Παρεμβαση στη σκεψη του Enigma...Βολτα!

Ξεκίνησε από jimis, Μαΐου 06, 2008, 12:11:23 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

mhakio

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΜΠΟΡΩ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΟΠΟΙΑ ΩΡΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ

odt

ʼντε, κανονίστε τη μέρα και ώρα συνάντησης γιατί υπάρχει περίπτωση να έχετε την τιμή να υποστείτε την παρουσία μου  :yelrotflmao:  :locked:

Atanassio

Παράθεση από: Enigma στις Μαΐου 06, 2008, 02:25:26 ΜΜ
Παράθεση από: Atanassio στις Μαΐου 06, 2008, 01:12:11 ΜΜ
Atanassio + Elly Κυριακή πρωί, θα επιβαιβεώσω προσεχώς.  Αν ψηθεί για εντός Σαββάτο + Κυριακή
με μπερδεψες my friend! εσυ Κυριακη δεν εχεις προβλημα? να υποθεσω οτι μπορεις οτι ωρα να ειναι το Σαββατο και κυριακη πρωι ...ψαχνεις την επιβαιβεωση!

Domi !!! ο αντρας εργαζεται με αιμα και υδρωτα .... καθαρισε εσυ για αυτον!!!

Μαζί με την Έλλη μπορούμε Κυριακή πρωί νωρίς γιατί το μεσημέρι έχουν εξετάσεις οι μαθητές της κι εγώ δουλεύω.  Το Σαββάτο μπορώ σόλο όλη την ημέρα επειδή η Έλλη έχει σκόρπια μαθήματα.  Θα μπορέσει να έρθει αν κανονίσουμε για εντός Αθήνας ή κάπου κοντά.

Επειδή τεσπα το πρόγραμμά μας είναι άρτσι μπούρτσι κυρουλά κανονίστε εσείς και θα βρω τον τρόπο.  Η επιβαιβέωση αφορούσε το πρόγραμμα της Έλλης για όλο το 2ήμερο.

jimis

μεχρι εδω, το πιο λογικο (που βολευει τους παντες καλυτερα) φαινεται να ειναι κυριακη πρωι (8 ξυπνημα, 9συναντηση), νωρις, και κοντα. Οχι πολυ μακρινη βολτα.
Μπορουμε πχ, να παμε μια σαρωνιδα (η ακομα και πιο κοντα). Καντε προταση και εσεις για μερη.

Θαναση, φωτογραφικες μαζι μας σε τσαντακι ε?  ;)


Atanassio


Enigma

Το λοιπον !!!!το κατα στρατιωτικον νομον (by jimmis) εγερσης στις 8 αναφωρα λοχου (καφε)στις 9 οκ
ις κοντινας περιοχας .... οκ
Πρωτασεις περιοχων τωρα ε? Η σαρωνις ακουγεται ωραια .... το ιδιο θα ελεγα και το καβουρι ! Στην πορεια μπορουν να ακουστουν και αντιπρωτασεις ! πρεπει ομως να βρουμε σημειο ραντεβου για να παμε παρεα ολοι μαζι .Το θεμα ειναι οτι ειμαστε αρκετα διασπαρτοι για να βαλουμε ενα κοινο σημειο για τοσο μικρη βολτα ! αλλο να πηγαιναμε Χαλκιδα πχ ....αλλα να ερθει ο mhakio πχ απο μαρκοπουλο στον πειραια και να ξεκινησουμε για Σαρωνιδα πχ .... ειναι χαζο ...Θα ελεγα το εξης λοιπον....ΠΧ jokey athanassio jimis enigma (δηλωσε αλλος συμμετοχη απο πειραια και συναφη περιοχες? οδτ που μενεις?) να δειναμε ενα ραντεβου στο olybico για παραδειγμα ...στον δρομο να μαζευαμε τον freethan απο Γλυφαδα πχ και να φταναμε το καβουρι πχ και να βρισκαμε τον mhakio

.....
αρα ξεκιναμε ΜΕ προορισμο κοινα σημεια σηναντησης και (προηποθετουν εγγηρες συμμετοχες).....ειμαστε ...κομπλε!!!. α α για αποφυγη προηγουμενων καταστασεων odt mhakio σας στελνω με πμ το τηλεφωνο μου να μην χαθουμε !

odt

Παράθεση από: Enigma στις Μαΐου 07, 2008, 12:58:19 ΜΜ
οδτ που μενεις?) να δειναμε ενα ραντεβου στο olybico για παραδειγμα ...

Περιστέρι μένω...φαντάζομαι εννοείς το olympico στο Σ.Ε.Φ...άρα πρακτικά είναι στο δρόμο μου... :wave:

tonina

Οποτε κλείσαμε το ραντεβου για τις 9 το πρωι στο Ολύμπικο? την Κυριακή?

ΒΑΡΒΑΡΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ 9 το πρωι Κυριακάτικααααααααααααααααααααα θα τρελαθω κυρια μου θα τρελαθω.
Καλα λοιπον θα ερθω αμα κοιμηθω πανω στην μηχανη μην αρχισετε την μουρμουρα.

mhakio

ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΝΕΝΑ...ΕΡΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΣΤΗΝ ΑΝΑΒΥΣΣΟ ΒΟΛΕΥΕΙ??? Η ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΟ ΣΕΦ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!

Enigma

Το λοιπον για να μην απομακρινθουμε και εχουμε προβληματα για τους εχωντες δουλεια ας μηνουμε στο κοντινο καλητερα ....Πητε ομως αν προτηματε καβουρι σαρωνιδα η αλλου ....Εγω ειμαι υπερ του καβουριου μιας και την ωρα που θα παμε δεν θα εχει μαζεψει τον τρελο κοσμο και θα κατσουμε διπλα στην θαλασσιτσα σχετικα ανετα ....Αν τελικα συμφωνητε με το καβουρι το time table εχει ως εξης ....

9 το πρωι της Κυριακης στο καφε ολυμπικο για οσους μπορουνε να ερθουν εκει με την απαρετιτη σχετικη καθυστεριση (σιγα μην ΔΕΝ γινει) 9:15 αναχωρηση απο ΣΕΦ καπου στις 9:30 γλυφαδα στα φαναρια που περναει και το τραμ (ξερς εκει που αν περνας δικαβαλος και δεν το δεις μετρας τις γραμμες στον κ@λο σου) λιγο πριν η λιγο μετα μαζευουμε τον freethan εκτος αν ΔΕΝ το θελει ετσι ο ιδιος ....συνεχιζουμε προς καβουρι οπου λογικα θα φτασουμε εκει περιπου 9:45 (ωρολογιακα)στην πραξη με το σχετικο κολοβαρεμα κατα τις 10:00 :P
Εκει στα φαναρια της λιμνης της Βουλιαγμενης ...<<μαζευουμε>>και τον mhakio... παντα αν το θελει και εκεινος φυσικα ....freethan & mhakio αν θελεται δηλωνεται την παρουσια σας σε αλλα meeting points (τσ τσ πως την εχω δει βρε παιδι μου!!!!) εκει λοιπον στα φαναρια Η λεω Η καθομαστε στην καφετερια στο πλαι (που ξεχναω το ονομα της αλλα θυμαμε οτι κατεβαινεις μια κατηφοριτσα και ερχεσαι μπαμ πανω στο κυμα) η συνεχιζουμε προς λαγονισση σαρωνιδα κτλ ....Πως το βλεπεται ? κατοχηρωνεται? ενστασεις? προτασεις ?

οι μερες ερχονται σγα σγα οπωτε ....ΜΗΛΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕ :popcorn:

mhakio

ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ...ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΥΜΦΩΝΟΣ.....ΚΑΛΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΛΙΜΝΗΣ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ..

Atanassio

Για τη συνάντηση είμαστε ΟΚ.  Για τον καφέ άλλη μια ιδέα είναι καβούρι-παραλία στα "παράνομα".  Απεριόριστος χώρος για τις μοτοσικλέτες και καφές στην παραλία  :beerchug:

jimis

Βαγγελη,

Πολυ ωραιο προγραμμα. Συμφωνω απολυτως.  Το ακριβες μαγαζι το
αφηνω σε εσας που γνωριζετε το καβουρι.   :beerchug:
Μονο, πες που ακριβως ειναι το ολυμπικο γιατι δεν εχω παει ξανα.
Θα με βολευε να μου δωσεις και συντεταγμενες μηκος/πλατος απο GPS,
αλλα δε θελω να σε στειλω για μετρηση...  :yelrotflmao: :yelrotflmao:
για πε που ειναι...


Να κοιταξουμε να ειμαστε μεσα στο ακαδημαικο τεταρτο, για να μην επιβαρυνουμε
τα παιδια που θελουν να γυρισουν στην ωρα τους. Αναχωριση λοιπον στις 0915 απο σεφ.
:yelrotflmao: :yelrotflmao: Μας βλεπω να πηγαινουμε ολοι απο 9 παρα πεντε για να μην
παρουμε απουσια...  :yelrotflmao: :yelrotflmao:

Enigma

Ο ευκολοτερος τροπος να το βρεις ειναι ΑΠΛΑ πας στο ΣΕΦ και ρωτας ...ευκολο ειναι .....Τωρα εσυ απο Ν.Σμυρνη για να μην ταλαιπωρηθεις πας πλατεια Δαβαρη περνας καθετα την αμφιθεας και βρισκεσε ουσιαστικα στην ζησιμοπουλου .....την πας ολο ευθεια μεχρι να τελιωσει και στο φαναρι (που τελειωνει) πας δεξια και αμεσως αριστερα ...ειναι η γεφυρα που περναει κατω απο την ποσειδωνος ....μετα την γεφυρα στο φαναρι δεξια (εχεις αρχισει πλεον και βλεπεις το media mark & village φαληρου )..... μετα το φαναρι του media mark στο επομενο πας αριστερα και μετα ακολουθεις τον δρομο ....θα σε βγαλει στα παρκινγκ του ΣΕΦ ... εκει ρωτα κανα Χριστιανο να σου πει που ειναι το Ολυμπικο (μην νομιζεις και εγω μαλλον θα ρωτησω  ;D)
Αυτα ως προς τον jimmi

Θαναση... ναι η σκεψη σου καταγραφθικε και ειναι πολυ ωραια ...ας φτασουμε μεχρι την Βουλιαγμενη να βρουμε τον mhakio και εκει αποφασιζουμε ομαδικα ...Αλλωστε και η καφετερια που εγραψα εγω ειχα παει πριν .....αρκετα χρονακια δεν ξερω αν υπαρχει πλεον ;D αρα και εσυ 9 ολυμπικο

mhakio οπως καταλαβες κατα τις 10 παρα....... με 10:00 θα ειμαστε στο φαναρι στην λιμνη της Βουλιαγμενης ....Τωρα αν θυμαμε καλα μερος για να περιμενεις πρεπει να εχει οταν εισαι με κατευθηνση προς Αθηνα και οχι πρως Σουνιο ....σωστα ? μαλλον ! εσυ περιμενε σε μερος με ασφαλεια τωρα εμεις πως θα κανουμε αναστροφη ...? ? θα δουμε τες πα !!!! οπωτε σε ενα απο τα δυο ρευματα να εισαι και θα σε βρουμε !!!!

freethan alargeuo  χμ χμ την βλεπω την απουσια να την φατε ....αντε ρε ...εσεις θα κοιμηθητε και λιγο παραπανω μιας και κατα τις 9:30 με 9:40 πρεπει να ειστε Γλυφαδα ..αντε ρε υπναραδες!

τον jokey τον βλεπω στεγνα για απουσια μαλλον ....
odt προφανος θα απαντησεις οταν .... μαθεις οτι μπορεις απλα να ξερετε οτι εγω ΣΚ δεν εχω νετ οπωτε οποιος μπει ..... ενημερωνει.... ΑΥΤΙΑΑΑΑΑ

odt

Για όσους έχουν σοβαρό και ανίατο πρόβλημα προσανατολισμού(όπως εγώ :absad: ) δείτε πως θα έρθετε στο olympico αν έρχεστε από Κηφισό παρακάτω... :wave:

Επίσης για να πας στο olympico, μόλις φτάσεις στο Σ.Ε.Φ ανεβαίνεις μια ανηφόρα, δεν χρειάζεται...να ανεβούμε τέρμα πάνω...μπορούμε να περιμένουμε στο πάρκινγκ