Μικρό χοντρό προβλήματα !!!!!

Ξεκίνησε από Sotoros, Φεβρουαρίου 20, 2020, 09:11:50 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

panosp25

Το ρουμπινετο για να μην τραβάει στο on ή έχει βούλωσει το σωληνάκι ή κατι παίζει με την πεταλούδα. Εχεις καμια φωτο απο το ανοιγμα;

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Sotoros

Παράθεση από: TEOS CB SF στις Φεβρουαρίου 21, 2020, 07:54:30 ΠΜ
Αν θέλεις για τις δοκιμές σου στο κύκλωμα ψύξης , μιας και έχεις διαρροή από το ψυγείο , προτείνω αντί για αντιψυκτικό-παραφλου να βάζεις απιονισμένο νερό (αρκεί μην κάνει παγωνιά) ..
Κατά τα άλλα δεν θα έχεις κανένα θέμα και θα σου βγει πολύ πιο οικονομικά μιας και έχεις διαρροή και σίγουρα θα ξανά αδειάσεις σιντομα ..
.. βρες μια λύση επισκευή ή αντικατάσταση ψυγείου και μετά προχώρησε στο θέμα του ρουμπινετου-τεποζιτου
Έχω δει κάτι υγρά που πουλάνε για επισκευή φτηνό είναι θα πάρω ένα να κάνω μια δοκιμή και βλέπουμε αν δεν κάνω τπτ θα ψάξω να βρω ένα να το βάλω επάνω να ξεμπερδευω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sotoros

Παράθεση από: panosp25 στις Φεβρουαρίου 21, 2020, 09:07:48 ΠΜ
Το ρουμπινετο για να μην τραβάει στο on ή έχει βούλωσει το σωληνάκι ή κατι παίζει με την πεταλούδα. Εχεις καμια φωτο απο το ανοιγμα;

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το ρουμπινετο όταν το έχω στο res και ρουφήξω τρέχει κανονικά όταν το βάλω στο on και ρουφήξω δεν κάνει τπτ  από φωτο δεν έχω δύστυχος αλλά μέσα όταν το άνοιξα ήταν όλα μια χαρά και η μεμβράνη και όλα


Sent from my iPhone using Tapatalk

panosp25

Το λεκανακι κατω απο το ρουμπινετο το ανοιξες;

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Sotoros

Παράθεση από: panosp25 στις Φεβρουαρίου 21, 2020, 01:50:27 ΜΜ
Το λεκανακι κατω απο το ρουμπινετο το ανοιξες;

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μετά από τον καθαρισμό και την τοποθετηση πάνω στο ντεπόζιτο όχι δεν το ξανάνοιξα θα το κάνω μόλις σχολασω να δω αν έχει κατεβάσει τπτ γιατί δεν έχει και το φιλαρακι το ρουμπινετο


Sent from my iPhone using Tapatalk

panosp25

Δες το λιγο γιατι το σωληνακι του on νομιζω κατεβαινει πιο χαμηλα μεσα στο λεκανακι...

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


TEOS CB SF



Παράθεση από: Sotoros στις Φεβρουαρίου 21, 2020, 11:11:17 ΠΜ

Έχω δει κάτι υγρά που πουλάνε για επισκευή φτηνό είναι θα πάρω ένα να κάνω μια δοκιμή και βλέπουμε αν δεν κάνω τπτ θα ψάξω να βρω ένα να το βάλω επάνω να ξεμπερδευω


Sent from my iPhone using Tapatalk
[/quote]

Σχετικά με το υγρό που λες όπως και με την λεγόμενη φώκια ,, σε παλιότερες αναφορές στο φόρουμ έχουν διαπιστώσει ότι δημιουργεί προβλήματα στην αντλία νερού ...
Προσωπικά το έχω δοκιμάσει στο αυτοκίνητο μου και έκανα δουλειά σε διαρροή που είχα στο καλοριφέρ ..
Στο μηχανάκι δεν χρειάστηκε ποτέ ευτυχώς ,, αλλά καλά είναι να διαβάσεις εντός του φόρουμ διότι θυμάμαι ότι κάπου είχα διαβάσει ότι κάποιος μετά από τέτοιο πείραμα είχε θέμα με την αντλία νερού ..αν γνωρίζει κάποιος ας μας πει

Ποντιος χρηστος

Δες πολύ καλά την μεβρανη εσωτερικά  ???
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

klab

Παράθεση από: Alex400 στις Φεβρουαρίου 20, 2020, 09:38:28 ΜΜ
Σωτήρη αν είχες ανοίξει τη μεσαία βίδα στην αντλία νερού και έβαζες με πίεση από λάστιχο νερού στο ψυγείο [από την τάπα ] , θα είχες το αποτέλεσμα της φώτο και θα είχε βγάλει πολλή λάσπη .       
Προσκυνώ, respect, είσαι θεούλης   ;)

Alex400

Klab ευχαριστώ , αλλά τα περισσότερα από εδώ μέσα τα έμαθα . Είναι αυτά που έχετε αφήσει ΕΣΕΙΣ για εμάς τους νεότερους . Με τη σειρά μου ...Ευχαριστώ , είστε οι καλύτεροι .  ;)         

Sotoros

Σήμερα θα της κάνω αλαγη τα νερά πάλι και θα τσεκάρω και το ρουμπινετο να δω μήπως βγάλω τπτ άκρη θα σας ανεβάσω και φωτο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sotoros

Λοιπόν έχουμε και λέμε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sotoros


Sotoros

Η αιτία του κακού και από τις δυο μεριές στο ψυγείο όποτε πάμε για ψυγείο δεν νομίζω να αξίζει να το φτιάξω πιστεύω να βρω κανένα σε καλή κατάσταση


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sotoros

Όσο για το ρουμπινετο υπάρχει περίπτωση να έχω βάλει τη μεμβράνη ανάποδα;;;;γίνεται στο ρες όταν ρουφάω να τρέχει και στο όν τπτ ;;;;αν ήταν το ρουμπινετο χαλασμένο δεν θα έβγαζε όπως και να το είχα σωστά ;;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk