Καλώς σας βρήκα φίλοι μου...!

Ξεκίνησε από bonamin, Ιουνίου 14, 2021, 09:38:35 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

wolfi

Παράθεση από: TEOS CB SF στις Ιουνίου 17, 2021, 08:07:35 ΜΜ
Εγώ δεν θα σε απαντούσα για να σκάσεις παλιό λυκουδι...



Καλά εντάξει εσένα δεν θα σε ρωτούσα καν γιατί θα ήμουν ΣΊΓΟΥΡΟΣ ότι θα πήγαινες σε κάτι πιο καινούριο και πιο δυνατό - νευρικό

itom32

Παράθεση από: wolfi στις Ιουνίου 17, 2021, 09:35:56 ΜΜ
Παράθεση από: TEOS CB SF στις Ιουνίου 17, 2021, 08:07:35 ΜΜ
Εγώ δεν θα σε απαντούσα για να σκάσεις παλιό λυκουδι...



Καλά εντάξει εσένα δεν θα σε ρωτούσα καν γιατί θα ήμουν ΣΊΓΟΥΡΟΣ ότι θα πήγαινες σε κάτι πιο καινούριο και πιο δυνατό - νευρικό
Εσεις με τα καινουρια και νευρικοτερα,ελατε μετα απο τριαντα χρονια χρησης τους να ελενξουμε αν και ποσο νευρικα θα ειναι ακομα. ;)

TEOS CB SF

Εεε όχι και 30 Γιάννη ..
Ακόμη είμαι στα 27 χρόνων είναι το δικό μου ,, τα δικά σας δεν είχαν γεννηθεί ακόμη ..

Αλλά παρόλα αυτά ένα δίκιο το έχει ο λυκάνθρωπος ,, πέραν του συναισθήματος που υπάρχει με το μηχανάκι μιας και το έχω από το 2001 .. την πραγματικότητα την γνωρίζουμε όλοι κύριοι ...

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


itom32

H πραγματικοτητα ειναι μια.Περναω μια χαρα με την Ασημω μου οπως και παλαιοτερα με την Ρηνιω μου.Ειδικα για ενα,δυο χρονια που τις ειχα παρεα και τις δυο,ηταν τελεια.

bonamin

Τελικά παιδιά ήρθε το εργαλείο σπίτι.

Πέρασε απο έλεγχο σε μηχανικό και πήρε το ΟΚ, οπότε και προσχώρησα στην αγορά...!
Χθες βράδυ το έφερα σπίτι, σήμερα πέρασα και απο την Πάτρα μια βόλτα και εξοπλίστηκα με καινούριο Κράνος, Μπουφάν, Γάντια και απο Δευτέρα θα πάω να κάνω και ένα σέρβις λάδια, φίλτρα και μπουζί. Συν και οτι άλλο ίσως χρειαστεί. Ο μηχανικός μου είπε οτι καλό θα ήταν να βάλω και τακάκια πίσω. Τα βλέπει χωρίς πολύ ψωμί.

Στην επόμενη συνάτηση υπολογίστε και μένα κατα 90%, να πούμε και μια κουβέντα απο κοντά! :)
Αν δε, είναι κάπου στην Δυτική Ελλάδα, υπολογίστε με 200% !

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ θέλω να κάνω μόνο !
Μπορεί να ακουστώ ηλίθιος αλλά θα το ρωτήσω γιατί αλήθεια δεν ξέρω.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω ένδειξη είτε σχέσεως, είτε έστω "Top Gear". Γιατί με 6 ταχύτητες είδα οτι δυκσολεύομαι να θυμάμαι ακριβώς τι έχω μέσα, και δεν είναι σαν το αυτοκίνητό μου που καταλαβαίνω μόνο οπτικο-ακουστικά τι γίνεται με το μηχανοστάσιο. Εδώ είναι κοντές οι σχέσεις, και με 90χλμ πχ, δεν καταλαβαίνω αν έχω 5η ή 6η.

Υπάρχει τέτοια επιλογή; Τέτοιος αισθητήρας ξερω γω ?

Ορίστε και μια φώτο απο το CB στο σπίτι μου πλέον <3 :


Honda. The Power of Dreams.

itom32


bonamin

Παράθεση από: itom32 στις Ιουνίου 18, 2021, 05:52:57 ΜΜ
Καλοταξιδο το version r σου.

Σε ευχαριστώ φίλε itom32 ! <3

Να'σαι καλά !
Honda. The Power of Dreams.

panosp25

Καλορίζικο λοιπόν!
Η επόμενη συνάντηση θα είναι 25-27 Ιουνίου στην Πάργα, οποτε αν θες κοντα είσαι...
Οσο για την ένδειξη υπάρχει διάταξη αλλα αν το μαθεις λιγο δεν θα σου χρειαστεί.

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

bonamin

Παράθεση από: panosp25 στις Ιουνίου 18, 2021, 06:09:20 ΜΜ
Η επόμενη συνάντηση θα είναι 25-27 Ιουνίου στην Πάργα, οποτε αν θες κοντα είσαι...
Οσο για την ένδειξη υπάρχει διάταξη αλλα αν το μαθεις λιγο δεν θα σου χρειαστεί.

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραία ! Θα προσπαθήσω να έρθω. Μόνο η δουλειά με κρατάει. ;)

Για την ένδειξη, προφανώς και θα το δουλέψω λίγο έτσι για αρχή και ίσως το μάθω κιόλας, απλά το σκεφτόμουν σήμερα, να δω αν υπάρχει όντως κάτι τέτοιο.

Στο CM (είναι 4τάχυτο) οταν βάλεις τετάρτη, μετά ο επιλογέας είναι πολύ μαλακός και κουνιέται ελεύθερα. Μπορείς δηλαδή με απαλή κίνηση να δεις αν έχεις όντως τετάρτη, ΧΩΡΙΣ να πατήσεις συμπλέκτη.
Στο CB δεν μπορώ να το κάνω αυτό, και είτε έχω 5ή είτε 6η μου φαίνεται ακριβώς το ίδιο :D.

ʼλλωστε δεν συνηθίζω να ταξιδεύω και ποτέ με πολλά χλμ. Μ'αρέσει η ήρεμη βόλτα, οπότε σε χαμηλές στροφές και ταχύτητα, η διαφορά απο σχέση σε σχέση είναι ακόμα μικρότερη.

Anyway, σε ευχαριστώ πάντως για την πληροφορία ! <3
Honda. The Power of Dreams.

Alex400

ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ .  ;) . Και σε συμπάθησα ήδη . . .[ Honda. The Power of Dreams. . . . .]   :) . ΔΕΝ βλέπω να χρειάζεσαι ενδειξη ταχύτητας . ( Version-R γάρ . . .) Βάζεις 6 και απλά ανοίγεις το γκάζι απο τα 60 . Ολα θα τα κάνει μόνο του και θα τα κάνει καλά . [Αρκεί να ειναι καλά συντηρημένο .] Καλή συνέχεια .