φιλτρο στο ρουμπινετο

Ξεκίνησε από kostasd, Νοεμβρίου 20, 2019, 05:23:09 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

kostasd

Καλησπερα,
γνωρισατε οτι υπαρχει μεσα στο ρουμπινετο φιλτρο? εγω οχι παντως
εμενα οπως βλεπετε στην φωτο ειχε ενα σφουγγαρι απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη και ειχε γινει τριμματακια!
και στο manual υπαρχει κανονικα.
οποτε οσοι εχετε προβληματα τροφοδοσιας ριξτε και εκει μια ματια.

panosp25

Καλησπέρα.
Έχει αναφερθεί πολλές φορές το εν λόγω φίλτρο σε αυτή εδώ την ομάδα.
Επίσης δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά δεν υπάρχει πουθενά στο ρουμπινέτο σφουγγαράκι...

kostasd

Αν σου πω οτι δεν το ειχα διαβαδει ποτε μου....
προφανως και δεν υπαρχει σφουγγαρακι! ο προηγουμενος το εβαλε γιατι του φαινοταν ακριβο μαλλον το κανονικο φιλτρο!

Alex400

Στο κομμάτι του ρουμπινέτου που κρατάς απουσιάζει η πλαστική σήτα . Επίσης λόγω του υλικού που έχει μαζέψει θα έλεγα να κοιτάξεις σε τη κατάσταση είναι το φίλτρο που βρίσκεται ΜΕΣΑ στο ρεζερβουάρ , ακριβώς εκεί που έβγαλες το ρουμπινέτο .           

TEOS CB SF

Παράθεση από: Alex400 στις Νοεμβρίου 21, 2019, 12:28:19 ΠΜ
Στο κομμάτι του ρουμπινέτου που κρατάς απουσιάζει η πλαστική σήτα . Επίσης λόγω του υλικού που έχει μαζέψει θα έλεγα να κοιτάξεις σε τη κατάσταση είναι το φίλτρο που βρίσκεται ΜΕΣΑ στο ρεζερβουάρ , ακριβώς εκεί που έβγαλες το ρουμπινέτο .           
καλημέρα ʼλεξ εγώ στην φωτογραφία που έχει βάλει ο kostasd βλέπω στα δεξιά ότι έχει βγάλει το φίλτρο του ρουμπινετου (το χονευτο) το οποίο είναι εντός του ρεζερβουάρ πάνω από το ρουμπινετο και είναι και σε σχετικά καλή κατάσταση από την συγκεκριμένη οπτική πλευρά ..
Τώρα όσο για το σφουγγάρι που βρέθηκε εκεί ,,,,τι να πω θα είναι ευτύχημα να μην έχει πάει κάποιο κομμάτι στα καρμπυρατέρ ..
Για τον φίλο kostasd έχω να πω ότι μπορεί να ψάχνει μέσο της ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ που υπάρχει στο επάνω μέρος της σελίδας του φόρουμ ώστε να μπορεί να βρίσκει εύκολα με λέξεις ν"κλειδιά " κάτι που θέλει ,,όπως ρουμπινετο .
Διότι είναι τόσα πολλά τα θέματα που έχουν τυπωθεί στις σελίδες του φόρουμ που σίγουρα ένα νεο μέλος να υπάρχουν φορές που να χάνεται ..

Alex400

Θεόφιλε έχεις απόλυτο δίκιο, το είχα σε μεγέθυνση την εικόνα και δεν έβλεπα καθόλου το φίλτρο .