Καρμπυρατέρ

Ξεκίνησε από Ξένοιαστος Κ, Ιουλίου 16, 2019, 01:03:07 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Ξένοιαστος Κ

Ανέβασα πριν λίγο ένα βίντεο με ένα CB αρκετά ταλαιπωρημένο από τους "μηχανικούς"που θέλουν να πληρώνονται με το λιγότερο εργασιακό κόστος γι΄αυτούς και με το υψηλότερο για τους πελάτες τους μιας και πλέον καθαρισμός και ρύθμιση καρμπυρατέρ δεν πληρώνονται πόσα θα ζητήσει από τον πελάτη 200+ για να ασχοληθεί όλη μέρα ( χτυπάει άσχημα) δώσε 120 και θα στο κάνω να πετάει κάνουν ένα ψευτοκαθάρισμα και σου λέει ντάξ άσχετο τον κόβω σιγά μην το καταλάβει και πάει λέγοντας.Το συγκεκριμένο είχε 1) όλες οι μεμβράνες δεν πάταγαν σωστά 2) τα ζιγκλέρ του μείγματος σε αθλία κατάσταση το ένα αναγκάστηκα να του κάνω εγκοπή με πριονόλαμα για να μπορέσω να το βγάλω πολλά χρόνια πιστεύω δεν μπήκε κανείς στον κόπο να το κάνει 3) δεν είχε κανένα τις στροφές που λέει ο κατασκευαστής 4) τα κύρια ζιγκλέρ ανάποδα τα μέσα (98)έξω και τα (95)έξω μέσα 5) το ένα σλάιντ (πεταλούδα Νο4 ήταν πολύ ανοικτή φαινόταν με το μάτι η διαφορά δεν είχα μαζί μου ρολόγια αλλά ευτυχώς είχα φίλερ τα έφερα πιστεύω κοντά στο 98% ακούσατε πως δουλεύει πλέον 6) ο μηχανικός που το είχε καθαρίσει και ρυθμίσει πριν λίγο καιρό του είπε επίσης ότι τα καρμπς είναι σάπια και δεν φτιάχνονται και είναι τυχερός που δουλεύουν ακόμα τι να πω άλλο μου έστειλε μύνημα το παιδι και μου είπε το άνοιξα με 6η και πήγε κόκκινα τα σχόλια δικά σας που ζούμε τελικά υπάρχει κανείς τίμιος επαγγελματίας τέλος πάντων.

Το βιντεο εδώ:   https://www.facebook.com/ioannis.arvanitakos/videos/859087024472948/

Alex400

Μπράβο Γιάννη , την καλοσύνη σου να βοηθάς εύχομαι να τη βρίσκεις μπροστά σου .  :)     

Ξένοιαστος Κ

Ξέχασα να συμπληρώσω επίσης όταν του αλλάξανε το ρουμπινέτο έβαλαν ένα λαστιχάκι υποπίεσης κακής ποιότητας με αποτέλεσμα να τσακίζει σε κάποιες γωνίες που έκανε μειώνοντας έτσι την πλήρωση καυσίμου ευτυχώς είχα και το άλλαξα οι εντυπώσεις δε του πάνου ήταν ( το άνοιξα και με 6η και πήγε κόκκινα ) πάμε για το επόμενο χα! χα! χα! να δω το δικό μου τι θα γίνει περιμένω με αγωνία την μπουζόπιπα και τα αυτοκόλλητα μπας και στρώσει ..........

panosp25

Μπράβο για την κίνησή σου Γιάννη! Τώρα για τους "μαστορες" τα έχουμε πολλές φορές! Πολλοί είναι του στυλ "ότι αρπάξουμε". Οσο για τα αυτοκόλλητα, κατα 2 αλογάκια θα τα δώσουν!!!

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ξένοιαστος Κ

Παράθεση από: panosp25 στις Ιουλίου 16, 2019, 05:47:55 ΜΜ
Μπράβο για την κίνησή σου Γιάννη! Τώρα για τους "μαστορες" τα έχουμε πολλές φορές! Πολλοί είναι του στυλ "ότι αρπάξουμε". Οσο για τα αυτοκόλλητα, κατα 2 αλογάκια θα τα δώσουν!!!

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
τα περιμένω πως και πως γιατί θα έχουμε και την μπουζόπιπα οπότε και ένα τελευταίο άνοιγμα τα καρμπυρατέρ μου για να βάλω αυτή την καλή φλατζόκολλα και αφού τα ανοίξω να μην κάνω και ένα φσίτττττ με ένα σπρέι καθαρισμού 2+ αλογάκια το κόβω ;D ;D ;D ;D

JEPE

Μπράβο ρε Γιάννη!!ελπίζω να τον δούμε και στο φόρουμ και όχι μόνο όταν χρειάζεται κάτι!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


panos_khru

ʼλλη μηχανη κυριολεκτικά μετά τα μαγικά του Ξένοιαστου...
Τώρα ψάχνω να το μαζέψω λίγο εξωτερικά μπας και γίνει λίγο όμορφο το κακόμοιρο.
Οσο μπορώ θα είμαι ενεργός αλλά εχω μπλεξίματα με τη δουλειά και τρέχω

Στάλθηκε από το DUA-L22 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ξένοιαστος Κ

Παράθεση από: panos_khru στις Ιουλίου 18, 2019, 02:29:41 ΠΜ
ʼλλη μηχανη κυριολεκτικά μετά τα μαγικά του Ξένοιαστου...
Τώρα ψάχνω να το μαζέψω λίγο εξωτερικά μπας και γίνει λίγο όμορφο το κακόμοιρο.
Οσο μπορώ θα είμαι ενεργός αλλά εχω μπλεξίματα με τη δουλειά και τρέχω

Στάλθηκε από το DUA-L22 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μην χάνεσαι κέρδος θα έχεις  να μάθεις λίγα πράγματα από τα παιδιά εδώ μέσα το κατέχουν το CB αρκετά καλά καλή συνέχεια και ελπίζω σύντομα να μπορέσεις να το συμαζέψεις και εμφανησιακά και να δούμε φωτογραφίες του