Κατανάλωση...

Ξεκίνησε από eteroklitos, Απριλίου 20, 2009, 03:34:45 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

snipereps

Υγρασια στο τελικο. Τπτ δηλαδη.
επειδη ειναι ελευθερας πιανει λιγο υγρασια η γεμιση και μετα μυριζει, αν ειναι αλουμινιου μην σε νοιαζει καν.γιατι η υγρασια μαζευετε πιο χαμηλα ποκει που φτανει ο σωληνας των λαιμων,
αλλιως κανε καμια μικρη τρυπουλα απο κατω στη γωνια να σταζει, κανα χιλιοστο

desmond

thanx sniper,
Ένας π@π@ρ@ς που το πήγα για πλύσιμο κάποια στιγμή φρόντισε και έριξε νερό μέσα στην εξάτμιση.
Τόσο που όταν το πήρα και το έβαλα μπρος έγλυφε νερό από τη χαραμάδα που αφήνει το slip-on τελικό.
Δεν φαντάστηκα ότι θα μου δημιουργήσει πρόβλημα.

Να το αφήσω έτσι και θα φύγει ή να βρώ κανα απομονωμένο σημείο και να το ξεκουμπώσω και να το αφήσω να δουλεψει κάνα λεπτό χωρίς τελικό;
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

snipereps

Δεν νομιζω να εχει περασει μεχρι μεσα, η γεμιση θα χει βραχει με τις μερες λειτουργιας θα στεγνωσει. εκτος και αν βγαλεις το τελικο και ταφησεις στον ηλιο. παντως δεν χρηζει ανησυχιας, ερχετε και καλοκαιρακι μια χαρα θα στεγνωσει

J053F

Νομίζω πως έσπασα κάθε ρεκόρ οικονομίας αυτή τη φορά...
303.4 km έγραψε το κοντέρ, μετά από πλήρες γέμισμα και χωρίς να χρειαστεί να γυρίσω στη ρεζέρβα!
Στο γέμισμα έβαλε περίπου 15.5 Lt.
(κίνηση σε πόλη)!
CB400sf PB-1 FII-R (2010 - 2013)

klab

Δευτέρα έβαλες ποτέ ; χα,χα,χα.
Άξιος-Άξιος !!!

johnnybe

303,4!!!! και μέσα στην πόλη;
Δεν παίζει, όλα στο ρελαντί τα έκανες O0

snipereps

Ωραιος!!!!!! να τακουνε καποιοι καποιοι ιντζεκσιονατοι που μας την λεν... χαχαχαχα :P
Αν δεν σε τρωει το χερι σου,... και δεν πας πανω απο 5000 στροφες τοσα βγαζει!!! τα εχω δει και σε αλλο cb αυτα τα νουμερα,
οχι στο δικο μου  ;D εμενα με τρωει O0

souperdooper

Παράθεση από: J053F στις Μαΐου 09, 2011, 09:51:25 ΜΜ
Νομίζω πως έσπασα κάθε ρεκόρ οικονομίας αυτή τη φορά...
303.4 km έγραψε το κοντέρ, μετά από πλήρες γέμισμα και χωρίς να χρειαστεί να γυρίσω στη ρεζέρβα!
Στο γέμισμα έβαλε περίπου 15.5 Lt.
(κίνηση σε πόλη)!

Εγω βγαζω περιπου 225χμ με 14λτ μεσο ορο με 80% μεσα στη πολη το 20% ανοιχτο δρομο με οριο 80χμ (50μιλια) αλλα το παω συνηθως στα 70μιλια μα συχνα ανεβοκατεμασματα γιατι εχει καμερες γμτ. Και το ψιλοπαταω κιολας γενικοτερα.

Παντως το καινουργιο Χορνετακι μαγκες εχει διπλα αλογα ιδιο βαρος και βγαζει πολυ πολυ καλυτερα νουμερα απο τα δικα μας στη καταναλωση.
Αλλα εχει και τα 4πλασια λεφτα να το παρεις, να το ασφαλισεις και το 1/4 της αρχοντιας μας! χε χε

Η ρεζερβα μας ειναι 3 η 2 λιτρα?
"Cybille" CB 400 SF '93 κοκκινoμαλλα..

alezou

Σε ταξίδι Λάρισα-Αθήνα το ΣΚ που μας πέρασε έκανα 280km και μόλις είχε μπει η βελόνα στα κόκκινα. Στο γέμισμα πήρε 11,5 λίτρα!
Όχι και άσχημα πιστεύω...
Όλα αυτά με μέση ταχύτητα ~120km/h!
Στο Αθήνα-Λάρισα δε το συζητάω-έκαψε πολύ γιατί ήμουν ανυπόμονος!! :D

desmond

Ρε σεις, μπας και το σβήνετε στις κατηφόρες;  :scratchchin:
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

J053F

Παράθεση από: J053F στις Μαΐου 09, 2011, 09:51:25 ΜΜ
Νομίζω πως έσπασα κάθε ρεκόρ οικονομίας αυτή τη φορά...
303.4 km έγραψε το κοντέρ, μετά από πλήρες γέμισμα και χωρίς να χρειαστεί να γυρίσω στη ρεζέρβα!
Στο γέμισμα έβαλε περίπου 15.5 Lt.
(κίνηση σε πόλη)!

Το ξεπεράσαμε και αυτό...
14.8 lt για full γέμισμα, και με 317 Kms στο κοντέρ!...

Sorry για τον ενθουσιασμό μου με τη συγκεκριμένη ενότητα, αλλά πραγματικά έχω εκπλαγεί ευχάριστα.
Δεν είναι καθόλου άσχημα για ένα κινητήρα 400 cc 15ετίας...
CB400sf PB-1 FII-R (2010 - 2013)

souperdooper

Ρε συ πως το κανεις αυτο? Μιλαμε για γυρω στα 80χμ διαφορα με μενα!

Ποσα κιλα εισαι? και τι διαδρομες κανεις?

Δεν εχει θα κανω το πειραμα να οδηγησω πολυ πολυ συγκροτημενα να δω τη διαφορα που θα κανει.
"Cybille" CB 400 SF '93 κοκκινoμαλλα..

snipereps

Πραγματικά ειναι πολύ ενδιαφέρων να μάθουμε τον τρόπο που γίνονται αυτές οι κατανάλωσεις. Ίσως με τις τιμές που έχει φτάσει η βενζίνη να πρέπει ναρχίσουμε να συνηθίζουμε σε αυτό τον τρόπο οδήγησης. Περιμένουμε tutorial λοιπόν...  :beerchug:

klab

Νεκρά και κατηφόρα χα,χα,χα.
Ενίοτε όταν περνάει λεωφορείο από δίπλα του απλώνει το χέρι του να τον τραβάει από τον προφυλακτήρα.......αφού σβήσει το CB.

point zero

ρε μπας και το εχεις κανει πετρελαιο ??
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .