Λάστιχα για cb 400!

Ξεκίνησε από megrez, Απριλίου 14, 2011, 06:51:06 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

MIKEGOUD

Τα άλλαξα εχθες 160αρι πίσω 120 μπρος... Έβαλα τα Dunlop Sportmax. 240 μαζί με ζυγοστάθμιση. Θα σας πω εντυπώσεις αύριο που θα πάω στη δουλεια (25 χλμ.). Ήμουν ανάμεσα στα Rosso II και σ αυτά.. Τα ίδια λεφτά ήταν οπότε ρώτησα το μάστορη και μ είπε ότι τα Dunlop λόγω βάρους της μηχανής θα αντέξουν περισσότερο και είναι πιο καλά για βροχή... Οπότε τα έβαλα.

xrhstos

metrα και την καταναλωση αν σου ειναι ευκολο...

Headmaster

Παράθεση από: MIKEGOUD στις Μαΐου 11, 2014, 06:45:11 ΜΜ
Τα άλλαξα εχθες 160αρι πίσω 120 μπρος... Έβαλα τα Dunlop Sportmax. 240 μαζί με ζυγοστάθμιση. Θα σας πω εντυπώσεις αύριο που θα πάω στη δουλεια (25 χλμ.). Ήμουν ανάμεσα στα Rosso II και σ αυτά.. Τα ίδια λεφτά ήταν οπότε ρώτησα το μάστορη και μ είπε ότι τα Dunlop λόγω βάρους της μηχανής θα αντέξουν περισσότερο και είναι πιο καλά για βροχή... Οπότε τα έβαλα.

Καλο θα ειναι να τα ρονταρεις για 100 χιλιομετρα ουτε τρελες επιταχυνσεις ουτε ξαφνικα φρεναρισματα!!

MIKEGOUD

Η κατανάλωση φαίνεται η ίδια...  250χλμ/ντεπόζιτο Τα λάστιχα σαφώς κυριλέ. Δεν είναι μπαλαρινες όπως τα Rosso. Σε αφήνουν να πάρεις αξιοπρεπέστατα τη στροφή με στιβαρό κράτημα. Αργούν λίγο να μαλακώσουν αλλά αυτό εμένα με βολεύει.. Γενικά προσδίδουν ένα αίσθημα ασφάλειας το οποίο πιστεύω βολεύει στα ταξίδια.  Θα μου πεις καινούρια είναι... Μετά από περίπου 300 χλμ σε μια εβδομάδα με σταθερή ταχύτητα σχεδόν σε καθε διαδρομή κρατάν καλά..

xrhstos

Παράθεση από: MIKEGOUD στις Μαΐου 16, 2014, 04:50:35 ΜΜ
Η κατανάλωση φαίνεται η ίδια...  250χλμ/ντεπόζιτο Τα λάστιχα σαφώς κυριλέ. Δεν είναι μπαλαρινες όπως τα Rosso. Σε αφήνουν να πάρεις αξιοπρεπέστατα τη στροφή με στιβαρό κράτημα. Αργούν λίγο να μαλακώσουν αλλά αυτό εμένα με βολεύει.. Γενικά προσδίδουν ένα αίσθημα ασφάλειας το οποίο πιστεύω βολεύει στα ταξίδια.  Θα μου πεις καινούρια είναι... Μετά από περίπου 300 χλμ σε μια εβδομάδα με σταθερή ταχύτητα σχεδόν σε καθε διαδρομή κρατάν καλά..
φαινεται....

MIKEGOUD

Κοίτα... δεν έχω δείκτη βενζίνης (πρέπει να πάω κάποτε να το φτιάξω) αλλά τα χλμ που κάνω μέσα στην εβδομαδα είναι καθορισμένα οπότε βλέπω την κατανάλωση ίδια... τώρα 1 ευρώ πάνω 1 κάτω έχει να κάνει και με το κυκλοφοριακό και αν την τρέξω λίγο παραπάνω.

alkiviadis

σήμερα έδωσα την μηχανή για λάστιχα d.rosso ii και παράλληλα θα φορεθούν οι brembo δισκόπλακες μπροστά με τα κόκκινα τακάκια της(το χρώμα δεν θα φαίνεται αλλά είναι ψαροτικό να λές ότι είναι κόκκινες  O0) και ng δισκόπλακα πίσω!!!

xrhstos

ΔΙΣΚοπλακεσ  εμπρος ποσο  κοστιζουν

alkiviadis

340-350 με τα μεταφορικά.είναι για το version s όμως.

xrhstos


stam

Καλή τιμή. Εγώ έχω ρωτήσει για γνήσιες και μου έχουν πει 480 € (για τις δυο δισκόπλακες)  και για BRAKING 570 € (δίσκοι και τακάκια μαζί) για PB1 F2R όμως. Πολλά λεφτά και δυστυχώς χρειάζονται αλλαγή.

tsog nikoslon

καλησπερα κυριοι ! μετα απο αρκετο καιρο εχω να αναφερω επισκευες - βελτιωσης ! το λοιπον ... λαστιχα diablo rosso II 150/60/17 και 120/60/17 με 210Ε μαζι με τα περαστικα και ημερ. παραγ . του 2014 . τα λαστιχα ειναι και πανε πενα ! ειναι αληθεια οτι η μηχανη γινεται μια ιδεα πιο βαρυα στην αισθηση και χανει ευελιξιας , αλλα δεν την εχω για βολτες στην περαια ... παμε παρακατω . αλυσιδα - γραναζια  της did , σε vx kai gt 135Ε το πισω γραναζι 45 για να κερδισουμε οτι χασαμε απο τα λαστιχα :P και επιτελους οι αναρτησεις (μαμα showa) ανακατασκευαστηκαν πληρως , με απιθανα αποτελεσματα και 125Ε το ζευγαρι , απο τον super μαστορα κωστα αραμπατζη στην καλαμαρια ... μετα απο αυτα , η καταναλωση στη μηχανη ειναι 280χλμ χωρις ρεζερβα (με 100αρα βενζινη και 100-120χλμ ταχυτητα πορειας απο περαια σε 2ο ποδι χαλκιδικης)! αυτα τα ολιγα ;)
8) too old to die young , too young to live like old man 8)

Headmaster

Αντε φτιαχτηκες!!!!

Ποτε θα πιουμε κανα καφεδακι ρε γειτονα!!!??
Οταν εισαι στο μαγαζι το παρκαρεις το μηχανακι απο εξω?

tsog nikoslon

Head , στο μαγαζι ειμαι καθε μερα (προς το παρων ) 23:30-07:30 ... αν σε βολευει περνας οποτε δουσταρεις :) αλλιως σου δινω το τηλ και ειμαστε για prive καταστασεις . και ναι , τη μηχανη την παρκαρω απο εξω , αλλα στο απεναντι πεζοδρομιο που εχει και τεντα :P
8) too old to die young , too young to live like old man 8)

Headmaster

AAA εισαι νυχτοπουλι!!!
Για αυτο περναω περναω περναω μερα και CB δεν βλέπω!!