Μετατροπη ουρας CB400SF Version R σε Hyper VtecSpec1+Γενικο τουμπανιασμα

Ξεκίνησε από itom32, Αυγούστου 17, 2010, 11:37:59 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

MIKEGOUD

 Η Ρηνουλα ευχαρηστει,,ναι λεει να βρεθουμε καπου,για μπυρωνια μετα κοψιδιων.
[/quote]
Εγώ έπινα και μια μπυρίτσα.. Πάντως αν γινόταν να βρεθούμε Που στο λύκο θα βρισκόμασταν??

itom32

Εχουν πεσει ιδεες να βρεθουμε στην μεση καπου Βολο,σε στυλ εκδρομης,φυσικα ειναι δυσκολο γιατι θελει μηχανη στην τριχα ετοιμη για ταξιδι,και φυσικα προγραμματισμο εκ μερους ολων,οσων θελουν να συμετεχουν.Ενταξει για μενα δεν ειναι δυσκολο να προγραμματισεις να αφιερωσεις ενα Σαββατοκυριακο για τον εαυτο σου και μονο.Ετσι το βλεπω.Καποιοι που ειναι απο την ιδια πολη μπορει να ξεκινησουν και μαζι.Αλλα ενταξει θελει καλη προετοιμασια,λαστιχα,αμπουλες για φουιτ,και αρκετα αλλα.Να δες εδω μια ιδεα που ειχε πεσει αλλα δεν προλαβαμε,μας επιασε ο χειμωνας: http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=2588.msg27286#msg27286
Eσυ τι ανυσηχεις??Ετσι κι αλλιως θα ανεβεις για μασκα ετσι δεν ειπες?? ;D  ;)

klab

Είχε πέσει μια ιδέα για τα ωραία Μετέωρα, αλλά δεν το είχα υπολογίσει καλά.
Από την Πάτρα είναι πολύ μακρυά σε χρόνο από 5μιση μέχρι 6μιση ώρες, ανάλογα την διαδρομή (υπάρχουν 5 εναλλακτικές)
6 ώρες πάνω στο CB και άλλες τόσες για τον γυρισμό και σε 1 σαββατοκύριακο.......δεν....... με τίποτα......κυρίως στην ηλικία μου χα,χα.

itom32

Παράθεση από: klab στις Ιανουαρίου 18, 2011, 11:33:27 ΜΜ
Είχε πέσει μια ιδέα για τα ωραία Μετέωρα, αλλά δεν το είχα υπολογίσει καλά.
Από την Πάτρα είναι πολύ μακρυά σε χρόνο από 5μιση μέχρι 6μιση ώρες, ανάλογα την διαδρομή (υπάρχουν 5 εναλλακτικές)
6 ώρες πάνω στο CB και άλλες τόσες για τον γυρισμό και σε 1 σαββατοκύριακο.......δεν....... με τίποτα......κυρίως στην ηλικία μου χα,χα.
Ασε klab μη μιλας για ηλικιες γιατι ειμαι ο προταθλητης εδω,και μαλλον με την πιο χαλια μεση.(μεση = χρονια+προην σιδερας,εναεριτης)
Δηλ.Αμα λεγαμε για Δελφους ησουν πιο προθυμος??

klab

Σαφέστα θα ερχόμουν Δελφούς αλλά είναι 4μιση με 5 ώρες για εσάς.
Άσε Γιάννη είμαι με το Google maps συνέχεια και χαράζω διαδρομές, αχ να είχαμε δρόμους.

MIKEGOUD

Παράθεση από: itom32 στις Ιανουαρίου 18, 2011, 11:25:38 ΜΜ

Eσυ τι ανυσηχεις??Ετσι κι αλλιως θα ανεβεις για μασκα ετσι δεν ειπες?? ;D  ;)

Τα του ταξιδίου τα ξέρω... Ναι ρε εγώ θα ανέβω... Αλλά φαντάζεσαι μια παρέλαση από Cb καμιά 30 άτομα ας πούμε.. Υπ' όψιν από όυι ξέρω και από το moto.gr που είμαι Χρειάζονται και κάποιες οργανώσεις του τύπου ποιοι θα είναι σκούπες (αρχηγοί δηλ. για μικρές ομάδες, συνήθως πιο έμπειροι ή γνώστες της περιοχής- διαδρομής) ακριβής διαδρομή σε χαρτη μήπως και κάποιος χαθεί κλπ.

Και δεν είναι μόνο η μέση είναι και η αμαρτωσιά που πρέπει κάθε φορά να φοράς:
1. Ισοθερμικό(αν είναι χειμώνας) πάνω τουλάχιστον, κάτω εγώ φοράω ένα ωραιότατο κολανάκι
2. Μπουφάν
3. Γάντια
4. Παντελόνι (αν έχεις)
5. Μπότες (δεν οδηγάς στην εθνική με Starάκι ή το καλό γυαλιστερό σου παπούτσι που σκοτώνει κατσαρίδες στη γωνία)
6. Balaclava
5. Γάντια
6.Κράνος
7. Ζώνη μέσης (για τους 2 προηγούμενους το λέω μην πάθει το νεφρί σας)
8.Καθαρό σώβρακο (αν είσαι hardcore δεν φοράς καθόλου)
Τώρα από εκεί και πέρα ότι έχει ο καθένας π.χ. αφαιρούμενα προστατευτικά, mp3, και ότι άλλο θέλει
Εγώ κάθε φορά παίρνω και 10 κιλά μη σου πω...

itom32

Δε με λες Αυτη η Ιονια οδος ποσο γρηγορα σε κατεβαζει Πρεβεζα??Ειχα παει απο Γιαννενα Παργα και κατεβηκα μεχρι Αρτα αλλα πολυ παλια τοτε δεν υπηρχε.Σκεφτομαι κατι που ναμοιραζει ισα τις διαδρομες Θεσσαλονικιων Αθηναιων Πατρινων.Αλλα δεν ξερω καλα τα μερη.

klab

Θεσσαλονίκη-Πρέβεζα 4 ώρες & Πάτρα-Πρέβεζα 3μιση ώρες

itom32


klab


itom32

Ενταξει τους σκισαμε τους ανθρωπους. :goodboy:Μου φενεται τα 20-30 Cb που φανταζεσαι να μαζευονται Μιχαλακη,θα παραμεινουν στην σφαιρα της φαντασιας. :-\

klab

Όπως και να το σχεδιάσουμε κάποιος θα φάει υποχρεωτικά πακέτο καθώς η Ελλάδα έχει πολλούς ορεινούς όγκους.
Κάτι θα γίνει σίγουρα, δεν θα το αφήσουμε έτσι.

MIKEGOUD

κοιτάξτε... Αν θέλουμε να βρούμε τη χρυσή τομή σε έξοδα για όλους όσο και για ταλαιπωρία (λίγη) ο προορισμός είναι ένας: Καρδίτσα. εκεί θα σας οδηγήσω εγώ μιας και ξέρω την περιοχή άψογα..

ammo77

Γιαννάρα ας συγκεντρωθούμε στο θέμα μας τώρα γιατί νομίζω πως είμαστε :offtopic:!
λοιπόν έχεις λύσει τις 2 βίδες, (μόνο αυτε τις 2 για αρχή) δωδεκάρες άν δεν κάνω λάθος, που είναι απο το εμπρός κάτω μέρος της δεξιάς μπότας  που φαίνονται στην παρακάτω φωτό

και δεν μπορείς να χαλαρώσεις το παξιμάδι που είναι απο την μεριά αυτή!!!!

snipereps σόρι αλλά αυτή την φωτό βρήκα να μου κάνει, τονίζει το τούτο της εεεεε το θέμα μας ήθελα να πώ :yelrotflmao:

MIKEGOUD