Μικρη πτωση! ---> Δισκοπλακα :(

Ξεκίνησε από mechmech, Οκτωβρίου 22, 2009, 06:01:10 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

point zero

εχεις χαλασει 2800 απο τοτε  που την πηρες και βρισκεις ακριβα τα 2800 που ζητω εγω για δυο cb που πουλαω ????

( Δεν εχω διαθεση να αρχισω την γκρινια  αλλα με αυτα που διαβαζω ....... )
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

mechmech

Πρωτον, ΞΥΠΝΑ, εγω ποτε δεν ειπα οτι δεν τα αξιζει τα 2800 το μηχανακι σου. Ειπα οτι ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΟΣΑ. Αλλο το να, αλλο το αλλο.

Δευτερον, δεν την αγορασα για τοσα. Την αγορασα λιγο πανω απο το διχιλιαρο. Τα 2800 προεκυψαν επειδη αλλαξα καποια αναλωσιμα (αναποφευκτο) και επειδη ηθελα να την εχω ΑΨΟΓΗ, και φυσικα επειδη εκατσα αυτη η στραβη και καθομαι και πληρωνω δυο δισκοπλακες (κοντα 500αρι). Το οποιο δεν ηταν ακριβως στο προγραμμα, αν με πιανεις....

Και τριτον, η μηχανη μου ειναι ισως λιγο καλυτερη περιπτωση απο τη δικη σου. Αυτα με καμια διαθεση ανταγωνισμου, αλλωστε δεν την πουλαω.

Μιλαμε για Version S 97', brembo, σωληνακια υψηλης μπρος πισω, αλλαγμενο χταποδι, τελικο χειροποιητο κοντα στο 400αρι, πολλα λεφτα σε αξεσουαρ (σελα, νικελ μερη κλπ) και διαφορα αλλα καλουδια, και, τελος, σε ΑΨΟΓΗ κατασταση. Το μονο που ζηλευω ειναι οι αναρτησεις σου μπροστα.

Και παλι, αν την εδινα, καπου στα 2500 θα ξεκιναγα (με καινουρια λαστιχα). :wave:

freethan

ΠαράθεσηΠρωτον, ΞΥΠΝΑ, εγω ποτε δεν ειπα οτι δεν τα αξιζει τα 2800 το μηχανακι σου. Ειπα οτι ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΟΣΑ. Αλλο το να, αλλο το αλλο.

Οκ, κοίτα Mechmech, δεν υπερασπίζομαι κανένα, αλλά δεν μου αρέσει και αυτό το στυλ συνομιλίας, μπορούμε και καλύτερα νομίζω, όποια άποψη και αν έχουμε  :beerchug:

mechmech

Δεν ειμαι επιθετκος. Το λεω παρα πολυ φιλικα αυτο, οπως ακριβως το ειπα και στην αγγελια του, και αν ειναι εξυπνος, που δεν εχω κανενα λογο να πιστευω οτι δεν ειναι, θα το λαβει υποψιν του.

Δεν ειναι ευκολοι καιροι, και το να θελεις να πουλησεις κατι μεταχειρισμενο οσο του αξιζει ειναι αλλο, και αλλο το να το πετυχεις.
Μακαρι να μπορουσα να βρω καποιο φιλαρακι μου να το παρει γιατι ξερω οτι το μηχανακι τα σπαει και αξιζει.

Αλλα, δυστυχως, ο κοσμακης δεν ξερει οτι με το που παρει ενα μηχανακι θα του αλλαξει λαδια,ξυδια, μπαταριες, γραναζια κλπ.Ουτε ξερει τι παει να πει αφτερμαρκετ αναρτησεις μπρος πισω. Οποτε κοιτανε ολοι οι κουτοπονηροι την αρχικη τιμη. Δυστυχως για τον Ποιντ Ζιρο και την καλη του.

Atanassio

Παράθεση από: freethan στις Δεκεμβρίου 07, 2009, 03:01:18 ΜΜ
ΠαράθεσηΠρωτον, ΞΥΠΝΑ, εγω ποτε δεν ειπα οτι δεν τα αξιζει τα 2800 το μηχανακι σου. Ειπα οτι ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΟΣΑ. Αλλο το να, αλλο το αλλο.

Οκ, κοίτα Mechmech, δεν υπερασπίζομαι κανένα, αλλά δεν μου αρέσει και αυτό το στυλ συνομιλίας, μπορούμε και καλύτερα νομίζω, όποια άποψη και αν έχουμε  :beerchug:

Σίγουρα μπορούμε καλύτερα........  Άσχετα με τις προθέσεις μας ο γραπτώς λόγος δημιούργεί ΠΟΛΥ ευκολα παρεξηγησεις.  Το νου μας!!!

point zero

Λοιπον Mechmech  πολυ φιλικα και εγω θα σου πω δυο κουβεντες .. το " Ξυπνα " οπως και να το ειπες  αφησε το καλυτερα για τους κοντινους σου , για τους οικειους σου , για αυτους που τους βλεπεις καθε μερα και που εχεις το θαρρος και το δικαιομα να το πεις .....

Δεν ειπες πως δεν αξιζει η μηχανη μου , ειπες πως πρεπει να κατεβασω την  τιμη , που σημαινει οτι ζηταω πολλα ... Οπως θα καταλαβες ομως ( Φανταζομαι ) με τον ενα η με τον αλλο τροπο ειτε δηλ μεσω ατυχιας να τρακαρεις ειτε γιατι δεν ζυγισες καλα την κατασταση και η μηχανη θελει μαζεματα , τα  δυο χιλιαδες και κατι που εδωσες δεν ειναι σχεδον ποτε δυο χιλιαδες και κατι , αλλα ειναι δυο χιλιαδες οχτακοσια !!!!!!    Ενω στην δικη μου περιπτωση τα δυο οχτακοσια , ειναι δυο οχτακοσια και θα ειναι για πολυ καιρο δυο οχτακοσια .....ειτε τρακαρεις , ειτε  θελεις οποιοδηποτε μαζεμα !!

Κλεινωντας , Η μηχανη σου σιγουρα ειναι καλυτερη περιπτωση απο την δικη μου 100%   .... Αλλα ξερεις κατι αυτο δεν νοιαζει κανεναν εδω μεσα .... το λεω εκ μερους ολων ... Το λεω γιατι ποτε κανενας εδω μεσα δεν ποσταρισε το αν η δικη του μηχανη ειναι καλυτερη απο των αλλων ...Εδω μεσα εχουμε ολοι απο μια μηχανη και αυτη η μηχανη ειναι του καθε ενος  και την χαιρεται που ειναι δικια του ! ! !

Ευτυχως για εμενα και για την καλη μου ....

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΝΜ , ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΑΛΛΟ  :wave:
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

Headmaster

ΗΣΥΧΙΑ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ

ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ
ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΔΙΚΟ ΜΕΡΟΣ


TOPIC UNLOCKED

mechmech

Λοιπον, προς ενημερωση οποιου ενδιαφερομενου, ηρθε και η δευτερη δισκοπλακα, κατοπιν περιπετειων, και η μηχανη πλεον φοραει πανω διδυμες δισκοπλακες της EBC. Απ'οσο μπορω να κρινω και μου ειπε και ο μηχανικος, η ποιοτητα ειναι εξαιρετικη.  :)

Τωρα που ειναι και οι δυο ασορτι, λυθηκε και το εμφανισιακο ζητηματακι... ;D Ειναι ομορφουλες. Υστερα απο την προσθηκη τους, και μετα και απο μια μικρορυθμιση σε συμπλεκτη και γκαζιερα, με την ευκαιρια, η μηχανη ειναι καλυτερη κι απο πριν.  :D :D :D

Σχετικα με το wemoto, δεν ημουν το ιδιο ευχαριστημενος απο τη δευτερη παραγγελια, καθως εσταλη καθυστερημενη, με ταχυδρομειο κι οχι κουριερ (με το ιδιο κοστος μεταφορικων ομως), και το πακετο ηρθε εδω εμφανως ταλαιπωρημενο (η συσκευασια εφαγε πολυ ξυλο). Ευτυχως η πλακα ηταν ενταξει, αλλα θα μπορουσε να εχει γινει ζημια.
Εστειλα μηνυμα οπου ζητω εξηγησεις για τον τροπο αποστολης, θα ενημερωσω...

Κατα τα αλλα, ειμαι ευχαριστημενος απο τις υπηρεσιες τους και προτεινω ανεπιφυλακτα να τους προτιμησετε στο μελλον και για το παραμικρο ανταλλακτικο!


ΥΓ. Θα ανεβουν φωτος του μηχανακιου λιαν συντομως  :)

snipereps