1992 Superfour με τρύπιο τεποζιτο

Ξεκίνησε από Pappy, Ιουλίου 14, 2021, 06:45:17 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Pappy

Γεια σας παιδιά! Αγόρασα ένα CB400SF του '92 πριν κάτι χρόνια και μετά από αμέτρητες ώρες δουλειά (και λεφτά τα οποία δεν θέλω ούτε να υπολογίσω), επιτέλους δουλεύει αρκετά καλά.

Τα θέματα που παραμένουν είναι το ότι το τεποζιτο χάνει βενζίνη από τιν βάσει (προς τον οδηγό) και όταν είναι η βενζίνη λιγότερο από το μισό, ξεκινάει και πεθαίνει η μηχανή, σαν να μένει από καύσιμο. Υποθέτω ότι έχει θέμα υποπίεσης και ψάχνω για καινούργιο (μεταχειρισμένο από άλλο superfour η να γίνει καμία πατέντα από άλλη μηχανή) τεποζιτο. Στο car.gr δεν βρίσκω άκρη και πρέπει να βρεθεί άλλη λύση πριν σηκώσω τα χέρια μου!

Είμαι Αθήνα και θέλω πάρα πολύ να ξεμπλέξω οριστικά από αυτό το θέμα. Ξέρει κανείς κάποιον που να έχει ένα τεποζιτο η το να μπορεί να μου κάνει πατέντα να μπει τεποζιτο από άλλη μηχανή;

Σας ευχαριστώ και καλός σας βρήκα!


Harlock

Δεν ακούγεται για κατι τρομερο. Το ενα είναι: Τα τεποζιτα επισκευαζονται, πας στο κολλανε και αν θες χτυπας και μια πλαστικοποιηση. Το δεύτερο ειναι: η μεμβράνη υποπιεσης στο ρουμπινετο. Υπαρχει κιτ και επισκευαζεται ευκολα (αν εχεις το μαμα δλδ και δεν εχει βαλει καποιος εξυπνος κανενα χωρις υποπιεση)

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk


Pappy

Σ'ευχαριστω για την απαντηση.... Θα ξεκινισω καινουργιο θεμα οπος καταλαβαινω οτι αυτη η κατηγορια ειναι μονο για να συστειθουμε. Χαιρωμαι που σας βρηκα!

TEOS CB SF

Καλώς ήρθες στο φόρουμ ..
Σχετικά με το πρόβλημα που έχεις , νομίζω ότι ο harloc κάλυψε τις απαιτήσεις που χρειάζεσαι..

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk