Λεντοταινια στοπ φως

Ξεκίνησε από SotirisKntCafe, Οκτωβρίου 30, 2019, 07:38:10 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

SotirisKntCafe

Καλησπερα σε ολους! Εχω κοψει ραψει ουρα και εχω τοποθετησει λεντοταινια. Δουλευουν ολα ρολοι εκτος του στοπ φρενου. Συνδεδεμενα σωστα τα καλωδια, ελεγμενες οι ασφαλειες για καμια καμμενη. (Επισης ειναι η δευτερη που βαζω) Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα;

panosp25

Οι βαλβίδες του στοπ δουλεύουν; Καμία φωτό κανένα βίντεο να καταλάβουμε πάνω κατω τι γίνεται θα βοηθούσε.

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


stam

Έχεις βάλει ξεχωριστή ledοταινία για το πίσω φως και ξεχωριστή για το φρένο?

SotirisKntCafe

Αυριο με το που βρω λιγο χρονο θα στειλω φωτο.. Επειδη δεν ειμαι πολυ σχετικος, βαλβιδες ειναι αυτες που κουμπωνουν στα πλαγια στο πατηρακι του δευτερου ατομου;

stam

Βαλβίδες εννοεί τους διακόπτες που υπάρχουν στις τρόμπες των φρένων. Υπάρχει ένας στη μανέτα του μπροστινού φρένου και ένας στο ποδόφρενο. Όταν πατάς οποιοδήποτε φρένο, ο αντίστοιχος διακόπτης κλείνει κύκλωμα για να ανάψει το στοπ.

panosp25

Παράθεση από: stam στις Οκτωβρίου 30, 2019, 10:51:34 ΜΜ
Βαλβίδες εννοεί τους διακόπτες που υπάρχουν στις τρόμπες των φρένων. Υπάρχει ένας στη μανέτα του μπροστινού φρένου και ένας στο ποδόφρενο. Όταν πατάς οποιοδήποτε φρένο, ο αντίστοιχος διακόπτης κλείνει κύκλωμα για να ανάψει το στοπ.
Όπως τα λέει ο stam. Διακόπτες ειναι απλα εχει επικρατήσει να τους αποκαλούμε βαλβίδες. Δεν ξέρω γιατί...

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


SotirisKntCafe




Εχω βαλει μονο λεντοταινια για ολα..(στα χαρακτηριστικα ειχε στοπ) Ειναι λιγο κατεστραμμενο οντως.. αλλα ουτε μπρος ουτε πισω φρενο δουλευει..

SotirisKntCafe


stam

Πριν βάλεις την ταινία σου άναβε το φρένο με το μαμά φανάρι? Πόσα καλώδια συνδέεις στην ταινία?

panosp25

Η λεντοταινια πόσα καλώδια σύνδεσης έχει και με ποια χρώματα της πλεξούδας τα εχεις συνδέσει;

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


SotirisKntCafe

Δουλευε κανονικα πριν.. Οι συνδεσεις ειναι 5.

Ασπρο με μαυρο καφε
Κοκκινο με πρασσινο κιτρινο
Πρασινο με γαλαζιο
Μπλε με πορτοκαλι
Μαυρο με πρασινο

stam


SotirisKntCafe


panosp25

Η ταινία σίγουρα εχει και φλας. Τα φλας λειτουργούν ομως; Ρίξε μια μάτια στο σχέδιο.
Αν αλλάξεις θέση στα φώτα με τα στοπ;

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

stam

Αν κάνεις τράμπα το άσπρο με το κόκκινο θα σου ανάψουν διαφορετικά led?