κολαρα σιλικονης cb400sf

Ξεκίνησε από kotsidas, Δεκεμβρίου 19, 2015, 05:18:48 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

jah

Τα δυο του θερμοστάτη από τους κυλίνδρους, μπορείς να τα αντικαταστήσεις εύκολα. Παίρνεις δυο γωνιές ορθές, με το κατάλληλο πάχος.. Τα κόβεις φυσικά όπου χρειάζεται. Το ενα πρέπει να έχει άλλη μια κλίση πολυ ελαφριά, που μπορεί όμως να γίνει από σένα χωρίς να έχει πρόβλημα το κολάρο και χωρίς να τσαλακώσει.. Κοινώς, δεν χρειάζεται να δώσεις ενα 10αρικο σχεδόν στη Honda.

Τα δυο του ψυγείου, σφυξε την καρδιά σου και δώσε κάτι παραπάνω να τα πάρεις μαμά. Αξίζουν τα λεφτά τους πραγματικά!!

Έκανα αρκετές αλχημείες και γω με αυτά τα 4 κολάρα και εν τέλη κατέληξα σε αυτά που σου γράφω..

Κάτι ακόμα! ΜΗΝ βάλεις έξτρα σωλήνες με ενώσεις, γιατί αν δεν ξέρεις τι μέταλλο να χρησιμοποιήσεις μπορεί να σου κάνει ηλεκτρόλυση!! Και δεν το θες..

jah

Αν αποφασίσεις να βάλεις μόνος χέρι, υπάρχουν και κανα δυο tips ακόμα για τα κολάρα.. Τα γράφω ωστόσο και για όποιον τα χρειαστεί.

1. Πριν τα τοποθετήσουμε, βάζουμε λίγο γράσο στα μεταλλικά μέρη. Και γλιστράει καλύτερα και γίνεται σαν κόλλα με τη θερμότητα.
2. Δεν σφίγγεις πολυ τους κολιέδες για να μην πληρώσεις το κολάρο. (Οι πολυ φθηνοί κολιέδες ανοίγουν εύκολα και δεν σφίγγουν καλά)
3. Όταν τελειώσεις το σφίξιμο, σηκώνεις λίγο την άκρη που περισσεύει. Βοηθάει να μην χαλαρώνουν από τους κραδασμούς.

Harlock

ευχαριστω αδερφε, εγώ βάζω βαζελίνη συνήθως σε σωληνακια και κολαρα.
Είχα πει μήπως έβρισκα κοκκινα κολλάρα σιλικώνης, τα οποια όμως δεν κουρμπαδιάζουν (με καμηνετο κλπ), μόνο έτοιμα τα παίρνεις.

skempris

€ 33,89  6%OFF | Motorcycle Silicone Radiator Hose Kit Heater Engine Water Pipe For Honda CB400SF NC31 1992 1993 1994 1995 1996 1997
https://a.aliexpress.com/_mq21ZQL

Έχω βρει κι αυτά πάντως για όποιον ενδιαφέρεται που νομίζω ταιριάζουν στο δικό μας

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Cb400sf version S F3V