το link να βοηθήσουμε καλύτερα..

itom32

Ανοιξα το parts manual του nc39 hyper vtec για να ξεκαθαρίσω το μπερδεμα.Οντως το μοτερ του nc39 vtec spec1 ονομάζεται nc23e.Ξεκινα απο αριθ.κινητηρα ΝC23e 2000001 εως 2060001.Αρα σωστος ο Κινέζος.


kotsidas

καi η samco το ιδιο λεει...Βεβαια εδω λεει το ενα κιτ nc23e hyper vtec και το αλλο nc39 vtec...

Harlock

   Τελικά δοκίμασε κανεις αμα ταιριάζουν αυτα του aliexpress στο δικό μας;

jah

Δεν τα δοκίμασε κανεις απ ότι φαίνεται, αλλά δεν ειναι για το NC31..

panosp25

Σίγουρα δεν ειναι για το NC31 οπως λεει κι ο Jah και μαλλον δεν τα δοκίμασε κανεις στην Ελλάδα. Εξω ομως τα εχουν βαλει σε NC31. Ειναι για NC39 και ταιριάζουν ΜΟΝΟ 3 κολάρα. Όχι όλα. Απλα αυτα που ταιριαζουν ειναι αυτα που φαίνονται.

Harlock

ήθελα τα 2 που πάνε στον θερμοστάτη (επειδη μου σταζουν) και τα 2 που πανε στο ψυγείο.

panosp25

Τα δύο του ψυγείου σίγουρα ταιριάζουν. Τα δύο του θερμοστάτη δεν ξέρω.

Harlock

παιζει καμια πατεντα να πας πουθενα να στα φτιαξουν;

panosp25

Γενικα σε ψυκτικους θα βρεις και σωληνες και σφηχτηρακια να κοψεις και να ραψεις. Αλλα οσο περισσοτερες ενωσεις τοσο μεγαλυτερος ο κινδυνος διαρροης.