ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΚΑΥΣΙΜΟΥ BC 400SF (FII N ,1992 NC 31)

Ξεκίνησε από ΧΟΝΤΑΚΙΑΣ, Αυγούστου 15, 2019, 01:05:16 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

TEOS CB SF

Καλησπέρα ... Πρώτη φορά διαβάζω για λάδια ανάμεικτα με βενζίνη ,,, μήπως δεν μας περιγράφεις κάτι σωστά ??
Γενικά από την αρχή που περιγράφεις το πρόβλημα ,,

ΧΟΝΤΑΚΙΑΣ

δεν ξέρω φίλε μου πως έγινε,όμως το υποψιαζόμουν με τα προβλήματα που είχα δηλ. πολλά βραχυκυκλωμένα καινούργια μουζί μόλις τα έβαζα,τα μπερδέματα,την άρνηση να πάρει εύκολα κλπ

ΧΟΝΤΑΚΙΑΣ

TEOS CB SF 39 χρόνια επισκευάζω μηχανάκια κ μετά απο χρόνια εμπειρίας φτίαχνω και τα αυτοκίνητά μου όπως και φίλων,έχω λύσει κ ξεπρεσάρει άπειρα μοτέρ κ πολλά άλλα δύσκολα κ δύσκολες καταστάσεις,γιατί εμείς στις μικρές επαρχιακές πόλεις δεν είχαμε ποτέ την πολυτέλεια όπως στην Αθήνα με τα πολλά συνεργεία κι έτσι μάθαμε να τα επισκευάζουμε απο πολλοί μικροί μόνοι μας ή με την παρέα,άλλη ζωή στην επαρχία,ξέρω πολύ καλά πως είναι το συνθετικό 100 km καινούργιο και πως είναι το λάδι με βενζίνη

panosp25

Αν τα λάδια σου είχαν βενζίνη, τότε το ρουμπίνετο σου έχει πρόβλημα. Έχει τρυπισει η μεμβράνη της υποπίεσης με απο τελεσμα να περνάει βενζίνη στο πίσω μέρος του πιστονιού και κατ'επέκταση στο καρτερ. Γι'αυτό εχεις βενζινη στο λάδι.

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


ΧΟΝΤΑΚΙΑΣ

Panosp25 έχεις δίκιο,το ψυλιαζόμουν μέχρι να έρθει το καινούργιο ρουμπινέτο ότι μου την είχε κάνει τη δουλειά το παλιο μαμίσιο που βγήκε off,απλά είχα την ελπίδα οτι θα την γλύτωνα,για αυτό έφτασα στο αμην και κατέβασα τα λάδια,όταν τα είδα πως έπεφταν δεν χρειαζόταν να τα ελέξγω καν.