ΟΔΗΓΟΣ ΑΓΟΡΑΣ CB

Ξεκίνησε από JAS, Ιανουαρίου 22, 2014, 11:43:26 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

JAS

τον τελευταιο καιρο εχει τυχει να μου ζητηθει να δω ορισμενα cb για αγορα, και σχεδον παντα οσοι και αν εχουμε παει παρεα φτανουμε καποια στιγμη και κοιταμε ο ενας τον αλλο αν εχουμε ξεχασει τιποτα να τσεκαρουμε!
το ασχημο ειναι οτι ΠΑΝΤΑ κατι μας ξεφευγει και μαζι εχει φυγει και η μηχανη  :P

με επιασε προκοπη λοιπον και εφτιαξα εναν οδηγο για να μην ξεχναμε κατι κατα την αγορα, μαζι και με ορισμενες ενδεικτικες τιμες ανταλλακτικων απο προσοπικη εμπειρια ωστε ο καθε ενας μας να μπορει να εχει μια σχετικη ιδεα αν αξιζει να ασχοληθει με την εκαστοτε μοτο, ποσο θα τις κοστισουν τα ανταλλακτικα που χρειαζετε κτλ....

ελπιζω να φανει χρησιμος σε οσους επιδοξους νεους κατοχους μοτο

καθε προσθηκη ειναι καλοδεχουμενη γιατι ειμαι σιγουρος οτι ολο και κατι θα εχω ξεχασει!!!!

microvios

Πολύ καλή ιδέα JAS. Μπράβο. Από τη δική μου αναζήτηση και αξιοποιώντας τις πραγματικά φοβερές πληροφορίες και υλικό που έχουν δημοσιεύσει εδώ πολλά παιδιά άξια επαίνου, είχα και εγώ φτιάξει κάποιους μικρό-οδηγούς που με βόλεψαν αφάνταστα. Η μαιμουδιά που κυκλοφοράει στα SF στην αγορά είναι άνευ προηγουμένου και πολλές φορές οι ίδιοι οι ιδιοκτήτες δεν ξέρουν τί πουλάνε!

Στέλνω και εγώ λοιπόν μερικά αρχεία σε μορφή doc ώστε να μπορεί όποιος θέλει να τα διορθώσει, μετατρέψει, προσαρμόσει στις δικές του προτιμήσεις και ανάγκες. Πιστεύω πως θα βοηθήσουν όχι μόνο στο ψάξιμο αλλά και ηδη ιδιοκτήτες να επιβεβαιώσουν τί είναι το μηχανάκι που έχουν.

Μπορεί να έχω κάνει και κάποια λάθη, αν τα βρείτε διορθώστε τα και ενημερώστε τους πάντες.

Προφανώς κάθε επέμβαση, προσθήκη, διόρθωση, βελτίωση κλπ όχι μίνο είναι καλοδεχούμενη αλλά και επιβεβλημμένη.
It ain't over till it's over

microvios

Παράθεση από: JAS στις Ιανουαρίου 22, 2014, 11:43:26 ΠΜ

με επιασε προκοπη λοιπον και εφτιαξα εναν οδηγο ...

καθε προσθηκη ειναι καλοδεχουμενη γιατι ειμαι σιγουρος οτι ολο και κατι θα εχω ξεχασει!!!!

JAS, θα βόλευε αν το έστελνες σε doc για να μπορούμε να προσθέτουμε νέα στοιχεία... Αν δε σου είναι κόπος. Μράβο σου πάντως, ούτως ή άλλως.
It ain't over till it's over

microvios

Αυτοί οι δύο πίνακες επίσης, που έχουν ξαναδημοσιευτεί εδώ, αλλά μιά και το πιάσαμε το θέμα, καλό είναι να είναι μαζεμένοι, είναι ΠΟΛΥΤΙΜΟΙ και καό είναι να τους έχετε εκτυπωμένους μαζι σας σε κάθε επίσκεψη/έλεγχο. ʼσε που ψαρώνουν κάτι εμπόρους της συμφοράς (ονόματα μή λέμε καλύτερα).
It ain't over till it's over

zentakias

Δημητρη στα αναλωσιμα αν θες προσθεσε και το καθαρισμα+ρυθμιση καρμπυρατερ.  ;)
Τιμες απο 80 εως 120 ευρω.

alex_r34

Γεια σας...Μπορεί καποιος να μου πει τι δείχνουν οι εικόνες??

alex_r34

Οκ...Μετά απο λιγο διαβασμα στο forum  το επιασα το νόημα.

xrhstos